Ana SayfaGüncelBeyaz sütyeninizi nasıl yeniden parlak beyaz yaparsınız.
spot_img

Benzer içerikler

Bizi takip edin

Nuray Tacal

Editör

Sizler için birbirinden değerli ve pratik bilgileri biraraya getiriyoruz.

Beyaz sütyeninizi nasıl yeniden parlak beyaz yaparsınız.

Her kadının kendi iç çamaşırını seçme yöntemi vardır. Bazıları çeşitli muhteşem setler elde etmeyi sever , diğerleri basit sütyenleri (siyah, beyaz ve bej) tercih ederken , diğerleri parlak, gösterişli olanları tercih edebilir. Ancak kadınların hangi türü tercih ettiği önemli değil, büyük olasılıkla hepsinin gardırobunda o önemli beyaz sütyen olacak.
Beyaz sütyen en yüksek bakım gerektiren yöntem olarak kabul edilir çünkü ter, kumaşı gri veya sarı yapar. Bu yüzden iç çamaşırınızı değiştirmek ve zavallı sütyeni giymemek çok önemlidir. İşte hayatınızı kolaylaştırmak için sütyeni nasıl kullanacağınız.
Zaten sarıya boyanmış sa ve doğal beyazlığını kaybetmişse, onlara tekrar taze ve yeni bir görünüm kazandırmaya yardımcı olabilecek teknikleri size aktaracağız.


Oksijenli ağartıcı
Herhangi bir ev temizlik ürünleri mağazasından satın alabilirsiniz. Öncelikle öneriler notuna bir göz atın, ardından talimatları izleyin. Bir kaseye ılık su dökün, oksijenli ağartıcı – 1 dozaj kabını (veya ambalaj üzerindeki talimatlara göre) ekleyin. İyice karıştırın. Sütyeni solüsyona koyun ve bir saat bekletin. Daha sonra iyice durulayın ve her zaman yaptığınız gibi yıkayın.

Evsel amonyak
Dantelli bir sütyeni ağartmanız gerekiyorsa, narin kumaşa zarar vermeyeceği için bu en iyi yoldur. Bir litre (1/4 galon) soğuk suya 2 yemek kaşığı amonyak sıvısı karışımını karıştırmanız gerekir. Sütyeni içine koyun ve birkaç saat veya bir gece bekletin. Sonra her zamanki gibi yıkayın ve amonyak kokusunu nötralize etmek için bir yumuşatıcı ekleyin.

Tuz ve su
Bir litre (1/4 galon) soğuk suya 2 yemek kaşığı tuz ve 2 yemek kaşığı soda ekleyin. Topaklanmayı ortadan kaldırmak için iyice karıştırın. Sonra sütyeni bu solüsyonda 1-2 saat bekletin. Daha sonra soğuk suyla durulayın ve her zamanki gibi yıkayın.
En sevdiğiniz beyaz sütyeninizden vazgeçmeden önce bu yöntemleri deneyin, ancak iç çamaşırın periyodik olarak değiştirilmesi gerektiğini unutmayın; artı, birkaç sete sahip olmak daha iyidir, böylece bir ve sadece setinizi yıpratmazsınız. Ayrıca beyaz kumaşta sarı veya gri lekeler gördüğünüz anda ipuçlarımız dan birini kullanın.


Bu materyal yalnızca bilgi amaçlı sağlanmıştır. Bu makalede tartışılan bazı ürünler ve maddeler alerjik reaksiyona neden olabilir ve sağlığınıza zarar verebilir. Kullanmadan önce sertifikalı bir teknisyene / uzmana danışın. Yayın kurulu, bu makalede açıklanan yöntemlerin, ürünlerin veya öğelerin kullanımından doğabilecek herhangi bir zarar veya diğer sonuçlardan sorumlu değildir.

Yorum yapın

Lütfen yorumunuzu kontrol ediniz.
Lütfen isminizi buraya yazınız.

Son içerikler