Ana SayfaGüncelAmeliyatsız kırışıklıklardan nasıl kurtulur?
spot_img

Benzer içerikler

Bizi takip edin

Nuray Tacal

Editör

Sizler için birbirinden değerli ve pratik bilgileri biraraya getiriyoruz.

Ameliyatsız kırışıklıklardan nasıl kurtulur?

Deri altı tabakanın derinliklerinde bulunan elastin ve kollajen filamentleri cildin güzelliğinden sorumludur. Küçük yaşta bu lifler kendi kendine yenilenir, ancak zamanla veya zararlı faktörlerin etkisiyle geri dönülemez bir şekilde yok edilirler. Ardından, insanların hayatında 1 numaralı sorun haline gelen kırışıklıklar oluşur. Ameliyata başvurmadan cildinizi nasıl gençleştirirsiniz?

Yardım için kiminle iletişime geçmelisiniz?

Ortaya çıkan kırışıklıklar nedeniyle aynada yansımanızı görmekten rahatsızlık duyuyorsanız ve onlardan kesinlikle kurtulmak istiyorsanız, bir güzellik uzmanı görmek için bir sağlık kliniğine gitmelisiniz. Profesyonel bir güzellik uzmanı cilt problemlerinizi belirleyecek ve gerekli gençleştirme tekniğini seçecektir. Neşterden korkuyor musun? Ardından, hızlı ve kalıcı bir etki elde etmenizi sağlayan bir dizi ameliyatsız cilt restorasyon prosedürü sunulacaktır.

Ameliyatsız kırışıklıklardan kurtulmanın modern yöntemleri

30 yaşına kadar ciltte yaşa bağlı değişiklikler ortaya çıkar: ciltte kuruluk ve gevşeklik görülür, elastikiyeti ve sıkılığı kaybolur, mimik kırışıklıkları derinleşir. Özel olarak seçilmiş yaşlanma karşıtı kremler ve maskeler kompleksinin estetik bir etki yarattığına şüphe yoktur, ancak bazen bu yeterli değildir. Modern cilt gençleştirme yöntemlerine daha yakından bakalım:

1 Ultrasonik kaldırma
Cildi sıkılaştırma ve düzeltmeye yönelik bu donanım tekniği, bir tür derin masajdır. Prosedür, metabolik süreçlerin hızlanması nedeniyle cildin turgorunda, renginde ve rahatlamasında bir iyileşmeye yol açar. Ultrasonik temas sırasında dermiste biriken ve uzun süreli (8 aya kadar) lifting etkisi yaratan özel kremler kullanılır.
2 Yağ hücreleri kullanılarak yüz germe
İşlem düşük travmatiktir ve kendi yağ dokunuzun deri altına enjeksiyonuna dayanır. Enjeksiyon malzemesi uyluklardan veya karından alınır ve etkisi altı ay boyunca sabitlenir.
3 Fraksiyonel lazer gençleştirme
Yöntemin etkisi, bir lazer ışınının deri altı tabakalar üzerindeki etkisinden oluşur ve elastin ve kollajen üretiminin aktive edildiği mikrotermal iyileşme bölgeleri yaratır. İşleme başlamadan önce vücudun tedavi edilen bölgelerine anestezi yapılır. Lazere maruz kalma süresi bir saattir ve kozmetolojik etki bir yıl sürer.
4  Mikro akım kaldırma
Düşük frekanslı akımlara maruz kalma, epidermis ve dermiste kan dolaşımını ve metabolizmayı iyileştirir. Kurs 15 seans olup, sonuç 7-8 ay sabittir.
5. Mezoterapi.
Prosedür, intradermal hyaluronik asit enjeksiyonlarına ve kollajen liflerinin üretimini uyaran özel bir “vitamin” kokteyline dayanmaktadır. Kalıcı bir etki elde etmek için 5 ila 15 prosedürden oluşan bir kursa tabi tutulması tavsiye edilir. Tedavi 7 ay sonra tekrar edilebilir.
5 Aquapilling
Yöntemi, özel bir memeden yüksek hızda verilen su ve gaz karışımı kullanılarak yapılan bir peeling işlemidir . Sonuç olarak, temizlenmiş cildin esnekliği artar, bu da kırışıklıkları mükemmel şekilde yumuşatır.

Cildin yaşlanma süreci durdurulamaz, ancak daha sonraki bir tarihe ertelemenin daha birçok yolu vardır, örneğin, thermage, foto gençleştirme, SMAS lifting, RF-lifting vb. Hangi kırışıklıklarla mücadele yöntemini seçerseniz seçin, asıl şey sağlığınıza zarar vermemektir. Bu prosedürleri yürütmek için lisanslı tıp merkezlerindeki profesyonellerden yardım isteyin.

Yorum yapın

Lütfen yorumunuzu kontrol ediniz.
Lütfen isminizi buraya yazınız.

Son içerikler