Ana SayfaGüzellikGöz altı torbaları, şişlikler ve morluklar nasıl giderilir
spot_img

Benzer içerikler

Bizi takip edin

Nuray Tacal

Editör

Sizler için birbirinden değerli ve pratik bilgileri biraraya getiriyoruz.

Göz altı torbaları, şişlikler ve morluklar nasıl giderilir

Yüzün yaşlanması, göz çevresindeki yorgunluk ve şişlikten kaynaklanır. Bu hassas bölgeye yardım etmenin birkaç yolu var. Uzmanımız onlardan bahsetti.
Herkes mümkün olduğunca uzun süre genç görünmek ister. Ancak stres, yorgunluk vücut üzerinde olumsuz bir etkiye sahiptir ve mutlaka yüzde “baskılanır”. Göz çevresindeki hassas bölge önce bir darbe alır – torbalar, şişlikler, kırışıklıklar ortaya çıkar. Vücudun sağlıklı olduğundan eminseniz, o zaman ilk bakışta, genellikle düşünmediğimiz önemsiz faktörler şişkinliğin nedenleri olabilir. Bunları belirlemeye ve çıkarmaya değer – ve cildiniz daha sağlıklı hale gelecek ve göz çevreniz sizi tazelik ve güzellikle memnun edecek.
Şişkinlik nedenleri ve çareleri
Ödem probleminden bahsettiğimizde en çok göz altı torbalarını kastediyoruz. Ancak tüm yüz de ödemli olabilir , o zaman yaşlı ve yorgun görünür. Bu, özellikle yaşlanma türü yorgun veya deformasyonluysa belirgindir.

Şişliğin nedenleri neler olabilir ve bu konuda ne yapmalı?
Vücutta sıvı tutulması
Biraz saf su içersek, onun yerine çay, kahve , smoothie ve diğer içecekleri alırsak , vücut rezerv yapmaya çalışır ve bu yüze ödemle yansır. Sıvı tutulmasının bir başka nedeni de yanlış yiyecekleri yemektir. Alkollüdür, yağlıdır, fümedir, tatlıdır, tuzludur.

Ne yapalım? Bir içme rejimi oluşturun:

yemeklerden yarım saat önce ve bir saat sonra temiz su için (norm günde yaklaşık 1,5 – 2 litredir), dilerseniz yemek sırasında içebilirsiniz, ancak öncesi ve sonrası daha iyi;

vücutta sıvı tutan gıdaların kullanımını en aza indirin;

her fincan çay veya kahve için bir bardak su için ve bu içecekleri yatmadan önce içmeyin;

hangi yiyeceklerin sizde tam olarak şişmeye neden olduğunu analiz edin ve bunları hariç tutun;

daha fazla hareket edin – herhangi bir fiziksel aktivite (koşu, yürüyüş, spor) suyu “dağıtmaya” yardımcı olur.


uygunsuz bakım
Herkes yüz derisi için çeşitli bakım ürünlerinin kullanılması gerektiğini bilir – kremler, serumlar, yamalar, maskeler. Ama çok az insan bunu doğru yapıyor.

Ne yapalım?

Gece kullandığınız tüm kozmetikler kesinlikle yatmadan 1.5-2 saat önce yüze uygulanmalıdır.

Stres, yorgunluk, uykusuzluk
Herkes cildin durumu üzerinde olumsuz etkisi olan bu faktörleri duymuştur. Yüze kırışıklıklar, halkalar ve göz altı torbaları, şişlikler şeklinde yansır. Yaşlandıkça, “izleri” daha görünür hale gelir.

Ne yapalım?

Çok rahat bir uyku yeri sağlayın, yatağa, yastığa dikkat edin, kendiniz seçin. Rahatsız edici bir pozisyonda bir telefon veya dizüstü bilgisayar ile akşam toplantıları düzenlememelisiniz, yatmadan bir veya iki saat önce yatıştırıcı müzik dinlemek, sessizce yatakta uzanmak daha iyidir.

Diğer sebepler
Kalıtım, kadınlarda döngünün belirli bir dönemi, yaş, aşırı güneşe maruz kalma nedeniyle şişlik oluşabilir. Ödem eğilimi olup olmadığına bakılmaksızın herkesin UV ışınlarına maruz kalmasına dikkat etmesi gerekir.

Ne yapalım?

lenfatik drenaj masajı – metabolizmayı iyileştirmeye, toksinleri gidermeye ve şişliği gidermeye yardımcı olur;

yamaları kullanın, gece boyunca buzdolabına koyarsanız, sabahları şişkinliği gidermeye yardımcı olacak bir soğutma etkisi elde edersiniz;

SOS peçete maskeleri – bir ambulans gibi çalışır, hızlı bir etkiye sahiptir, cildi yatıştırır ve rahatsızlığı giderir;

özel kremler, jeller ile göz çevresi bakımı için masaj silindiri kullanın – ödem için mükemmel bir tandem.

Tamamen sağlıklıysanız, şişlik genellikle öğle yemeğine kadar geçer. Gün içinde sürerse, çeşitli alerjiler ve vücudun işleyişindeki diğer rahatsızlıklar sebep olabileceğinden bir doktora danışmalısınız.

Yorgunluk ve stres ile göz çevresine yardımcı olmak
Stresi ve yorgunluğu hayatımızdan tamamen çıkaramayız – bu modern dünyanın ve ritminin bir parçasıdır. Ancak kaliteli bir şekilde dinlenebilir ve daha uzun süre taze ve genç görünmek için göz çevrenizdeki cilde özen gösterebilirsiniz. Birkaç yol var.

Doğru özel bakım

Size uygun serumlar, göz kremi, yamalar içerir. Göz çevresindeki cildi yeniler, besler, korur ve güçlendirir. Narin ve ince, çok narin, bu bölge özel maskelere ihtiyaç duyar, ancak mağazaya koşup ilk karşılaştığınızı satın almamalısınız. Cilt tipinize ve yeteneklerinize göre kozmetik ürünleri seçecek bir güzellik uzmanına gitmek daha iyidir.

özel masaj

İki türü vardır – genel yüz ve boyun masajı veya blefaro-lift. General, dinlenme, rahatlama, stresin etkilerinden kurtulma, gücü ve kaynakları yenileme fırsatı verecektir. Ayrıca görünüm üzerinde olumlu bir etkisi vardır: yüzün görsel durumu iyileşir, daha sağlıklı, dinlenmiş ve gençleşir.

Blepharo-lift yaşlanma sürecini yavaşlatır, maviyi giderir, kırışıklıkları yumuşatır, burun yırtılmasını azaltır, görünümün “açıldığı” üst göz kapağını sıkılaştırır. Çalışma yüzün üst ve orta bölgeleri ile gerçekleştirilir: alın, üst ve alt göz kapakları, elmacık kemikleri. Kaslar cildi kırmadan çok nazikçe esnetilir.

Aşağıdaki durumlarda bir blefaro kaldırma kursu gereklidir:

sarkık üst göz kapağı veya kaşlar;

göz çevresinde kıvrımlar, kırışıklıklar belirdi;

hassas bölgede koyu halkalar var;

kuru gözler ve göz kapaklarının şişmesi.

Masaj tekniği ve türleri, cildin durumuna ve yüzün anatomisine bağlı olarak ayrı ayrı seçilir.

Listelenen ipuçlarını kullanın – yüzünüz sizi tazelik, sağlık ve güzellikle memnun edecektir.
Olga Petrunina ;Doktor-güzellik uzmanı

Yorum yapın

Lütfen yorumunuzu kontrol ediniz.
Lütfen isminizi buraya yazınız.

Son içerikler