Ana SayfaGüzellikDikkat ! Çikolata yerken gençleşmek artık mümkün
spot_img

Benzer içerikler

Bizi takip edin

Nuray Tacal

Editör

Sizler için birbirinden değerli ve pratik bilgileri biraraya getiriyoruz.

Dikkat ! Çikolata yerken gençleşmek artık mümkün

7,5 kg yaşlanmayı geciktirici çikolata, Alaska somonu filetosuyla aynı miktarda antioksidan astaksantin ve 100 gr bitter çikolatadaki serbest radikal kakao polifenol içeriyor.

7,5 kg yaşlanmayı geciktirici çikolata, Alaska somonu filetosuyla aynı miktarda antioksidan astaksantin ve 100 gr bitter çikolatardaki serbest radikal kakao polifenol içeriyor.

Üreticilerin iddiasına göre, çikolata 50-60 yaşındaki bir kişinin deri altını 20’li 30’lu hallerine dönüştürebiliyor.

Çikolatayı 4 hafta boyunca kullanan gönüllülerin kanlarında daha az iltihaplanma tespit edilirken, cilt yüzeyine yapılan kan tavsiyesinde artış görüldü.

Yaratıcı Dr. Ivan Petyaev, Japon balığına ve flamingolara rengini veren antioksidanın aynısını kullandıklarını söylüyor. Ekibin ilk tespiti, yaşın ilerlemesiyle beraber artan iltihaplanmanın düşmesi.

Birkaç hafta içerisinde ise ciltte düzelme görülmüş. Aynı zamanda bir bar çikolata 38 kalori barındırıyor. Yani diyabetik olarak da, güvenli.

Tabi ki böyle bir ürünü, köşe başlarında duran kozmetikçilerde bulamayacaksınız. Gelecek aydan itibaren belirli ülkelerde, haftalık paketlerde, seçkin yerlerde bulunabilecek. Ürünün fiyatının oldukça yüksek olması bekleniyor.

Bununla beraber sağlık sektöründe tartışmalar başlamış durumda. Kimileri astaksantinin yenilerek değil, dışarıdan uygulanarak işe yarayacağını söylüyor; kimileri bu kadar çikolatanın diyabete yol açacağı yönünde.

Bazıları ise bitter çikolata kullanımımın akıllıca olduğu yönünde ve ürünün yaratacağı etkiyi merakla bekliyor.

Estechoc’un etkisini merak ediyorsanız ve böyle bir ürünü alabilecek güçteyseniz, önden buyurun. Çikolata yerken suçlu hissetmek tarihe karışsın.

Yorum yapın

Lütfen yorumunuzu kontrol ediniz.
Lütfen isminizi buraya yazınız.

Son içerikler