Ana SayfaGüzellikKırışıklıkları alt etmek ve yaşlanmayı yavaşlatmak için 4 ipucu
spot_img

Benzer içerikler

Bizi takip edin

Nuray Tacal

Editör

Sizler için birbirinden değerli ve pratik bilgileri biraraya getiriyoruz.

Kırışıklıkları alt etmek ve yaşlanmayı yavaşlatmak için 4 ipucu

İnsan yaşlanması doğal bir süreçtir, ama dürüst olmak gerekirse, hangi insan bununla bu kadar kolay uzlaşır? Bir kişi aynadaki yansımaya kayıtsız değilse, yüz kırışıklıklarının mümkün olduğunca yavaş görünmesini sağlamak için herhangi bir tavsiye için kesinlikle minnettar olacaktır. Bunlar çok ipuçları.

1 Biraz erken
yatın Uzmanlara göre en değerli uyku saatleri gece yarısından önceki saatler. Her zaman zamanında uyuyamayabilirsiniz, ancak bunu düşünmeli ve uyku ve uyanma modunu biraz değiştirmelisiniz. Zamanla kişi buna alışacak ve cildi ona minnettar olacaktır.
Bu arada: geceleri perdeleri asmayı unutmayın. Karanlık bir odada uyuduğunuzda, cilt yenilenmesinden sorumlu hormon olan melatonin salgılar.
2 Asla makyajla yatağa gitmeyin (güzel bayanlar için ipucu)
Makyajla yatmak cildinize yapabileceğiniz en büyük günahlardan biridir. Bu durumda cilt gece boyunca yenilenme için yeterli alan alamayacak ve özgürce nefes alamayacaktır. Bu nedenle, ertesi gün cansız bir renkle intikam alacaktır, üzerinde sivilce ve hatta çeşitli döküntüler oluşabilir ve bakımı ihmal ederek aynı anda yaşlanmasını hızlandırabilirsiniz. Bu nedenle, yatmadan önce makyajınızı her zaman yıkamanız ve cildinize besleyici bir gece kremi sürmeniz önemlidir.
3 Direkt güneş ışığında güneşlenmeyi bırakın Güneş
sayesinde vücudumuzun sağlığı için çok gerekli olan D vitamini üretilir, bu nedenle ışınları tamamen terk etmemelisiniz. Öte yandan cildin yaşlanma sürecini hızlandırmaya en büyük katkıyı yapan da bu korpus luteumdur.
Bu nedenle güneşli bir günde koruyuculuğu yüksek bir krem ​​kullanmaya alışmanız gerekir.
4 Cildi dışarıdan ve içeriden nemlendirin

Kuru cilt, yağlı cilde göre daha hızlı yaşlanır. Bir kişinin kuru cildi varsa, muhtemelen sivilce ile savaşmasına gerek yoktur, diğer yandan yüzündeki kırışıklıklar çok daha hızlı görünecektir. Bununla birlikte, nemlendirici bir gündüz kremi bir cankurtaran olabilir. İdeal olarak, böyle bir cilt kremi, nemlendirmeye ek olarak cilde güneş koruması sağlamak için UV faktörü de içerecektir.
Nemlendirici kozmetiklere ek olarak, doğru içme rejimi ve diyet yoluyla cildinize gerekli nemi sağlamayı unutmayın. Günde yaklaşık 2-3 litre su içmeli (kesin miktar gün içindeki fiziksel aktiviteye ve hava durumuna bağlıdır) ve her gün yeterince sebze ve meyve yemeye çalışmalısınız. Cilt için ideal besinler salatalık, marul, ıspanak, kereviz, turp, domates veya örneğin greyfurttur.

Yorum yapın

Lütfen yorumunuzu kontrol ediniz.
Lütfen isminizi buraya yazınız.

Son içerikler