Ana SayfaMansetHer gün bir elma tüketmenin faydası
spot_img

Benzer içerikler

Bizi takip edin

Nuray Tacal

Editör

Sizler için birbirinden değerli ve pratik bilgileri biraraya getiriyoruz.

Her gün bir elma tüketmenin faydası

Her gün bir elma tüketirseniz neler olur biliyor musunuz ?

Sağlıklı beslenme hakkında neler biliyoruz ? Meyve tüketimi nedir nasıl tüketilmelidir. Elma tüketmek sağlıklı mı ? Elmayı nasıl tüketiyorsunuz ? İşte bu haberimizde sizler için aradığınız cevaplar bulunuyor.

Sağlıklı beslenme hakkında neler biliyoruz ? Meyve tüketimi nedir nasıl tüketilmelidir. Elma tüketmek sağlıklı mı ? Elmayı nasıl tüketiyorsunuz ? İşte bu haberimizde sizler için aradığınız cevaplar bulunuyor.

Elmada hangi vitaminler var ?

C vitamini

Vücüdumuzu mikroplardan ve her türlü hastalıktan koruyan C vitamini; kalp rahatsızlıkları, kan şekerinin düşmesi, demir eksikliği ve bağışıklık sistemi için eşsiz bir vitamin. C vitamini vücudumuzda üretilmediği için, besinler yoluyla vücudumuza alınması gerekmektedir.

K vitamini

Kanın pıhtılaşmasını sağlayan K vitamini, yeşil yapraklı sebzelerde de bulunmaktadır. Aynı zamanda kemikleri de güçlendirmektedir.

E vitamini

E vitamini, C vitaminine kıyasla bağışıklık sistemimizi oldukça güçlendirir. Sağlıklı bir cilt yapısı, sağlıklı saçlar, sağlıklı bir vücut ve sağlıklı tırnaklar için oldukça önemlidir.

A vitamini

Gözler için muazzam bir vitamin olan A vitamininin hücreleri yenilemekte üstüne yoktur. Bulaşıcı hastalıklarda onu ettiği mücadele ile görebilirsiniz. Kemik ve diş eti sağlığı için de yine A vitamini oldukça önemli bir rol oynar.

B6 vitamini

Son olarak B6 vitamini ise; karbonhidrat, protein ve yağların enerjiye dönüşümünde etkilidir. Metabolizmayı hızlandırır, sinirler arasında iletişimi sağlar.

Her gün 1 adet elma yersek ne olur ?

Kilo vermenize yardımcı olur

Diyet programlarına diyetislenler tarafından önerilen elma kilo vermenizde en büyük katkısı olacak olan besindir. Her gün sabah aç karnına elma yemek sizi hem tok hem de zinde tutar.

Diş çürüklerini azaltır & ağızda kokuyu önler

Diş macunu kadar olmasa da bakteri plaklarının oluşmasını engelliyor. Dişleri beyazlaştırıyor, ağızdaki tükürük salınımını arttırıyor ve PH değerini sabitleyerek ağız kokusunu da engellemiş oluyor. Elmanın içinde bulunan asitlerin bu denli yararlı olabileceğini tahmin ediyor muydunuz?

Cilt sağlığını korur

Elmayı kabuklarıyla yemenin, soyarak yemekten daha faydalıdır. Ciltteki sivilceleri ve siyah noktaları giderir, cilt kanserinden korur, cildi beyazlatır, cildi nemlendirir, cildi sıkılaştırır ve en önemlisi cildi zararlı güneş ışınlarından korur.

Kalp krizini önler

Elmanın, kalp ve damar rahatsızlıklarında ilaçlar kadar kalp için değerli olduğunu biliyor muydunuz? Elma, bol miktarda potasyum içerdiğinden, kalp atışını ve ritmini düzenlemekle beraber kan dolaşımını arttırıyor. Buda kalp krizi gibi kalp rahatsızlıklarının önlenmesine sebebiyet veriyor.

Alzheimer düşmanıdır

Günde bir tane elma tüketmenin unutkanlıkları azalttığı söylenmektedir. Yapılan araştırmalara göre, günde bir elma yiyen kişilerde yemeyen kişilere göre Alzheimer rastlanma olasılığı oldukça az olduğu görülmüştür.

Yorum yapın

Lütfen yorumunuzu kontrol ediniz.
Lütfen isminizi buraya yazınız.

Son içerikler