Ana SayfaMansetAmerikan Gnatologlar Derneği üyesi, profesyonel diş temizliğinden sonra yemek yiyemeyeceğinizi söyledi
spot_img

Benzer içerikler

Bizi takip edin

Nuray Tacal

Editör

Sizler için birbirinden değerli ve pratik bilgileri biraraya getiriyoruz.

Amerikan Gnatologlar Derneği üyesi, profesyonel diş temizliğinden sonra yemek yiyemeyeceğinizi söyledi

Herkesin profesyonel diş temizliğine ihtiyacı vardır. Ancak çoğu zaman hastalar bu işlemden sonra en sevdikleri yiyecek ve içeceklerden vazgeçmek zorunda kalacaklarından korkarlar . Bu yargı bir efsaneden başka bir şey değildir. Ve şimdi onu ortadan kaldırmaya çalışacağız.
Dişlerdeki plaklardan kurtulmak için profesyonel temizlik yapılır. Evde dişlerinizi ne kadar iyi fırçalarsanız fırçalayın, özellikle ulaşılması zor yerlerde plak kaçınılmaz olarak ortaya çıkar. Evde yirmi yaş dişlerine ulaşmak, diş eti ceplerini, dişler arasındaki boşlukları iyice temizlemek zordur. Orada, ilk başta çok yumuşak olan ancak tükürük ile sürekli etkileşime girerek sertleşen plak birikir. Sonuç olarak, tartar oluşur. Ve zaten bir taş çürük, periodontitis ve benzeri hastalıklara neden olabilir.

Profesyonel temizliğe sadece gülüş estetiği oluşturmak için değil, ciddi hastalıkları önlemek için de ihtiyaç olduğu ortaya çıkıyor. Standart olarak, doktorlar dişçi ofisinde yılda bir kez hijyen yapılmasını önerir, ancak çoğu organizmanın bireysel özelliklerine bağlıdır. Bir doktora gittiğinizde, ona temizlik yapma zamanınızın gelip gelmediğini sorabilirsiniz – bir uzman bu soruyu her zaman yanıtlayacak ve sizin için bireysel bir hijyen prosedürleri programı belirleyecektir.

Hastalar neden temizlikten sonra diyetlerini değiştirmek zorunda kalacaklarını düşünürler?
Bunun nedeni kısmen bu işlemin diş beyazlatma ile karıştırılmasıdır. Ve sonra ağartma, doktorlar işlem sırasında sağlandı İdeal rengini değiştirebilir birkaç gün boyunca yiyecek ve içecekler sakınmıştır önerilir. Örneğin, kırmızı şaraptan, pancar salatası veya portakaldan.

Profesyonel temizlik sonrası yemek yasağı yoktur. Ancak hastaların kendilerini daha rahat hissetmeleri için, doktor işlemden sonra ilk defa dişler ve en önemlisi diş etleri üzerindeki agresif etkilerin bırakılmasını tavsiye edebilir. Gerçek şu ki, profesyonel temizlik sürecinde subgingival diş taşı çıkarılır ve diş etleri kanabilir. Buna göre, işlemden hemen sonra, çok sıcak veya soğuk yiyeceklere, baharatlı yemeklere ve ayrıca birçok baharatın ilave edildiği yemeklere tepki göstereceklerdir.

Yorum yapın

Lütfen yorumunuzu kontrol ediniz.
Lütfen isminizi buraya yazınız.

Son içerikler