Ana SayfaMansetArpacık gözde ne kadar sürer
spot_img

Benzer içerikler

Bizi takip edin

Nuray Tacal

Editör

Sizler için birbirinden değerli ve pratik bilgileri biraraya getiriyoruz.

Arpacık gözde ne kadar sürer

Gözdeki arpa tedavisi ne kadar sürer?
Arpa, gözlerde ani kızarıklığa, ağrıya ve şişmeye neden olduğu için tatsızdır , ardından apse görünümüne neden olur . Bütün bunlara ateş, lakrimasyon eşlik edebilir.
Arpa beklenmedik bir şekilde ve kural olarak en uygunsuz anda ortaya çıkar. Görünüşünün birkaç nedeni vardır:

bakteriyel (stafilokok) enfeksiyon;

cilt akarı (demodex);

zayıf bağışıklık veya önceki hastalık;

şeker hastalığı;

göz kapaklarının diğer enflamatuar süreçleri;

hijyen eksikliği.

Sebep ne olursa olsun, apse oluşumu çok rahatsız edici bir semptomdur. Ve hastalığın gelişmesinden 7-8 gün sonra uygun tedavi ile geçer.

Ağrı ve şişlik biraz daha uzun sürer. Arpa neden geçemez? Belki tedavi tam olarak doğru değildir veya temel göz hijyenine uyulmamaktadır. Bu gibi durumlarda hastalık 10-15 gün sürer, hatta hastanede yatmak gerekir.

Hala böyle bir hastalığınız varsa, bir göz doktorunu ziyaret etmeyi geciktirmemelisiniz. Yalnızca kalifiye bir uzman doğru tanıyı koyacak ve hastanın durumundaki rahatlamayı en üst düzeye çıkaracak bir tedavi yöntemi önerecektir.

Arpa nasıl tedavi edilir?
Ya bir apse oluşmuşsa, ancak yardım istemenin bir yolu yoksa? Böyle bir durumda, arpayı evde tedavi etmenin geleneksel yöntemleri yardımcı olacaktır.
Isınmak. Bir poşette haşlanmış yumurta veya ısıtılmış tuz, bir hastalığı tedavi etmenin ilk adımıdır. Göz bölgesine dokunmadan etkilenen bölgeye “kuru” ısı uygulayın – bu apsenin olgunlaşmasını hızlandıracaktır.

1 çay kaşığı karıştırın. sıvı bal ve 1 çay kaşığı. un. Bir kek yapın ve gece boyunca arpaya yapıştırın, sabitleyin.

Arpa göz kenarına yakın değilse, sarımsak suyuna batırılmış bir pamuklu çubukla silebilirsiniz. Bu prosedür, mukoza zarını tahriş etmemek için çok dikkatli yapılmalıdır. Bu yöntemi çocuklara uygulamamak en iyisidir.

Aloe suyu, çocuklarda rahatsız edici semptomları gidermek için kullanılabilir. Yaprağı kesin, 2 saat soğukta bekletin, ardından suyunu sıkın ve ağrıyan yeri bununla yağlayın.
Ve elbette kişisel hijyeni de unutmayın: ellerinizi daha sık yıkayın, gereksiz yere gözlerinize dokunmayın. Bu basit önlemler sizi en uygunsuz anda beklenmedik durumlardan koruyacaktır.

Yorum yapın

Lütfen yorumunuzu kontrol ediniz.
Lütfen isminizi buraya yazınız.

Son içerikler