Ana SayfaGüzellikGözlerdeki şişliği çabucak gidermenin 7 yolu
spot_img

Benzer içerikler

Bizi takip edin

Nuray Tacal

Editör

Sizler için birbirinden değerli ve pratik bilgileri biraraya getiriyoruz.

Gözlerdeki şişliği çabucak gidermenin 7 yolu

Birkaç dakika içinde kendinizi düzene sokmanıza yardımcı olacak etkili yöntemlerden bahsedeceğiz. Zor yaşam durumu, kavga, hüzünlü film : dürüst olalım, hepimiz ağlıyoruz. Ve bunun için bir neden her zaman gerekli değildir. Ağlıyoruz ve hepsi bu. Sonuçta, gözyaşları olumsuzlukları atmanıza ve rahatlamanıza izin verir. Bununla birlikte, çoğu zaman en uygunsuz anda bir duygu dalgası yuvarlanır. Vazgeçmek için acele etmeyin, bir çıkış yolu var. İşte göz altındaki kızarıklık ve şişkinliği gidermeye yardımcı olabilecek bazı kanıtlanmış yöntemler .


Evde gözyaşı lekeli gözlerden kurtulmak için ilk yardım:
Her şeyden önce, rahatlamanız, pencereyi açmanız ve derin bir nefes almanız, ardından nefes vermeniz önerilir. Bunu en az 15 kez yapın.

Ardından, işlemi üç kez (her on dakikada bir) tekrarlayarak soğuk suyla yıkanmalısınız. Konjonktivit ve kan damarları için özel göz damlaları kullanılmasına izin verilir (reçetesiz eczanede satılır).

Önemli: Gözlerinizi ovmayın, bu sadece durumu ağırlaştıracaktır.


Göz altındaki kızarıklık ve şişlik nasıl giderilir:
1. Losyonlar. Gözyaşları kuruduktan sonra kızarıklıktan kurtulmak için losyonlar kullanabilirsiniz. Pamuklu çubuklar yardımcı olacaktır. Soğuk suda (normal / karbonatlı) veya sert çayda ıslatıp göz kapaklarına uyguluyoruz. 10 dakika gözümüzün önünde tutuyoruz.

2. Kan mikrosirkülasyonunun iyileştirilmesi. Bunu yapmak için ağız kavgası yapmaya başlamanız önerilir (ne kadar çok, o kadar iyi). Göz çevresindeki kaslara dikkat ederken yüz yapmak da yardımcı olabilir. Örneğin, hızlı bir şekilde göz kırpabilirsiniz, şaşı.

3. Buz küpleri . Yüzünüze sürdüğünüzde dekonjestan etkisi vardır. Acil durumlar için dondurucuda daima buz küpleri bulundurmanızı tavsiye ederiz. Hazırlamak için şifalı otlar (genellikle nane, melisa) veya sade su kullanın.

4. Uzmanlara göre böyle bir durumda kontrast duşu da imdada yetişiyor . Vücudu canlandıracak, kan dolaşımını iyileştirecek ve kızarıklığın giderilmesine yardımcı olacaktır.

5. Salatalık. Büzücü özelliklere sahiptirler, bu nedenle şişliği kolayca giderirler. Sebzeyi buzdolabında tutun, ardından iki daireyi kesin ve 10-15 dakika gözünüzün önünde tutun.

6. Soğuk çay poşetleri. Zaten demlenebilir veya sıcak suya batırılabilirler. Buzdolabında soğutun ve gözlerin üzerine/altına uygulayın. 10 dakika yeterli olacaktır.

7. Gözlerin hafif masajı. Bunu parmak uçlarınızla yapmanız gerekir. Göz kapağının iç köşesinden dış köşeye doğru hareket ederek cilde hafifçe bastırın. Ardından alt göz kapağına doğru hareket edin, ancak ters yönde bir daire çizin. 10 dakikadan fazla olmamak üzere tekrarlayın.

 

Yorum yapın

Lütfen yorumunuzu kontrol ediniz.
Lütfen isminizi buraya yazınız.

Son içerikler