Ana SayfaMansetDarbeden sonra göz altı morlukları nasıl giderilir
spot_img

Benzer içerikler

Bizi takip edin

Nuray Tacal

Editör

Sizler için birbirinden değerli ve pratik bilgileri biraraya getiriyoruz.

Darbeden sonra göz altı morlukları nasıl giderilir

Siyah bir göz rahatsızlığa neden olur, dikkat çeker ve ondan bir an önce kurtulmak istersiniz. Bir darbeden sonra göz altındaki morlukların nasıl giderileceğine karar verirken, yaralanmanın ne zaman alındığını ve morluğun nerede olduğunu göz önünde bulundurmanız gerekir.

Bir darbeden sonra, etkilenen bölgeye acilen soğuk uygulamanız gerekir. Buzu doğrudan cilde uygulamayın. Donma olmaması için ince doğal bir kumaşa sarılmalıdır. Bundan sonra, şişlik ve morlukları hızla gidermeye yardımcı olacak merhemler kullanabilirsiniz.

Uyuşturucu darbesinden göz altındaki morluklar nasıl giderilir?

Yüzdeki morluk için ilaçlar:

*Troxevasin bazlı merhem – hematom geliştirme olasılığını önemli ölçüde azaltır. Darbeden hemen sonra uygulanmalı, hasarlı bölgeye günde üç kez sürülmelidir.
*Heparin merhem, bir morluktan hemen sonra uygulanması gereken bir antitrombotik ilaçtır. Sonucu pekiştirmek için, etki alanını günde 3 kez yağlamanız gerekir.
*Bodyaga, morluklardan hızla kurtulmak için doğal ve etkili bir çözümdür. Çare, çarpma bölgesinde cilt altında oluşan kan pıhtılarını çözer, morluk kaybolur.
*”Kurtarıcı” – merhem sadece doğal maddeler içerir, çocukları tedavi etmek için kullanılabilir.
*Arnika merhem – hematomlardan kurtulmaya yardımcı olur, çürük çözülürken gelişen sarı dairelerin görünümünü önler.
İlaçların gözlerin mukoza zarına temas etmediğinden emin olun, aksi takdirde ciddi tahriş olabilir.

Halk yöntemleriyle bir darbeden sonra morluklar nasıl giderilir?
Evde ecza dolabında çürükler için merhem yoksa, halk yöntemleri kurtarmaya gelecektir.

Evde yapılan ilaçlar:

*Patates nişastasını eşit miktarda ılık suyla seyreltin, karışımı hematoma uygulayın, tamamen kurumasını bekleyin. İşlemi her 2 saatte bir yaparsanız, günde bir çürük daha solgun hale gelir, şişlik geçer.
*Tuz, iltihap önleyici özelliklere sahiptir ve ödemle iyi savaşır. 100 ml su ve 10 gr tuzdan oluşan bir çözelti hazırlamak, pamuklu pedleri sıvıya batırmak ve etkilenen bölgeye uygulamak gerekir.
*Aloe veya Kalanchoe yaprağını uzunlamasına kesin, morarmış yere sabitleyin. Kurudukça yaprak yenisiyle değiştirilmelidir. Çürük tamamen kaybolana kadar kompres uygulayın.
Darbeden hemen sonra morarmış bölgeye taze lahana yaprağı uygulayabilirsiniz.

Çarpmadan sonra sadece 24 saat içinde buz kullanılması tavsiye edilir. Bir ısınmak etmeyin gözünün altında morluk .

Eczane müstahzarları ve doğaçlama araçlar, hematomdan, şişkinlikten hızla kurtulmaya yardımcı olacaktır. Tedaviye bir darbe veya yaralanmadan hemen sonra başlanmalıdır.

Yorum yapın

Lütfen yorumunuzu kontrol ediniz.
Lütfen isminizi buraya yazınız.

Son içerikler