Ana SayfaMansetEvden çalışanlara “Home Ofis” önerileri
spot_img

Benzer içerikler

Bizi takip edin

Nuray Tacal

Editör

Sizler için birbirinden değerli ve pratik bilgileri biraraya getiriyoruz.

Evden çalışanlara “Home Ofis” önerileri

Bu çalışma yöntemini tercih ettiğiniz takdirde Home Ofis dekorasyon seçeneklerini de gözden geçirmelisiniz. Özellikle dekorasyon seçimini evinizde çalıştığınız ortamın konumuna göre belirlenmelidir.
Mükemmel bir sistem olduğu kabul gören bu çalışma yönteminin en çok cezbeden yönü istenilen zaman aralıklarında çalışma özgürlüğü, yemek, kıyafet, ulaşım gibi zorunlulukların ortadan kalmış olmasıdır.

Bu çalışma yöntemini tercih ettiğiniz takdirde Home Ofis dekorasyon seçeneklerini de gözden geçirmelisiniz. Özellikle dekorasyon seçimini evinizde çalıştığınız ortamın konumuna göre belirlenmelidir.

Bu anlamda motivasyonunuzu pozitif yönde etkileyecek ferah bir ortam oluşturmak çalışma ortamınız için son derece faydalıdır. Home ofis dekorasyon detayları ile iç açıcı ve huzur dolu bir ortama kavuşmanız mümkündür.

Elinizde var olan dekoratif eşyaları nasıl kullanacağınızı bilerek yola çıkarsanız, home ofis dekorasyonu yapmakta da zorluk çekmezsiniz. Home ofis kurmak için sınırlarınızı belirlemeli ve ne istediğinizi net şekilde bilmelisiniz. Bu şekilde kendinizi motive edebilecek olan bir mekân oluşturabilirsiniz.

Home ofis tarzı çalışma şekline geçen kişilerin muhakkak evinin bir köşesini ya da bir odasını çalışma için uygun bir şekle getirmesi gerekmektedir. Motive olabilecek olan bir çalışma ortamı olmadan ev ofis tarzına geçiş yapmak çokta iyi olmayacaktır.

Zigon bir sehpanın üstüne bilgisayarı yerleştir ve hemen çalışmaya başla kafası, bu sistemin içinde kesinlikle geri tepecektir.

Home ofis tarzı dekorasyon için tasarımcılar genelde pastel renkler kullanarak ferah bir ortamın ortaya çıkmasına olanak sağlamıştır. Duvar etiketleri ile ortamın enerjisini arttırabilirsiniz.

Masanızın üstüne ise konsantrasyon uzu dağıtacak olan şeyleri koymaktan vazgeçmeniz ve kaçınmanız gerekmektedir. Yahut, dergileri ve kitapları üst üste koyarak organik olan bir kitaplık görüntüsü ortaya çıkartabilirsiniz.

Duvar dekorasyonu için çerçeveler kullanmak ortama bir hareket katacaktır. Koyulacak olan büyük mantar bir pano ile ortamda olan dağınıklığı toparlayabilirsiniz. Organik bir ortam için turuncu ve ahşabı harmanlayabilirsiniz.

“Home Ofis”iniz için pratik ve kullanışlı dekorasyon önerileri
Home ofis dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken belli başlı noktalar bulunmaktadır. Bunlar; ofis mekânından kullanılacak olan eşyaların tümünün belli yerleri olmalıdır.

Kullanılacak olan tüm eşyaları belli bir düzen için yerleştirmek gerekir. Bu dikkat edilmesi gereken en önemli noktadır.

Kullanılan eşyalar içinde çok işinize yaramayan ve daha az kullanmış olduklarınızı kutu içinde masa altında saklamalısınız. Bu sayede yer kaplamazlar ve istediğiniz zaman onlara ulaşabilirsiniz.

Eğer yatak odanız büyük ise, bu odayı ikiye bölerek kendiniz için çok amaçlı kullanabilirsiniz. Home ofis için dekorasyonunuzu buna göre belirleyip, dekoratif olarak kullanacağınız eşyaları da buna göre seçmelisiniz.

Evinizin geneli ve ofis olarak hazırladığınız alanın renk ve eşya açısından birbiri ile uyum sağlamasına dikkat etmeyi unutmayın.

Home ofisinizi kurarken evinizin güneş ışığını en iyi alan noktasını seçtiğinizde sağlığınız ve ruh halinizin pozitif ve enerjik kalmasını sağlarsınız.

Çalışma masasının konumu televizyon cam kenarı gibi gürültülü ortamın uzağında olmalıdır. Bu sayede dikkat dağılımına neden olabilecek ses ve gürültüleri en az seviyeye indirmiş olursunuz.

Özellikle televizyona karşı çalışma hayalleri gerçekte dikkat dağınıklığı ve çalışma performansını zayıflatan bir unsurdur. Çalışma masanızda ya da yakınında taze çiçek bulundurduğunuz takdirde ruhen ve zihinsel olarak kendinizi mutlu ve dinlenmiş hissedersiniz.

Çalışma masanızın bir diğer önemli unsuru ise kullanacağınız sandalyedir. Ortopedik açıdan sağlıklı boyun ve bel bölgenize uyumlu bir sandalye tercih edilmelidir.

Oturduğunuz sandalyede uzun saatler çalışabileceğinizi göz önüne alarak dik konumda oturmalı ve kan dolaşımını hareketlendirecek bacak hareketleri yapmanızda sağlık açısından önemlidir.

Çalışma masanızda hoşunuza giden seçkin kırtasiye malzemeleri kullanmanız ve göz yormayan pastel renkler tercih etmeniz. Çalışma motivasyonunuzu olumlu seviyede arttıracaktır.

Yorum yapın

Lütfen yorumunuzu kontrol ediniz.
Lütfen isminizi buraya yazınız.

Son içerikler