Ana SayfaMansetGece Elbiseniz Nasıl olması gerekiyor?
spot_img

Benzer içerikler

Bizi takip edin

Nuray Tacal

Editör

Sizler için birbirinden değerli ve pratik bilgileri biraraya getiriyoruz.

Gece Elbiseniz Nasıl olması gerekiyor?

Gece Elbiseniz Nasıl olması gerekiyor?

Özel bir davete giderken gece elbisesi seçiminiz nasıl olmalı? Tüm detayları yazımızda bulacaksınız. Önerilerimize kulak vermenizi tavsiye ediyoruz.

Gece Elbiseniz Nasıl Olmalıdır?
Özel bir geceye veya düğüne giderken kadınların en büyük kabusu giyeceği elbiseyi seçmektir. Özellikle de büyük bedenseniz hem zayıf görünme hem de şık olma büyük bir derttir. Fakat birkaç küçük hileye başvurmak bu problemi çözecektir.

Vücudunuzu Tanıyor Olmanız Şart
Kilolu olabilirsiniz ama bu dünyanın sonu değildir. Yaklaşan özel bir gece veya düğün varsa ayna karşısında sinir bozmak yerine vücut tipine uygun modelleri hayal ediniz. Sizi ince gösteren, teninize uygun renkleri ve sizin en güvendiğiniz yerlerinizi, eksikleri bir düşünün. Hedefiniz fazlalık yerleri marifetle kapatıp, sizi zayıf ve kıvrımlarınızı ortaya çıkartan bir model seçmek olmalıdır.

Feminen Tarzları Seçiniz
Zarif ve feminen bir tarz seçerek kendinizi peri kızı hissedeceğiniz bir elbise tercih edin. A kesimli elbise, sezonun trendi olan danteller, pastel tonlar, canlı aksesuarlar tercihleriniz arasında yer alsın.

Rahatlığı Tercih Ediniz
Sizi zorlayacak risk içeren ayrıntılardan kesinlikle kaçının. Unutmayın önceliğiniz rahatlık olsun. Uzun kuyruk ve aşırı dekolteler kilo kapatmayı sağlar belki ama bu detaylar sizi çok zorlar ve rahatsız eder.

Dekolteye Dikkat Edin
Eğer kilonuz fazla ise dekolteye dikkat edin. İlgiyi başka yöne çekip kiloları gizlemek mümkün olsa da yanlış dekolte seçimi kötü görüntü verebilir. Bu nedenle dekolteyi vücudunuzdaki en hoş bölge için kullanınız. Abartısız ve ölçülü olmaya da özen gösteriniz.

İnce Görünme Tüyoları
Bel bölgeniz kalınsa dikkat omuzlara çekilmelidir. Derin yaka, vatka ve mücevher dikkatleri bu bölgeye çeker. Üst kısımda hafif detay, alt kısım sade bir gece kıyafeti tercih ediniz. Derin V yaka ve kruvaze kesim belinizi daha ince gösterir.

Geniş kalçalara sahipseniz bakışları bu bölgeden uzaklaştırmak için üst kısım işlemeli ve süslü olan bir elbise tercih ediniz. Basen, bel ve kalçada detay ve süslü modellerden uzak durun. Alt koyu, üst açık tonlarda olan düz elbiseler sizi daha ince gösterir. Büzgüleri olan, verev modelleri kesinlikle tercih etmeyin.

Büyük göğüslülere asla tek omuz ve straplez modelleri tavsiye etmeyiz. Göğüsleri toparlayıcı ve kapatıcı yakaları tercih edin.

Göbeği saklamanın püf noktası, göğüs altından genişleyen elbise tercih etmektir. Beli dar olan ve vücudu tamamen kavrayan modeller giymeyin.

Yorum yapın

Lütfen yorumunuzu kontrol ediniz.
Lütfen isminizi buraya yazınız.

Son içerikler