Ana SayfaGüzellikDiş Macunu İle Mucizeler Yaratabileceğiniz muhteşem İp uçları
spot_img

Benzer içerikler

Bizi takip edin

Nuray Tacal

Editör

Sizler için birbirinden değerli ve pratik bilgileri biraraya getiriyoruz.

Diş Macunu İle Mucizeler Yaratabileceğiniz muhteşem İp uçları

Diş Macunu İle Mucizeler Yaratabileceğiniz muhteşem İp uçları

Bugüne kadar diş macununu sadece dişlerinizi temizlemek için mi kullandınız? Bu yazıdan sonra diş macunun aslında ne kadar yararlı bir madde olduğunu göreceksiniz!

1. Saç Boyası Lekelerini Siliyor

Saçlarınızı evde boyadınız fakat boyunda ve alında oluşan lekelere mi maruz kaldınız? Korkmayın lekeler geçene kadar evde durmak zorunda değilsiniz. Bu durumlarda genelde sabunlarla veya ıslak mendillerle boyanan kısmı temizlemeye çalışırız ancak çoğu zaman işe yaramaz. Bunun yerine pamuklu bir bez üzerine biraz diş macunu sıkın ve boyanan derinize sürün. Lekeler hemen çıkacaktır. Macun kuruduktan sonra ise sabunla temizleyebilirsiniz.

2. Termos

Evimizde çayımızı kahvemizi hazırlayıp termosta bekletir ve sahil keyfi yapmayı hepimiz severiz. Veya sabahları işe giderken hazırladığımız içeceğimizi işe götürmek hayatı güzelleştiren durumlardandır. Ancak termosu yıkamayı unuttuğumuzda oluşan lekeler tam bir baş belasıdır. Çıkartmak ve temizlemek oldukça zordur. Bu gibi durumlarda bir diş fırçası ve macun ile termosu fırçalayabilirsiniz. Daha sonra da sıcak su ekleyip çalkalandığında kokular ve lekeler hemen geçecektir.

3. Güneş Gözlüğü

Dokunduğumuz anda leke ve iz bırakan güneş gözlüklerini temizlemek çok zorlu olabiliyor. Ancak diş macunu ile bu işlem artık eskisi kadar zor değil. Bir bez üzerine diş macununu sıkın ve gözlüğün camını fırçalayın. Daha sonra da başka temiz bir bez ile macun çıkana kadar gözlük camını temizleyin.

4. Kesme Tahtası

Kesme tahtaların üstündeki kokular sizi de rahatsız etmiyor mu? Özellikle soğan veya sarımsak doğradıktan sonra oluşan kokudan kurtulmak günlerce süren temizliğe sebep olabiliyor. Bunun yerine kesme tahtalarınızı diş macunu ile temizlerseniz kokular hemen geçecektir. Bulaşık deterjanı yerine diş macunu kullanmak bu probleminizi kökünden çözecektir.

5. Boya Lekeleri

Çocukların hayal gücünün gelişmesi için resim ve boyama yapmasına kimse karşı gelmek istemez. Ancak bazen kağıtlara değil de masalara boyama yapmak isteyebilirler. Panik olmayın ve resmin bitmesini bekleyin. Daha sonra da boyanan yerlerin üstüne biraz diş macunu sürün ve bir havlu ile temizleyin. Hemen çıkacaktır.

6. Beyaz Ayakkabı

Beyaz ayakkabısı olanlar bilirler, hiç bir zaman alındıkları kadar beyaz olmazlar. Ne kadar yıkanırsa yıkansın gri renginden döndürmek gerçekten çok zordur. Bir parça diş macunu kullanarak beyaz ayakkabılar her zaman ilk günkü beyazlığa kavuşacaklar. Beyazlatmak istediğiniz kısımlara biraz diş macunu sürün ve fırçaladıktan sonra bir peçete veya bez yardımıyla macunu temizleyin.

7. Ütü

Çok sevdiğiniz beyaz gömleği ütülemek istiyorsunuz fakat ütünün tabanında kahverengi lekeler mi var? Panik yapmayın! Hemen bir diş macunu alın ve ütünün lekeli kısmına sürün. Daha sonra bir peçete veya bez ile temizleyin. Lekenin hemen çıktığını göreceksiniz.

8. Farlar

Farların eskisi kadar parlak olmadığını farkettiniz ve plastiğin değişmesi gerektiğini düşünüyor olabilirsiniz. Hiç gerek yok. Farın üzerine biraz macun sürüp bütün farın üzerine dağıldığına emin olun. Bu şekilde 15 dakika bekleyin ve daha sonra eski bir diş fırçası kullanarak farı fırçalayın. Daha sonra da yıkayın. Farların eskisinden daha temiz olduğunu göreceksiniz!

Yorum yapın

Lütfen yorumunuzu kontrol ediniz.
Lütfen isminizi buraya yazınız.

Son içerikler