Ana SayfaGüzellikBurunda kabuklar nedenleri ve onlardan nasıl kurtulacağı
spot_img

Benzer içerikler

Bizi takip edin

Nuray Tacal

Editör

Sizler için birbirinden değerli ve pratik bilgileri biraraya getiriyoruz.

Burunda kabuklar nedenleri ve onlardan nasıl kurtulacağı

Soğuk algınlığı geçirmiş olan herkes bu rahatsızlığa aşinadır. Hastalık geçmesine rağmen burundaki kabuklar kalırsa ne olur? Bu sorunun birçok nedeni olabilir. Uzman onlardan bahsetti.
Nazal pasajların bu davranışı oldukça tehlikeli olarak kabul edilir. Bir doktor tarafından muayene edildiğinde, burun kanalının mukoza duvarlarına bolca yapışan kanlı veya sarı-yeşil kabuklar görebilirsiniz.

Nazal mukoza bir kabukla kaplandığında, bu, semptomlar kompleksi tarafından hemen hissedilebilir:

Burun çok kuru hale;

kabuklar burunda hoş olmayan kokar;

burun geçişi daraldıkça burundan nefes almak zorlaşır;

koku duyusu neredeyse tamamen kaybolur veya belirgin şekilde kötüleşir.

Neden göründükleri konusunda bir fikir birliği yoktur. Birisi bunun kalıtsal olduğunu düşünüyor. Birisi, hormonal bozulma ile birleştiğinde progesteron ilaçları almanın burnu kabuklarla büyüttüğünü düşünüyor. Üçüncü uzmanlar, bunun, çürümeye yol açabilecek, çürüme ile burun mukozasının bir dejenerasyonu olduğuna inanmaya meyillidir.
Burunda bir kabuktan nasıl kurtulur
Önceden kabukla ilgilenmek çok daha kolaydır. Örneğin, burun pasajlarını durulayın ve nemlendirin. Ancak bu zaten olmuşsa, bir daha görünmemesi için biraz çaba sarf etmeniz gerekecektir.

İlaca başvurursanız, burada doktorlar bu kabukları yumuşatabilen çeşitli özel merhemler ve yağlar önerecektir. Ancak bu tür fonların bir takım özellikleri vardır – kortikosteroid yok, kurutma bileşenleri ve can sıkıcı bir şey. Aşağıdaki çareler iyi çalışır:

yağlar: kayısı, deniz topalak ve ayçiçeği tohumları;

merhemler.

Ancak halk ilaçları çok daha çeşitlidir. Örneğin:

iki patates yumrusunu doğrudan deride kaynatabilir ve ardından her iki taraftaki burna yapıştırıp soğuyana kadar tutabilirsiniz. Ve burun kanallarında kendileri – mentol yağı damlatın;

veya damla şeklinde bal ve soğan karışımı: yaklaşık 3 yemek kaşığı doğranmış soğan, 50 mililitre kaynamış su ve çeyrek yemek kaşığı bal gerekir. Bütün bunlar iyice karıştırılır ve daha sonra tülbentten süzülür. Kabul edilebilir;

veya deniz yosunu tozu kullanabilirsiniz. Bu bitkinin kurutulması ve daha sonra ince bir toz haline getirilmesi gerekir. Ve sonra her gün nazikçe soluyun.
Daha önce evde nasıl pahalı ve bakımlı görüneceğimizden bahsettik . Bir güzellik blogcusu ve güzellik uzmanı, evinizden çıkmadan her gün gerçek bir hanımefendi gibi hissetmenize yardımcı olacak hayat tüyolarını paylaştı.

Yorum yapın

Lütfen yorumunuzu kontrol ediniz.
Lütfen isminizi buraya yazınız.

Son içerikler