Ana SayfaGüzellikGüzellik uzmanının bizden fazla para almak istediğini nasıl anlarım
spot_img

Benzer içerikler

Bizi takip edin

Nuray Tacal

Editör

Sizler için birbirinden değerli ve pratik bilgileri biraraya getiriyoruz.

Güzellik uzmanının bizden fazla para almak istediğini nasıl anlarım

Bu hassas konuyu uzmanlarla birlikte anlayacağız.
Güzelliği korumak, bir kadının bütçesinde oldukça pahalı bir kalemdir. Çoğu güzellik bakımı çok para gerektirir. Nadir durumlarda, tam anlamıyla para için “boşanan” veya indirim çekerek, prosedürü düşük kaliteli kozmetik ve malzemelerle gerçekleştirecek olan vicdansız bir güzellik uzmanı ile randevu alabilirsiniz . Bu ciddi problemler ve komplikasyonlarla doludur. Dolandırıcıların tuzağına düşmemek, dedi uzmanlar – Shishlakovi Estetik Tıp Kliniği’nin kurucuları Tatiana ve Olga Shishlakov, dermatokozmetologlar, iplik kaldırma alanındaki uzmanlar.
Özel eğitimi olmayan bir kişinin hangi prosedürlerin gerçekten gerekli olduğunu ve uzmanın hangilerini onlara empoze etmeye çalıştığını belirlemesi çok zordur. Bir doktora danışırken, sorunun tedavisi ve düzeltilmesi için çeşitli seçenekler hakkında bilgi edinmeniz gerekir ve tüm bu seçeneklerin farklı bir maliyeti olmalıdır.

Doktorun önerdiği tedavi size uyuyorsa – yoksa çok iyi – başka bir uzmana başvurun. Herhangi bir prosedürden önce, internette bunlarla ilgili bilgileri incelemek, bir uzman veya klinik hakkındaki yorumları okumak daha iyidir. Kanıtlanmış, kanıtlanmış salonları ve klinikleri seçmek daha iyidir.

Kaliteli bir prosedür ucuz olamaz, ancak geniş bir ekipman filosuna ve kalifiye personele sahip modern klinikler, her zaman hastanın finansal yeteneklerini dikkate alır ve minimum maliyetle olumlu bir etkisi olacak bir tedavi seçer.
Prosedürlerde “oturma”
Kural olarak, prosedürlere bağlı kalmak imkansızdır. Kozmetolojide yoksunluk sendromu yoktur. Bağımlılık sadece psikolojik olabilir – insanlar iyi şeylere çabucak alışırlar ve eski hallerine dönmeleri çok sorunludur. Bakımlı ve sağlıklı bir cilt, kendiniz üzerinde sürekli çalışma gerektirir. Tabii ki tırnak veya saç ektirdikten sonra periyodik olarak düzeltme gerekir. Dudak şekillendirme maksimum bir yıl için yeterlidir, daha sonra önceki hacimleri geri yüklemek için dudakları “delmeniz” önerilir. Bu bir “oturma” değildir – bu bir zorunluluktur.

İlk konsültasyonda, kalifiye bir uzman prosedür ve daha fazla düzeltme hakkında ayrıntılı bilgi vermekle yükümlüdür, böylece hasta için sürpriz olmaz. Ve sonra herkes, bu tür değişikliklere ihtiyacı olup olmadığına ve bunları finansal olarak çekip çekemeyeceğine kendisi karar verir.

Gereksiz prosedürlerin uygulanması
Bazı durumlarda, güzellik uzmanı kesinlikle gereksiz prosedürler uyguluyor gibi görünüyor. Ancak, bu her zaman böyle değildir. Hasta uzman değildir ve çoğu zaman doktorun gözüne takılan sorunu görmez. Cilt sistemik tedavi ve korunma gerektirir. Bir hasta dudaklarını büyütmek için gelirse ve cildi ideal olmaktan uzaksa ve örneğin üzerinde sivilce “çiçek açtıysa”, elbette, uzman müşteriyi iyileştirmek için tedavi prosedürleri önerecektir. Dolgun dudaklar sırasıyla yüze ve sivilcelere dikkat çeker. Ve sağlıklı bir ciltle daha iyi görünecekler.

Uzmanın hastanın vücudunun genel durumunu değerlendirmesi gerekir ve bunun için kliniklerin müşterileri, doktorun sorunu daha doğru bir şekilde belirleyebilmesi ve uygun tedaviyi reçete edebilmesi için ek testler yapmalıdır.

Ancak klinikten düzenli olarak aranıyorsanız ve sorununuzla ilgili olmayan yeni testler yaptırmanız öneriliyorsa, dikkatli olmalısınız. Bu zaten bir pazarlama taktiğidir ve önerilen testlerin çoğuna girmenize gerek yoktur.
Cimri iki kez öder
Yüksek kaliteli bir prosedür elde etmek için şunları yapmalısınız:

İnternetteki arkadaşların veya incelemelerin görüşüne odaklanan iyi bir uzman bulun. Ancak burada, incelemelerin çok sık ödendiği gerçeğini aklımızda tutmalıyız. Bu nedenle tembel olmayın ve bilgileri incelemek için daha fazla zaman harcayın, birkaç siteden geçin.

Bir uzmanla şahsen görüşmek, danışmak, prosedürün kendisinin ne kadara mal olduğunu ve düzeltmenin ne kadar olduğunu ve ne sıklıkla yapılması gerektiğini netleştirmek gerekir.

Ancak müşteriler genellikle daha dolambaçlı bir yol izleyerek, çoğu durumda hayal kırıklığına yol açan bir model olarak gıpta edilen prosedüre ulaşmaya çalışırlar. Ya da detaya girmeden klinikleri arayıp daha ucuz olanını seçiyorlar. Örneğin, aynı hyaluronik asit: üreticiler bunu farklı fiyatlarla alabilir, ancak ilacın kalitesi de düşer.

Ve sertifikalı personeli olan büyük bir klinik yerine ucuz bir “evde çalışan” hizmetlerini seçerek ciddi sağlık sorunları yaşayabilirsiniz.

sahte ilaçlar
Kozmetoloji hizmetleri sunmaya karar veren herkes, yetkili bir distribütörden kaliteli ürünler satın alamaz. Uygun eğitim ve sertifika olmadan kimyasal peeling, mesothreads ve enjektabl müstahzarları yasal olarak satın almak imkansızdır.

Uzmanlar kayıt prosedüründen geçer, tedarikçiye tıp eğitiminin mevcudiyetini ve bu ilaç grubuyla çalışma iznini (sertifikalar, profesyonel bir güzellik uzmanının diplomaları) doğrulayan belgeler sunar. Özel eğitimi olmayan insanlar İnternet üzerinden uyuşturucu aramaya zorlanıyor ve sahte ürünler çoğunlukla orada satılıyor. Böyle bir prosedürün sonucu, en iyi ihtimalle sıfır olacak, en kötü ihtimalle – ciddi sağlık sorunlarına yol açacaktır.
Prosedür için endikasyonların incelenmesi zorunludur
Yaklaşan prosedür hakkında mümkün olduğunca fazla bilgi toplamak gerekir. Kendinizi gereksiz para israfından ve sağlık sorunlarından korumak için endikasyonları ve kontrendikasyonları dikkatlice inceleyin. Örneğin kilo vermek isteyenler için karın içine ip yerleştirilmesi uygun değildir, cildin sıkılaşmasını ve kalitesini etkiler, böylece gözle görülür bir zayıflama sonucu olmaz.

Ayrıca, belirli donanım prosedürleri için önerilen yaş sınırları hakkında bilgi edinmeye değer . Örneğin, sonuç genç ciltte çok fark edilmeyeceğinden, 30 yaşın üzerindeki hastalar için Altera tedavisi önerilir.

Bu prosedür yaşlı kadınlar için daha uygundur: esas olarak yüz ovalini sıkılaştırmak ve yaşa bağlı pitozu ortadan kaldırmak için kullanılır. Bu prosedürün genç kızlara dayatılması endişe verici olabilir. Uygulanması için açık göstergeler olmalıdır. Şüpheniz varsa, birkaç uzmanı ziyaret etmeniz önerilir.
Tatyana ve Olga Shishlakovi Estetik Tıp Kliniği’nin kurucuları, dermatokozmetologlar

Yorum yapın

Lütfen yorumunuzu kontrol ediniz.
Lütfen isminizi buraya yazınız.

Son içerikler