Ana SayfaModaDünyanın En Pahalı 10 Yatağı
spot_img

Benzer içerikler

Bizi takip edin

Nuray Tacal

Editör

Sizler için birbirinden değerli ve pratik bilgileri biraraya getiriyoruz.

Dünyanın En Pahalı 10 Yatağı

Dünyanın en pahalı yatakları hangileri?

Paranın satın alabileceği en pahalı 10 yatağın bu listesini bir araya getirdik.

Yatağın Dünya gezegeninde uzun bir geçmişi vardır. Binlerce yıl önce, sadece bir saman yığınından başka bir şey değildi. Bugün yatak, eminim onsuz yaşayamayacağımız mobilya parçalarından biridir.

Her türlü yatak, her duruma veya ihtiyaca uygundur. Hayatımızın çoğunu uyuyarak geçiriyoruz ve hepimize uygun bir yatağa ihtiyacımız var.

Bugün bir yatak, içinde uyuduğunuz bir yataktan çok daha fazlasıdır. Aynı zamanda eksiksiz bir eğlence merkezi, sanat eseri veya şık moda ürünleri ile birlikte gelebilir. Piyasadaki en rahat yatağı istiyorsanız, çok para ödemeniz gerekir.

Yatakların hepsi aynı amaca hizmet eder, bu da bize iyi bir uyku ve dinlenme sağlamaktır. Bazı yataklar cömert bir dokunuşla yaratılmıştır ve sadece uyumaktan çok başka amaçları vardır.

Bu tarz yataklar elbette herkesin bütçesine uygun değil. Bu inanılmaz yataklardan birine televizyonda veya bir filmde rastlayabilirsiniz. Dünyanın en pahalı 10 yatağını içeren bu muhteşem listeye göz atın.

Dünyanın En Pahalı 10 Yatağı
Çoğu yatağın hepsi aynı amaca sahiptir, geceleri uyumak için bir yer. Ancak bazıları için basit bir yatak yeterli değildir. Dünyanın en pahalı yataklarından bazıları aslında bir ev veya hatta lüks bir araba ile aynı fiyata sahip.

Dünyanın en pahalı yatakları, televizyon, ses sistemi ve daha fazlasını içerir. Bahse girerim hepimiz evimizde pahalı bir yatağa sahip olmanın oldukça havalı olduğunu düşünüyoruz.

Tüm insanların çalışması için iyi bir gece uykusuna ihtiyacı vardır ve yatağımız en iyi uykuyu elde etmek için birincil ortamdır. Dünyadaki çoğu insan bir yatakta ama hepsi farklı görünebilir.

Bu yatakların fiyatının nasıl düşebileceğini hiç düşündünüz mü? Her pahalı yatak kendi tarzında yeterince cömerttir ve bu yataklardan birini en çok arzu ettiğinizi bulacağınızdan eminim.

Aşağıda belirtilen yataklar ve rakamlar, Luxatic, Alux ve MoneyInc gibi web’deki çeşitli kaynaklardan derlenmiştir.

İşte satın alabileceğiniz en pahalı 10 yatak listemiz:

10. Monarch Yaylı Yatak – 50.000 Dolar
En Pahalı Yataklar – Monarch Vi-Spring Bed – 50.000 Dolar


Monarch Vi-Spring Bed, dünyanın en lüks ve konforlu yataklarından biridir. Böyle bir yataktan ne beklersiniz? Bu çok yumuşak bir yatak. Yoğun bir günün ardından eve gelmeniz için dinlendirici ve mükemmel.

Vi-Spring, tekstil ürünleri ve ipek kalitesindeki bambu lifi ile tanınır. Şu anda piyasada bulunan çevresel yataklardan biridir. Şilte kaşmir, kuzu yünü ve tiftik gibi lüks malzemelerle doldurulur. Vispring 1901’de kuruldu.

Kendi zanaatınızda ustalaşmak zaman alır. 100 yılı aşkın bir süredir, bu yatak üreticisi en yeteneklilerden biri olmuştur. Her dikişi elle doldurup bitirirler.

İlgili: Dünyanın En Pahalı 20 Çizgi Romanı
Bu yatak toplam 50.000 $ karşılığında sunulmaktadır.

9. Küre Yatak – 50.000 Dolar
En Pahalı Yataklar – Sphere Bed – 50.000$


Sphere Bed, şimdiye kadarki en büyük yataklardan biridir. Bu yatağı kendi kişisel tercihinize göre en sevdiğiniz şekil ve renge göre özelleştirebilirsiniz. Bu yatakta şampanya tutacağı mevcuttur. Ayrıca aynalar ve LED ışıklar ile birlikte gelir. Bu yatak, onu 50.000$’a satın alırsanız mevcuttur. Bu, bir yatak için açıkça pahalıdır, ancak bu listedeki en ucuz seçeneklerden biridir.

Bu yatak küre şeklindedir ve 32 inç LCD ekrana sahiptir. Bu yatakla, surround ses hoparlör ekipmanına DVD’lerle kendinizi gerçekten eğlendirebilirsiniz.

8. Yıldızlı Gece Uyku Teknolojisi Yatağı – 50.000 Dolar
En Pahalı Yataklar – Yıldızlı Gece Uyku Teknolojisi Yatağı – 50.000 Dolar


8. sırada Yıldızlı Gece Uyku Teknolojisi var. Bu daha teknolojik bir yaklaşımdır ve güzel uykunun arketipi olarak tasarlanmıştır. En iyi uyku ortamını yaratmak için yeni teknoloji ve konforlu bir yatak kombinasyonuna sahiptir.

En iyi özelliklerden bazıları, bir horlama önleyici teknoloji, sıcaklık kontrolü ve bir uyku teşhis merkezini içerir. Bu yatak aynı zamanda sahibinin internete bağlanmasını sağlayan bir iPod istasyonu ile birlikte gelir.

Bir video projektörü, tavanı yıldızlarla dolu bir gökyüzüne ve hatta bir sinema ekranına dönüştürebilir. Bu modern yatağın toplam fiyatı 50.000$’dır.

Bu yatak, dünyanın en pahalı yatakları listemizde 8. sırada yer almaktadır.

7. Cosmoroide Yatak – 60.000 Dolar
En Pahalı Yataklar – Cosmoroide Yatak – 60.000 Dolar


Cosmovoide Yatak harika. Şekli ve özellikleri nedeniyle benzersizdir. Bu yatak, lüks bir TV, surround sistem ve DVD oynatıcı içeren eksiksiz bir ev sinema sistemi ile donatılmıştır.

Ayrıca telefon dahildir, böylece yataktan kalkmanıza gerek kalmaz. Bu yatak birçok pazarda mevcuttur, ancak bu harika yatağı almak için toplam 60.000 $ ödemeniz gerekir.

Bu yeni yatak, lüks rüyalar görmenizi sağlayacak. Kuzey Fransa’lı bir zanaatkar ilk önce onu tasarladı. Şiltelerden ikisi çerçeveye asılır ve özel bir rahatlık için yatağa kendi vücut şeklinizi verebilirsiniz.

Bu fiyat, bu listedeki diğerlerine kıyasla daha uygun olmasını sağlar.

6. Majesty Yaylı Yatak – 84.000 Dolar
En Pahalı Yataklar – Majesty Vi-Spring Bed – 84.000 $


Majesty Vi-Spring Bed, yumuşak ve rahat bir yataktır. Bu yatak, yumuşaklığı ve esnekliği sayesinde bu listedeki diğer yatakları geride bırakacaktır. İpek, kaşmir ve pamuktan yapılmıştır.

Tasarım, bir avuç gümüş ve altın katmanıyla birlikte gelir. Bu yatağın tasarımcısı, bu yatağı şimdiye kadar yapılmış en rahatlardan biri olarak tasarlamak için büyük çaba sarf etti.

En iyi doğal malzemeler, İngiliz yünü, İngiliz atkuyruğu kılı, Shetland yünü, kaşmir bambusu ve lüks Royal Alpaka yapağı yünü ile elle doldurulmuştur.

Bu yatağın toplam fiyatı 84.000 dolar.

Bu yatak, dünyanın en pahalı yatakları listemizde 6. sırada yer almaktadır.

İlgili: Şimdiye Kadar Satılan En Pahalı 20 Pokémon Kartı

5. Kuantum Uyuyan Yatak – 160.000 Dolar
En Pahalı Yataklar – Kuantum Uyuyan Yatak – 160.000 $

5. sıradaki Quantum Sleeper, bir zombi kıyameti bekliyorsa satın almak isteyeceğiniz bir oyundur. Yatak kesinlikle sizi bir patlamadan korumayacaktır, ancak sizi doğal afetlerden ve hatta kurşunlardan koruyacaktır.

En iyi özelliklerden bazıları buzdolabı, mikrodalga fırın ve TV’dir. Ayrıca filtreli havalandırma ile birlikte gelir ve bu, Quantum Sleeper’ı en iyi hayatta kalma yatağı yapar.

Duman ve diğer dedektörleri de eklerseniz bu yatağın en güvenlilerinden biri olduğunu söyleyebilirsiniz. Bu muhteşem yatağı almak için 160.000 dolar ödemeniz gerekecek.

4. Parnian Mobilya Yatağı – 210.000$
En Pahalı Yataklar – Parnian Mobilya Yatak – 210.000 $

4. sırada Parnian Mobilya Yatağımız var. Lüks şeyleri seven biriyseniz, işte size bir yatak. Bu da Abdulhai Parnian imzalı bir başka el oyması yatak.

Altın, ahşap ve paslanmaz çelikten yapılmıştır. Ayrıca TV ve iPad tutucular gibi mükemmel teknolojilerle birlikte gelir.

Bu yatak sadece yüksek fiyatıyla değil aynı zamanda tasarımıyla da bilinir. Bu pahalı yatağı tasarlamak Abdolhay Parnian’ın 2 yılını aldı. Bu tasarımı gerçeğe dönüştürmek için sekiz aydan fazla zaman harcadı. Elle hazırlanmış ve işlevsel bir sanat eseri olarak adlandırılabilir.

Bu yatak toplam 210.000 $ fiyatla satın alınabilir.

3. Jado Çelik Stil Altın Yatak – $676.550
En Pahalı Yataklar – Jado Steel Style Gold Yatak – $676.550

Jado Steel Style Gold Yatak, teknoloji ve lüksün en iyi kombinasyonlarından biridir. Gerçek altından ve Swarovski kristallerinden yapılmıştır. Bu yatak size ihtiyaç duyabileceğiniz tüm konforu sağlar.

DVD oynatıcı ve internet bağlantısı, Playstation ve surround ses sistemleri ile donatılmıştır. Yüksek teknoloji ile yüklüdür.

Bu yatakta bir kral ya da kraliçe uyu. DVD/Blu-Ray oynatıcı içerir. Diğer inanılmaz özelliklerden bazıları kontrol paneli, su yatağı ve uzaktan kumandadır.

Bu yatak bir mücevher gibi ve eminim ki yatak odanızın en önemli parçası olacaktır.

Bu inanılmaz yatağın fiyatı toplam 676.550 dolar.

Bu yatak, dünyanın en pahalı yatakları listemizde 3. sırada yer almaktadır.

2. Manyetik Yüzer Yatak – 1,6 milyon dolar
En Pahalı Yataklar – Manyetik Yüzer Yatak – 1,6 milyon dolar

Manyetik Yüzer Yatak, tüm zamanların en devrim niteliğindeki yataklarından biridir. 900 kg’a kadar destekleyebilir ve 680 kg ağırlığındadır. Eğer uykunuzda dolaşmak istiyorsanız, 1,6 milyon dolar ödemeye hazır olun.

Büyülü görünüyor ve mıknatıslarla tasarlandı. Bu büyük mıknatıslar, gerçek yatağın yüzmesini sağlamaya yardımcı olur. Yatağa kaymasını önlemek için bazı teller bağlanır.

Şahsen, bu, günümüz teknolojisinin harika olduğunu kanıtlayan başka bir üründür – böylesine keyifli bir yatağın büyük bir maliyetle beklenmesi gerekir.

Bu, listedeki en pahalı ikinci yatak. Çok havalı, değil mi?

1. Baldacchino Supreme Bed – 6,3 milyon dolar
En Pahalı Yataklar – Baldacchino Supreme Bed – 6,3 milyon dolar

Baldacchino Supreme Bed, Ash ve Cherry gibi farklı ağaç türlerinden yapılmıştır. Bu yatak 24 karat saf altınla birlikte gelir ve 200 poundun üzerindedir!

Stuart Hughes tarafından elle oyulmuştur ve bu yatağı bu kadar özel yapan şey, dünyada bu yataklardan sadece ikisinin üretilmiş olmasıdır.

Kıvrımlı ve 107 kg ağırlığındadır. %100 İtalya ve İngiltere’de üretilmiş ve tasarlanmıştır. Elmas düğmeleri vardır ve bu yatağı istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. Tüm süslemeler el yapımıdır ve özelleştirilebilir.

Bu yatağın fiyatı 6,3 milyon dolar, buna inanabiliyor musun? Bu, piyasadaki en lüks ve pahalı yataktır. Zenginseniz ve dışarı çıkmayı seviyorsanız, bu yatak tam size göre.

İşte en pahalı 10 yatağın kısa bir özeti:

  1. Baldacchino Supreme Bed – 6,3 milyon dolar
  2. Manyetik Yüzer Yatak – 1,6 milyon dolar
  3. Jado Çelik Stil Altın Yatak – $676.550
  4. Parnian Mobilya Yatağı – 210.000$
  5. Kuantum Uyuyan Yatak – 160.000 Dolar
  6. Majesty Yaylı Yatak – 84.000 Dolar
  7. Cosmovoide Yatak – 60.000 Dolar
  8. Yıldızlı Gece Uyku Teknolojisi Yatağı – 50.000 Dolar
  9. Küre Yatak – 50.000 Dolar
  10. Monarch Yaylı Yatak – 50.000 Dolar

Yorum yapın

Lütfen yorumunuzu kontrol ediniz.
Lütfen isminizi buraya yazınız.

Son içerikler