Ana SayfaMansetKarpuz bozulmadan nasıl saklanır
spot_img

Benzer içerikler

Bizi takip edin

Nuray Tacal

Editör

Sizler için birbirinden değerli ve pratik bilgileri biraraya getiriyoruz.

Karpuz bozulmadan nasıl saklanır

Dev karpuzlar yazın hazineleridir. İşte bunları nasıl saklayacağınız, keseceğiniz ve kullanacağınız.
Birkaç hafta önce, muhtemelen şimdiye kadar satın aldığım en büyük karpuzla eve geldim. Çiftçi pazarına her zamankinden daha geç gittim, bu yüzden küçük kavunlar gitmişti ve oradan oğlumu çeken ve şimdi daha sık ürünlerimi taşıyan parlak kırmızı vagondaki devi uzaklaştırdım.

Çiftlik kutusundan veya CSA paylaşım ürünlerinden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak 4 ipucu

Kavun birkaç gün oturdu. Sonunda onu bölmek için gereken zamanı ayırmak için cesareti toplamam gerektiğini hissettim. Sonunda, bir öğleden sonra şefimin bıçağını, çok küçük bir kesme tahtasını aldım ve işe koyuldum. Neredeyse yarım saat sonra, çocuk dostu küplerimi aldım – iki kap dolu, bu da bize bir buçuk hafta sürdü.

Büyük bir karpuz – ortalama 20 pounddan bahsediyoruz! – bir yaz simgesidir. Ama hepsini nasıl saklamalı, kesmeli ve kullanmalı? İşte stratejim ve birkaç başka ipucu.

Satın alma ve depolama. Sharon Tyler Herbst ve Ron Herbst’ün “Yeni Yemek Aşığının Arkadaşı”, karpuzun yan tarafına tokatlanmasını tavsiye ediyor (bu bir koronavirüste mümkün olmayabilir.dünya) olgunluğu gösteren içi boş bir sesi dinlemek için. Kavun, düz kenarları, yumuşak noktaları veya yarıkları olmayan simetrik olmalıdır. Mümkünse tüm kavunu buzdolabında veya en azından serin, karanlık bir yerde saklayın. Yazarlar, kesilmiş karpuzun bir veya iki gün içinde kullanılması gerektiğini söylüyorlar ki bu benim küçük evimde asla olmayacak. Dediğim gibi, en az bir hafta boyunca parçaları kesip durdum, ancak zamanla sıvı ağlama ve canlı lezzetlerinin bir kısmını kaybetme eğilimindeler. Genel olarak, geç değil, daha erken yiyin. Kavun ne kadar çok kesilirse, o kadar çok bozulur, böylece her zaman yarısını kesebilir ve diğer yarısını, kullanmaya hazır olana kadar sağlam, sıkıca sarılmış halde bırakabilirsiniz. Karpuzun etilene duyarlı olduğunu unutmayın, bu nedenle domates, elma ve şeftali gibi etilen üreticilerinden ayrı saklanmalıdır.

Şeftali, mısır, kavun ve daha fazla yazlık ürün nasıl saklanır

Kesim. Buraya gitmenin birçok yolu var. Keskin bir bıçağınız olduğundan emin olun – her zaman büyük şef bıçağımı kullanırım – ve büyük bir kesme tahtası .

Takozlar. Kesinlikle en basit seçenekler arasındadır. Kavunu boyutuna bağlı olarak dörde veya sekizde bölün ve ardından dilimler halinde kesin. Aşçılık veya tohum tükürme yarışması için ideal.
Küpler. Bu, ananasları benzer şekilde yıllarca kestikten sonra bilenmiş benim başvurulacak yöntemim. Karpuzun her iki ucunu da kesin, kırmızı ete indiğinizden emin olun. Karpuzu kesilmiş uçlardan birinin üzerine koyun – karpuz çok uzunsa ve ayağa kalkması güçse, uçlarına paralel ikiye kesin ve ardından uç tarafı yukarı bakacak şekilde destekleyin. Üstten başlayarak kavun kıvrımlarını takip ederek kabuğunu kesin. Mümkün olduğunca çok meyveyi sağlam bırakmaya çalışın. Henüz yapmadıysam, kavunu ikiye böldüm ve sondan ortaya doğru büyük tahtalar dilimledim. Parçaları ne kadar büyük olmasını istediğinize bağlı olarak kalınlık size kalmış. Tahtaları, daha hızlı çalışmak için mümkünse tahtaları istifleyerek, iki set dikey kesimle küpler halinde kesin. Atıştırmalık veya meyve salatası için idealdir.
Çubuklar. Çok az çaba gerektiren çekici bir şey seçin. Kavunu ekvator boyunca ikiye bölün ve kesik tarafı aşağı bakacak şekilde ayağa kalkın. Kabukta çapraz çizgili kareler oluşturmak için iki set dikey kesim yapın. Ayrı ve bitirdin. Çocuklar ve grup yemekleri için idealdir.
Toplar. Kavunu ikiye bölün, kavun toplayıcınızı kapın ve kepçeleyin. Meyve salatası, lüks içecekler ve sabırlı insanlar için en iyisi.
Kullanarak. Karpuzun yüksek su içeriği ve canlı rengi, onu alkollü veya alkolsüz içecekler için ideal hale getirir. Karpuz salata , özellikle beyaz peynir ile , her zaman yenileniyor. Granita , şerbet veya buzlu dondurma gibi donmuş bir şeye giderek soğutma potansiyelini ikiye katlayın . Onu yazlık bir gazpacho ile birleştirin . Salsayı doğrayın . Ve kesinlikle bu kabukları turşusu yapın !

Buz patlamaları, mükemmel bir yaz ziyafetidir. İşte kendinizinkini nasıl yapacağınız.

Kavununuzda nasıl bir çukur oluşturacağınıza dair daha spesifik fikirler için arşivlerimizden bu tariflere göz atın .

Karpuz-Fesleğenli Agua Fresca . Bu yeni yaz içeceğin olabilir. Benzer şekilde, Karpuz-Fesleğen Aromalı Suya da göz atın .

Başlıksız resim
(Washington Post için Deb Lindsey)
Yaz Karpuz Yumruğu . Bu geniş formatlı kokteyle harcadığınız çabanın karşılığını fazlasıyla alacaksınız.

Karpuzu votka ile tıkamak ikisini de mahveder. Daha iyi bir yolu olmalı.

Karpuz Pekmezi . Karpuzdan et için sos yapalım mı? Evet, aklımız da uçtu.

Izgara Karpuz . Hala bu soğutulmuş olarak servis edebilirsiniz, ancak önce ızgara yapmak biraz karamelizasyon ve konsantre lezzet oluşturmanıza izin verir.

Yorum yapın

Lütfen yorumunuzu kontrol ediniz.
Lütfen isminizi buraya yazınız.

Son içerikler