Ana SayfaGüzellikİri göğüslülerin problemleri
spot_img

Benzer içerikler

Bizi takip edin

Nuray Tacal

Editör

Sizler için birbirinden değerli ve pratik bilgileri biraraya getiriyoruz.

İri göğüslülerin problemleri

Büyük ve ağır göğüsler bazı kadınlar için büyük bir sorun olabilir. İşte onlar hakkında bir şeyler yapmanız gereken altı işaret.
Anatomimizin tüm parçaları gibi göğüsler de birçok farklı şekil ve boyutta gelir. Ancak çok büyük göğüslere sahip olmanın getirdiği sağlık sorunları olabilir.

Aşağıdaki seslerden herhangi biri tanıdık geliyorsa, kilo vermenin , fizyoterapinin veya göğüs küçültme veya dikleştirme ameliyatının işe yarayıp yaramayacağını sormanın zamanı gelmiş olabilir .

Açık havada gülen iki kadın. Estetik ameliyatınız için ödeme yapma hakkında daha fazla bilgi için burayı tıklayın.
Yaşam tarzınızın önüne geçiyorlar
Büyük göğüsler, yapmaktan hoşlandığınız şeylerin önüne tam anlamıyla girebilir. Göğüs küçültme ameliyatını düşünen birçok kadın, bunu spor konusunda tutkulu oldukları veya aktif bir yaşam tarzı sürdürdükleri için yapıyor.

Kadınlar, fiziksel aktivitenin talepleriyle başa çıkarken göğüslerin ne kadar asi olabileceğini bileceklerdir. Bir spor sutyeni bunları tutamıyorsa veya göğüsleriniz yüzünden kendinizi daha az aktif buluyorsanız, bedenlerini küçültmenin yollarını düşünmenin zamanı gelmiş olabilir.

Göğüs küçültme veya meme dikleştirme ameliyatı için aday olabilirsiniz veya kilo vermekten fayda sağlayabilirsiniz.

Sütyen askılarınız omuzlarınızı keser
Omuza doğru kazma sutyen askısı
İlk önce, sizin için çok küçük bir sütyen giymediğinizden emin olun. Çoğu iç giyim perakendecisi bu konuda rehberlik edebilir. Doğru sütyeni takıyorsan ve göğüslerinin ağırlığının sütyen askılarının her gün omuzlarına girmesine neden olduğunu fark edersen, o zaman bir küçültme adayı olabilirsin.

Göğüs dikleştirme ameliyatı, göğüslerinizin şeklini ve hacmini değiştirebilen, yerçekimi ile savaşmaya yardımcı olan ve sütyeninizin sırtınızda derin oluklar bırakmasını engelleyen bir alternatiftir.

Sırt, omuz veya boyun ağrınız var
Acı asla göz ardı edilmemelidir. Göğüsleriniz büyükse ve sırtınızın, omuzlarınızın veya boynunuzun çevresinde ağrı hissediyorsanız , göğüsleriniz buna katkıda bulunan bir faktör olabilir.

Ameliyat bir seçenek olabilirken, fizyoterapi ağrı ve duruşun yönetilmesine de yardımcı olabilir.

Memenin altında kızarıklık veya enfeksiyon oluyorsa
Büyük göğüsler cildin katlanmasına ve kendi kendine sürtünmesine neden olabilir. Banyo yaparken bölgeye erişim zor olabilir ve bunun sonucunda kızarıklıklar ve enfeksiyonlar gelişebilir. Bu sizin başınıza gelirse, meme büyütme ameliyatının azaltılması yardımcı olabilir.

Hiçbir şey uymuyor
Giyinirken sürekli vücudunuzla savaşmak çok üzücü olabilir. Vücudunuzun geri kalanı için çok büyük veya göğüsleriniz için çok küçük elbiseler veya üstler giymeniz gerekebilir. Kilo vermek , daha rahat hissetmenizi sağlamak için göğüslerinizin boyutunu ve şeklini değiştirebilir.

Sağlıklı kilonuz varsa, meme küçültme veya meme dikleştirme ameliyatı yardımcı olabilir.

İnsanlara her zaman “buradayım” diye hatırlatmalısın
Büyük göğüslü kadınlar, mesleki ve kişisel yaşamlarını nasıl etkileyebileceklerini çok iyi bilirler. İnsanların göğüslerine bakmayı bırakamaması senin sorunun değil, bu onların sorunu.

Bununla birlikte, göğüslerinizin boyutunu küçültmenin ilişkileriniz üzerinde olumlu bir etkisi olabileceğini düşünüyorsanız, o zaman kilo vermeyi veya ameliyatı düşünmeye değer olabilir.

Yorum yapın

Lütfen yorumunuzu kontrol ediniz.
Lütfen isminizi buraya yazınız.

Son içerikler