Ana SayfaGüzellikElmacık kemiklerinizi belirginleştirmek için
spot_img

Benzer içerikler

Bizi takip edin

Nuray Tacal

Editör

Sizler için birbirinden değerli ve pratik bilgileri biraraya getiriyoruz.

Elmacık kemiklerinizi belirginleştirmek için

Yüksek elmacık kemikleri ve düşük elmacık kemikleri: Bundan ne anlıyorsunuz? Bu özelliklerden hangisi daha çekici görünüyor? Yüksek elmacık kemikleriniz mi yoksa düşük elmacık kemikleriniz mi olduğunu biliyor musunuz? Web’i yüksek ve alçak elmacık kemikleri üzerine bombardıman eden pek çok soru var ve bunların nasıl farklı olduğu. Böylelikle elmacık kemikleri hakkında daha fazla bilgi edinmenizi sağlamayı düşündük.

Güzelliği artıran her şey bizim için bir önceliktir! Öyleyse, bizimle kalın ve elmacık kemiklerini nasıl bulacağınızı ve onları değiştirmenin en iyi yollarını öğrenin.

Eski bir deyişin dediği gibi, “Güzellik bakanın gözündedir.”

Bu çoğu zaman doğru geliyor. Bilim, insanların güzellik olarak algıladıkları şeyin sadece yüz simetrisi olduğunu (bazılarının kutsandığı ve bazılarının kutsanmadığı) belirtir. İnsanlar yüzlerini belirgin yüksek veya alçak elmacık kemiğine sahip olacak şekilde yeniden yapılandırmayı severler. Bu, görünümlerine cazibe katar ve onları daha çekici kılar. Yüksek elmacık kemikleri ve düşük elmacık kemikleri söz konusu olduğunda, insanlar daha kötü olanı aldıklarını düşünüyorlar. Çeşitli ameliyatlar size istediğiniz rüya görünümü verebilse de elmacık kemiklerinizi vurgulamak için daha az invaziv hileler seçmelisiniz.

Makyajdan plastik ameliyatlara ve daha fazlası, o mükemmel makyajı elde etmenize yardımcı olur. Ayrıntılara girmeden önce kavramı anlayalım – yüksek elmacık kemikleri ve düşük elmacık kemikleri.

Elmacık Kemikleri Ne Denir?
Göz çukurunun altındaki elmas şeklindeki kemiklere elmacık kemikleri denir. Biyolojik olarak Zygomatic kemikler veya malar kemikler olarak adlandırılırlar. Elmacık kemikleri yanağın en geniş kısmını oluşturur ve yüz hatlarınızı geliştirir.

Yüksek Elmacık Kemikleri ile Düşük Elmacık Kemikleri
Yüksek ve düşük elmacık kemiklerinden bahsederken, gerçek artılar ve eksiler yoktur. Bakış şeklinizi değiştirir ancak birlikte doğduğunuz elmacık kemiği türündeki farklılık nedeniyle sağlığınız veya yaşamınız üzerinde hiçbir etkisi yoktur. Bilime göre yüz hatları ile güzellik arasında bir ilişki vardır. Bakalım ne var.

Araştırmalar, elmacık kemikleri yüksek olan kişilerin daha çekici kabul edildiğini gösteriyor. Yüksek malar kemikler, kadınlarda yüksek östrojen seviyelerini gösterir. Östrojen, bir kadının üreme durumunu belirleyen bir hormondur. Bu özellik aynı zamanda yüz simetrinize de bağlanır. Eski zamanlarda asimetrik yüzleri olan insanlar doğuştan sakatlıklar veya sağlık sorunları ile ilişkilendirilirdi.

Şimdi bundan keyif alacaksınız. Araştırmalar, yüksek kaşları ve belirgin elmacık kemikleri olan kişilerin daha güvenilir olduğunu ve bunun tersi olduğunu göstermektedir. Şimdi, bu sadece araştırma ve anketlerde gözlemlenen bir özellik. Bu, elmacık kemikleri yüksek olan bir kişinin elbette güvenilir olduğu anlamına gelmez!

Elmacık Kemiklerinizi Bulmak
Yüksek veya düşük malar kemikleriniz olup olmadığını kontrol etmek istiyorsanız, söz konusu kemikleri bulmanıza yardımcı olacak birkaç adım vardır.

Şu üç adımı izleyin:

Adım 1: Bir aynanın önünde durun veya net aydınlatmalı bir odada oturabilirsiniz. Prosedüre başlamadan önce fondöten ve tüm makyajı çıkarmayı unutmayın.

Adım 2: Elmacık kemiklerini bulmak için işaret parmağınızı burun deliklerinin yanına (burnunuzun alt kısmına) ve baş parmağınızı tragusa (kulak kanalının üzerinde bir parça kıkırdak) yerleştirin. Şimdi başparmağınızı ve işaret parmağınızı birleşinceye kadar birbirlerine doğru hareket ettirerek yavaşça bir çizgi çizin. Konuma bastığınızda elmacık kemiklerinizi hissedeceksiniz!

Adım 3: Bu konumu işaretleyin ve aynaya geri dönün. İşaret burnunuzun alt kısmında ise elmacık kemikleriniz düşüktür. Tersine, elmacık kemikleri gözünüzün altındaysa, elmacık kemikleriniz yüksektir.

Elmacık Kemiklerinizi Nasıl Değiştirirsiniz?
Elmacık kemikleriniz yüksek veya düşük size belirli bir görünüm kazandırır. Farklı görünmek istiyorsanız, görünüşünüzü vurgulayan veya değiştiren bazı klinik tedaviler veya makyaj püf noktaları ile yüzünüzü yeniden yapılandırmakta özgürsünüz. Düşük elmacık kemikleri benlik saygınızı veya hayatınızı hiçbir şekilde etkilemese de, görünüşünüzü dikte edebilirsiniz. İşte yüksek elmacık kemiklerinizi geliştirmenin bazı yolları.

1. Makyaj Stratejileri
Kozmetik cerrahi bir fincan çay değilse, elmacık kemiklerinizi kaldırmanın en iyi yolu makyaj yapmaktır. Yüzünüzde gölgeler oluşturmak için bronzlaştırıcı, allık ve vurgulayıcı ile şekillendirme fırçası veya makyaj süngeri ile oynayabilirsiniz. Bu, malar kemiklerinizi vurgulamanıza ve kaldırmanıza yardımcı olacaktır.

Bu teknik, iki makyaj tonu kullanmayı içerir – doğal cilt tonunuza kıyasla daha açık ve daha koyu ton. Etkili bir şekilde nasıl kontur yapacağınız konusunda size rehberlik edecek (bazı kolay ipuçlarıyla) YouTube’da çok sayıda makyaj eğitimi bulacaksınız.

Elmacık kemiklerinizi kaldırmak için makyaj (gölge ve ışık) kullanmanın temel kuralı şudur:

Elmacık kemiklerinizi görünür hale getirmek için yanaklarınızı emmek için nefesinizi kullanın. Makyaj fırçanızı elmacık kemiğinize yerleştirin ve kaşlarınızın ucunu gösterecek şekilde hafifçe dışarı doğru eğin. Kontur çizginizin bitmesi gereken yer burasıdır.
Sonra, elmacık kemiğinin altına ten renginizden iki ton daha koyu bir bronzlaştırıcı uygulayın ve kaş çizgisine kadar devam edin.
Bronzlaştırıcıyı, yukarı doğru süpürme hareketi kullanarak makyaj süngeri ile cildinize karıştırın.
Daha fazla etki için vurgulayıcınızı gözünüzün altına alın.
Son olarak, bir güzellik karıştırıcısı kullanarak, doğal olarak kusursuz bir sonuç elde edene kadar vurgulayıcı ve bronzlaştırıcıyı normal fondöteninizle karıştırın.
Bu işlem yanağınızı patlatacak ve size daha yüksek elmacık kemikleri yanılsamasını verecektir.

Çıkık elmacık kemikleri
2. Yanak İmplantları
“Yanak kaldırma” olarak da bilinen bu implantlar, yüz yapısını kalıcı olarak değiştirmek isteyen kişiler içindir. Sert silikondan yapılmış elmacık kemiği, yüz hatlarınızı değiştirmek için ağzınızın yan taraflarına yerleştirilir. Bu estetik ameliyatı bir plastik cerrah yapabilir. Genel anestezi gerektirir ve ameliyattan iyileşme ağrılı olabilir. Ameliyattan sonra yaklaşık bir hafta veya daha uzun süre şişmiş bir yüz ve ağrı bekleyin. Yanak implantları bir ömür boyu dayanır, ancak her ameliyat gibi bunun da olumsuz etkileri olabilir. Elmacık kemikleri , vücudun diğer bölgelerinden yağ transferi ile de güçlendirilebilir . Bu teknik geçicidir ve sadece birkaç yıl sürer.

3. Dermal Dolgu Maddeleri
Yüksek ve alçak elmacık kemikleri kesinlikle görünüşünüzü değiştirir. İkisinden birini seçmek kişisel tercihiniz. Daha belirgin yüksek malar kemikler isteyen kişiler için dermal dolgu maddeleri dikkate alınması gereken bir alternatiftir. Bu, vücut tarafından zamanla emilen kolajen veya hyaluronik asitten yapılan enjekte edilebilir bir malzeme sınıfıdır. Bu, yüz kırışıklıklarını, sarkık göz kapaklarını ve sarkık gıdıları kapatmak için yaşlanma önleyici tedavi için popüler bir çözümdür. Enjekte edilen jel, çevredeki alanı kaldırmak ve dolgunlaştırmak için cildin altına stratejik olarak yerleştirilir. Yanak yakınına enjekte edilen dermal dolgular, yüksek elmacık kemiklerinin etkisini yaratır.

Popüler dermal dolgu markaları arasında Restylane, Juvederm ve Zyplast bulunur. Sonuçları üç aya kadar sürebilir. Bu tedaviye verilen yaygın reaksiyonlar arasında ilk rahatsızlık, kaşıntı, kızarıklık, şişme ve morarma bulunur.

Dermal Dolgular

4. Düşük Yanak Tedavisi
Çok az kişi düşük elmacık kemiklerini tercih eder. Size güzel bir yüz görünümü vermek için yanak küçültme ameliyatları mevcuttur. Bununla birlikte, en yaygın örnekler sağlıklı beslenme ve yüz egzersizidir. Doğru makyajı seçin, formda kalın ve yağsız proteinler yiyin.

Belirgin düşük elmacık kemikleri elde etmenize yardımcı olacak birkaç egzersiz. Sakız çiğnemek, zayıf bir yüz yapısı oluşturur. Ayrıca yanaklarınızı içe doğru çekip 10 saniye bu pozisyonda tutmayı deneyebilirsiniz; bunu günde 2-3 kez 10-15 tekrar yapın. Günde birkaç kez X, A ve O ile konuşmak (ağzınızı genişçe açmak) yanakta iyileşmeye yol açabilir. Tutarlı yüz masajı aynı zamanda size uygun yüz yapısı sağlar. Pahalı ameliyatları tercih etmenize gerek yok.

Yorum yapın

Lütfen yorumunuzu kontrol ediniz.
Lütfen isminizi buraya yazınız.

Son içerikler