Ana SayfaGüzellikDudak çevresindeki kırışıklıkları giderme masajı
spot_img

Benzer içerikler

Bizi takip edin

Nuray Tacal

Editör

Sizler için birbirinden değerli ve pratik bilgileri biraraya getiriyoruz.

Dudak çevresindeki kırışıklıkları giderme masajı

1. Sigarayı Bırakın
2. Güneş Kremi Uygulayın
3. Antrenmanınıza Yüz Egzersizleri Ekleyin
4. Diyetinizi Temizleyin
5. Gece Rutininize Zeytinyağı Masajı Ekleyin
6. Ağız Etrafındaki Kırışıklıkları Tedavi Etmek İçin Doğru Serumu Seçin
7. İnvaziv Tedavileri Son Çare Olarak Düşünün
Ağız Etrafındaki Kırışıklıklar İçin En İyi Tedavi
Ağzınız, yüzünüzdeki en belirgin özelliklerden biridir. Yani ağzınızın etrafındaki deri kırışmaya başladığında çok fazla seçeneğiniz yok. Alnınızın aksine kırışık cildi patlamalarla kapatamazsınız. Gözlerinizin aksine gözlük takarak buruşuk deriden uzaklaşamazsınız.

Ağız çevresindeki çirkin kırışıklıklar için tek alternatif tedavi yöntemidir. Neyse ki, çizgileri, kırışıklıkları ve kırışıklıkları iyileştirmek ve önlemek için mükemmel tedaviler mevcuttur. Bu makale, yaşınıza ihanet etmeye çalışan ağzınızın etrafındaki kırışıklıkları tedavi etmenin 7 yolunu tartışacak.

1. Sigarayı Bırakın
Ağız çevresindeki kırışıklıklara katkıda bulunmak için sigara içmek

Sigara içmek iki şekilde kırışıklıklara neden olur. Birincisi, dudaklarınızın tekrar tekrar büzülmesi, cildi o buruşuk pozisyonda kalması için eğitir. İkincisi, sigaradaki kimyasallar ağız çevresindeki hassas cildi kurutur ve cilde zarar vererek erken parçalanmasına neden olur.

Sigara alışkanlığını bırakmak, ağız çevresindeki kırışıklıkları tedavi etmenin en iyi yollarından biridir. Bu zararlı kimyasalları ciltten çıkarabilir ve vücudunuza kendi kendini onarması için ihtiyaç duyduğu şansı verir. Tabii ki, soğuk hindiyi bırakmak durum için en iyi çare. Ancak bu mümkün değilse, her gün içtiğiniz sigara sayısını azaltmayı deneyin. Ayrıca nikotin bandı veya nikotin sakızı da düşünebilirsiniz. Ve bırakma arayışınızda size yardımcı olmak için, bir destek grubuna katılmak , sürecin başarılı olma olasılığını artırabilir.

2. Güneş Kremi Uygulayın
Ağız çevresindeki kırışıklıkları önlemenin bir yolu olarak güneş kremi

Güneşe maruz kalma, cilt hasarının önde gelen nedenlerinden biridir ve bu nedenle, ağız çevresinde kırışıklıklara neden olan birincil faktörlerden biridir. Cildinizi örtmek, güneşin zararlı UV ışınlarına karşı korumanın en iyi yollarından biridir. Ama ağız çevresindeki deri ile bu gerçekten mümkün değil.

Güneşin zarar görmesini önlemek için her zaman yüzünüzün, boynunuzun ve göğsünüzün açıkta kalan tüm bölgelerine ve özellikle ağzınızın etrafındaki cilde güneş kremi sürün. SPF 30, güneşin kırışıklık etkilerinin% 97’sine karşı koruma sağlarken, SPF 45% 98’e karşı koruma sağlar. 45’in üzerine çıkmak paraya değmez, çünkü çok daha fazlasını yapmazlar ve oldukça pahalı olabilirler.

3. Antrenmanınıza Yüz Egzersizleri Ekleyin
Her gün sadece 15 dakikalık yüz egzersizleri, ağzınızın etrafındaki cildi sıkılaştırmanıza ve kırışıklıkların görünümünü azaltmanıza yardımcı olabilir. En basit egzersiz rutinlerinden biri her yerde, her zaman yapılabilir – siz TV izlerken, araba kullanırken veya sadece masanızda otururken. İşte 8 aşamalı süreç:

Resim sırasında “peynir” diyormuş gibi ağzınızı olabildiğince geniş açın.
Bu pozisyonu 2’ye kadar tutun.
Kötü bir şeyin tadına baktığınızda veya kokladığınızda “oooo” dediğiniz gibi dudaklarınızı olabildiğince ileri ve yukarı doğru uzatın.
Bu pozisyonu 2’ye kadar tutun.
Ağzınızı “peynir” pozisyonuna geri uzatın.
2’ye kadar tutun.
“Git” diyormuş gibi dudaklarını öne ve aşağı doğru uzat.
2 saniye bekleyin.
Bu bir tur. Her gün 20 tur tamamlamaya çalışın. Yüzünüzün kaslarını çalıştırarak, üstte oturan cildi etkili bir şekilde sıkılaştırırsınız. Bu, inatçı cildi uygun yerine geri çekmeye ve orada oluşmuş olabilecek kırışıklıkları gidermeye yardımcı olur.

4. Diyetinizi Temizleyin
Ağız çevresindeki kırışıklıkları tedavi eden ve önleyen sağlıklı besinler

Sağlıklı beslenme, kırışıklık önlemenin temelidir. Vücudunuza düzgün çalışması için ihtiyaç duyduğu vitaminleri, mineralleri ve besinleri sağlar. Vücudunuz düzgün çalıştığında, toksinleri ciltten uzaklaştırmada ve kırışıklıkları önlemede çok ustadır.

Bir sağlıklı diyet meyve, sebze, fındık ve avokado gibi sağlıklı yağlar yanı sıra tahıl ve proteinlerin küçük porsiyonlarda bol oluşur. Oh, ve suyu unutma. Sade su ile susuz kalmamak, kırışıklıkla savaşan herhangi bir diyetin temelini oluşturmalıdır.

Hızlı iyileşme yoluna başlamak için her zamanki kahvaltınıza bir parça meyve ve iki bardak su eklemeyi deneyin. Öğle yemeğine bir salata ve iki bardak daha su ekleyin. Gününüzü çiğ veya buharda pişirilmiş bir sebze ve iki bardak daha su ile akşam yemeğiyle bitirin. Öğünler arasında acıkırsanız, fındık veya tohumları ısırıp daha fazla su yudumlayın. Sadece daha iyi hissetmekle kalmayacak, daha iyi görüneceksiniz.

5. Gece Rutininize Zeytinyağı Masajı Ekleyin
Ağız kırışıklık tedavisi olarak zeytinyağı

Zeytinyağı yüzyıllardır cilt onarıcı ve kırışıklık önleyici olarak kullanılmıştır. Zeytinyağı ile ilgili güzel olan şey, sağlıklı bir diyetin parçası olarak yenilebilmesi veya doğrudan cilde uygulanabilmesidir.

Ağız çevresindeki kırışıklıkları tedavi etmek ve önlemek için, zeytinyağını cilde sürün ve yatmadan önce 10 dakika boyunca dairesel hareketlerle parmaklarınızla masaj yapın. Bitirdiğinizde, zeytinyağını bir gecede iyileşmesi için cildinizde bırakın.

Zeytinyağı, cildinizin genç, pürüzsüz ve parlak görünmesini sağlayan tamamen doğal mineraller, yağ asitleri ve vitaminlerle doludur. Ancak diğer doğal ve faydalı maddeler de işe yarayabilir. Zeytinyağı yerine hindistancevizi yağı veya vazelin kullanılabilir.

6. Ağız Etrafındaki Kırışıklıkları Tedavi Etmek İçin Doğru Serumu Seçin
Doğru serumun kullanımı kolay, etkili ve inatçı kırışıklıklar için gün boyu iyileşme sağlamalıdır. Sabah ilk iş olarak uygulanan SiO kaliteli bir serum, cildi sabahtan geceye gençleştiren kırışıklık gidericiler, nemlendiriciler, parlatıcılar, antienflamatuarlar ve diğer yaşlanma önleyici aktiflerin güçlü bir kombinasyonunu sunar.

7. İnvaziv Tedavileri Son Çare Olarak Düşünün
Lazer tedavisi, dermabrazyon, kimyasal peeling, dolgu ve yüz gerdirme gibi invazif tedaviler yalnızca son seçenek olarak düşünülmelidir. Evet, bu tür tedaviler ağız çevresindeki kırışıklıkları azaltmada etkili olabilir, ancak çoğu zaman faydalarından daha ağır basan birçok dezavantaj vardır.

Öncelikle, invaziv tedaviler çok pahalı olabilir. Çoğu binlerce dolara mal olabilir ve gerçekten etkili olması için birden fazla uygulama gerektirebilir. Başka bir deyişle, ciltte renk değişikliği, ağrı ve rahatsızlık, küçük yumrular ve hatta sinir hasarı ve felç gibi oldukça ciddi yan etkilere neden olabilirler. Bu yan etkilerin bazıları kalıcı bile olabilir. İlgili tehlikeler nedeniyle, herhangi bir invaziv tedavi uygulamadan önce daima bir doktora veya dermatoloğa danışın. Ve bu invaziv tedavilere geçmeden önce diğer tüm seçenekleri tükettiğinizden emin olun.

Ağız Etrafındaki Kırışıklıklar İçin En İyi Tedavi
Ağız çevresindeki kırışıklıklar için en iyi tedavi, çarpıcı sonuçlar veren basit bir uygulama kombinasyonudur. İşte adım adım prosedür:

Sigarayı bırakmak
Sağlıklı beslenin ve bol su için
Yüz kaslarınızı çalıştırın
Evden çıkmadan önce güneş kremi sürün
Tüm gün iyileşme için bir serum kullanın
Yatmadan önce cildinize zeytinyağı masajı yapın
ağız çevresindeki kırışıklıklar

 

Bu kadar kolay. Çok fazla çaba gerektirmez ve bu basit adımlar mevcut güzellik rutininize dahil edilebilir .

Yorum yapın

Lütfen yorumunuzu kontrol ediniz.
Lütfen isminizi buraya yazınız.

Son içerikler