Ana SayfaGüzellikAlın çizgilerini düzelten masaj
spot_img

Benzer içerikler

Bizi takip edin

Nuray Tacal

Editör

Sizler için birbirinden değerli ve pratik bilgileri biraraya getiriyoruz.

Alın çizgilerini düzelten masaj

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

pratikelle (@pratik_elle)’in paylaştığı bir gönderi

Evde Çözüm
Anlaşılan, annemin “Suratını yapma, öyle donacak” uyarısında doğruluk payı var. Zamanla belirli ifadeler (kaşları kaldırmak, gözlerini kısmak) kırışıklıklara neden olabilir; Yaşlandıkça nem ve elastikiyet kaybı onları daha belirgin hale getirir. Parmaklarınızın ucunda bir düzeltme: petrol jölesi. Filipinler merkezli dermatolog ve uluslararası cilt bakımı butiği VMV Hypoallergenics’in kurucusu Vermen Verallo-Rowell, “Her akşam, yüzünüzü yıkadıktan sonra, cildiniz hala nemliyken alnınıza hafif bir kat sürün” diyor. “Petrol jölesi nemi hapsedecek, çizgileri dolduracak.” Potansiyel olarak yağlı hissini azaltmak için cildinizde kayganlık hissi kalmayana kadar masaj yapın.


Tıbbi Çözüm
Dr. Verallo-Rowell, Botoks’un alın kırışıklarınızın kötüleşmesini durdurmak için en etkili ofis içi prosedür olduğunu söylüyor. “Cildinize enjekte edildiğinde Botox, yüz kaslarınızın kasılmasına neden olan sinir uyarılarını bloke ederek çizgilerin derinleşmesini engeller” diye açıklıyor. Prosedürün maliyeti 175 $ ila 500 $ arasındadır ve her dört ila altı ayda bir tekrarlanmalıdır. En iyi sonuçlar için  Botox’un mevcut kırışıklıkları dolduracak topikal bir retinoid ile birleştirilmesini önerir.


makyaj hilesi
“Dikkati alın kırışıklıklarından uzaklaştırmanın en hızlı yolu aydınlatıcı bir yüz astarıdır” diyor. Bu astarlar, çizgilere yerleşen ve ışığı onlardan uzağa yansıtarak görünümlerini azaltan ışıltılı bir mineral olan küçük mika lekeleri içerir. Fondöten sürmeden önce nemlendiricinizin üzerine ince bir tabaka halinde uygulayın.

Yorum yapın

Lütfen yorumunuzu kontrol ediniz.
Lütfen isminizi buraya yazınız.

Son içerikler