Ana SayfaGenelAdana'dan NASA'nın astronot adayı seçildi
spot_img

Benzer içerikler

Bizi takip edin

Nuray Tacal

Editör

Sizler için birbirinden değerli ve pratik bilgileri biraraya getiriyoruz.

Adana’dan NASA’nın astronot adayı seçildi

Deniz Burnham, NASA’nın astronot adayı seçildi
NASA yeni astronot adaylarını açıkladı. Adaylardan birisi de, Adana’da dünyaya gelen Deniz Burnham oldu.
Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), uzay istasyonuna ve gelecekteki Ay görevlerine katılabilecek yeni astronot adaylarını sınıfının üyelerini açıkladı.

iri ise Adana’da bulunan İncirlik Hava Üssü’nde dünyaya gelen, asker bir çiftin çocuğu Deniz Burnham.

Bu oldukça zor ve gurur verici göreve seçilen adaylardan b12 bin kişi arasından seçilen 10 kişilik sınıfta adaylar, oldukça derece kapsamlı bir tıbbi kontrolden ve çeşitli yetenek, egzersiz testlerine tabi tutuldu.

Kimya ve makine mühendisi olarak görev yapan Burnham, paramotor ve yamaç paraşütü kullanmasının yanı sıra helikopter ve çeşitli hava araçlarını da uçurabiliyor.

Yeni astronot sınıfa seçilen adayların suda kalma tatbikatları, Johnson Uzay Merkezi’ndeki büyük havuzlarda gerçekleşen uzay yürüyüşü eğitimi ve T-38 jetlerini uçurmak gibi görevlerde başarılı olmaları beklenirken, eğitimlerini tatmin edici bir başarı ile bitirmeleri ve sürekli eğitimlerle becerilerini geliştirmeleri gerekiyor.
ABD ADANA KONSOLOSLUĞUNDAN BURNHAM’A TEBRİK

ABD Adana Konsolosluğu, ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) tarafından 2021 Astronot Aday Programına seçilen Adana doğumlu Deniz Burnham’ı tebrik etti.

Konsolosluğun resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Burnham’ın 12 bin aday arasından programa seçilen 10 kişiden biri olduğu belirtildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

“Adana doğumlu Deniz Burnham’ı NASA tarafından 2021 Astronot Aday Programı’na seçildiği için tebrik ederiz. Burnham, 12 bin aday arasından programa seçilen 10 kişi arasında yer alıyor ve uzay görevlerinde çalışmadan önce 2 yıllık eğitim alacak. Burnham, ABD donanmasında teğmen olarak İhtiyat Teşkilatı’nda görev yapıyor. Kimya ve makine mühendisliği alanlarında üniversite derecesi almıştır. Kanada, Teksas ve Alaska dahil olmak üzere Kuzey Amerika’da enerji endüstrisinde deneyimli bir liderdir.”
DENİZ BURNHAM’IN PAYLAŞIMLARINDAN…

“Küçük helikopter resimleri gibi çizerdim. 17 yaşımda uçmaya başladım. Tadını aldım ve bunu sevdiğimi biliyordum.”
“Çok küçük yaşlardan itibaren gerçek bir havacılık sevgim vardı.”

Yorum yapın

Lütfen yorumunuzu kontrol ediniz.
Lütfen isminizi buraya yazınız.

Son içerikler