Ana SayfaGüzellikKirpikleri uzatmanın 5 yolu
spot_img

Benzer içerikler

Bizi takip edin

Nuray Tacal

Editör

Sizler için birbirinden değerli ve pratik bilgileri biraraya getiriyoruz.

Kirpikleri uzatmanın 5 yolu

Güzellik sırlarını bir uzmanla açığa çıkarıyoruz.
Her kız uzun ve güzel kirpiklerin hayalini kurar. Sen sayesinde zorluk çekmeden bir “vay etkisi” elde edebilirsiniz birikmesi . Ancak doğal kirpikler hala çok daha çekici ve alakalı görünüyor.
UNO unisex güzellik stüdyosunda erkekler ve kadınlar için kirpik uzatma uzmanı olan uzman Nasiba Yuldasheva, kirpiklere nasıl düzgün bir şekilde bakılacağını ve onları uzatmak ve büyütmek için hangi prosedürlerin kullanılacağını anlattı.

Uzun ve kalın kirpikler güzel ve çekici görünür, bu nedenle onlara her zaman bir talep olacaktır. Böyle bir servetin sahibi olmak için, her gün onlarla ilgilenmeniz gerekir. Serum, kozmetik yağ ve vitaminler bu konuda yardımcı olacaktır. Kirpiklerin sıklıkla döküldüğü ve yukarıdakilerin hiçbirinin sorunu çözemediği durumlarda, nedenini bulmaya değer, ”diyor Nasiba Yuldasheva.

Yarı kalıcı boyama
Yarı kalıcı renklendirme, kozmetikçiler tarafından sunulan modern teknolojilerden biridir. Bu prosedür, geleneksel maskaradan çok farklı bir bileşim kullanır . Artan dayanıklılık nedeniyle, etki üç hafta sürer, uyku sırasında yıkanmaz ve kirpiklere zarar vermez. En iyi sonuçlar için bu teknik düzenli olarak tekrarlanmalıdır. Şu anda, prosedür sadece güzellik salonlarında yapılabilir, çünkü maskara belirli bir bileşime sahiptir, bu nedenle kişisel kullanım için satın almak işe yaramaz.

Kirpikler için botoks
Saçlara özel bir bileşimin uygulandığı bir prosedür. İlginçtir ki, kirpikler için Botox’ta botulinum toksini yoktur. Bu durumda, pazarlamacılar tarafından yapılan akıllıca bir harekettir. Aslında bu, keratin, kollajen, hyaluronik asit, E vitamini ve pantenol içeren kirpikler için normal bir keratin maskesidir. Ürün kirpikleri besler ve büyümesini hızlandırır.
Botox ayrıca laminasyon sırasında kirpikleri de korur. Laminasyondan tasarruf etmemelisiniz ve bundan sonra etkinin Botox ile düzeltilmesi tavsiye edilir. Herhangi bir müdahaleden sonra kirpikleri iyi bir şekilde onarır ve nemlendirir.

kalıcı izin
Böyle bir prosedür için maşalara ve özel bir kimyasal bileşime ihtiyacınız olacak. Çalışma prensibi saç kıvırma ile aynıdır . Önce güzellik uzmanı ürünü saçlara uygular ve daha sonra bir rulo kullanarak onlara istenen kıvrımı verir. Bu işlem ile kirpiklerinizi uzatabilir ve hacim kazandırabilirsiniz. Etki, organizmanın bireysel özelliklerine bağlı olarak iki aya kadar sürer.

Kirpik büyümesi için vitaminler
Beslenme sadece saç büyümesi için değil, kirpikler için de önemlidir. A, E ve omega 3 vitaminleri içeren gıdalardan zengin bir diyet, kirpiklerin büyümesi ve kalitesi üzerinde faydalı bir etkiye sahip olacaktır.

Bol miktarda keratin içeren ürünler kirpiklerinizin gürleşmesine yardımcı olacaktır. Tavuk, kuzu, yağsız sığır eti ve süt jölesinde bulunur. Zeytin ve keten tohumu yağının yanı sıra deniz ürünleri ve kuruyemişlerden elde edilen doymamış yağlar da önemlidir.

Sağlıklı ve hacimli kirpiklerin büyümesi için, A ve E vitaminlerini bir kursla içmek ve ayrıca geceleri kirpiklere E vitamini yağ çözeltisi uygulamak iyidir.

Kolin (B4) kirpik kaybını önlemek için tedavinin bir parçasıdır. Niasin (B3), ampulün besinlerle doygunluğuna katılır ve gerekli pigmentasyon seviyesini korur. Ancak tiamin veya B1 vitamini sayesinde kirpikler büyümelerini hızlandırır ve kalınlaşır. Bu vitaminler yiyeceklerden elde edilebilir, ancak farmasötik müstahzarları kullanmak daha akıllıca olacaktır.
kirpik yağı
Kirpiklerin büyümesi için gerekli vitaminler sadece yiyeceklerde değil aynı zamanda jojoba, badem, keten tohumu, zeytin ve dulavratotu yağı gibi özel yağlarda da bulunur . Geleneksel olarak, daha iyi kirpik büyümesi için hint yağı kullanılır. Bunu yapmak için, yatmadan önce fırçayı hint yağına batırarak kirpiklerinizi taramak için temiz bir maskara fırçası kullanın. Düzenli olarak böyle bir prosedürün uygulanması, muhteşem kirpiklerin aktif büyümesini sağlayacaktır.

Veya yağ bazlı bir kirpik uzatma ürünü kullanın. Kozmetik mağazaları bu tür ürünlerin geniş bir yelpazesini sunar.

Careprost: Mucize bir çarenin artıları ve eksileri
Careprost, son zamanlarda popüler bir kirpik serumu. Üreticiler birkaç hafta içinde uzun ve kalın kirpikler vaat ediyor ve çoğu durumda yalan söylemezler. Bununla birlikte, başlangıçta glokom tedavisi için reçete edildiğinden, bu ilacın bir ilaç olarak sınıflandırılması gerektiğine dikkat edilmelidir. İlaç oftalmik hastalıkları olan kişilerin gözüne girerse komplikasyonlar başlayabilir.

Bu bileşim bir uzatma etkisi verir, sonuç çok çabuk elde edilir ve kirpikler muhteşem görünür. Ama aynı zamanda kirpikler de hızla düşer. İlaç, hızlı bir sonuç alınması nedeniyle hormonal olarak yapılır, ancak vücut bir bütün olarak acı çeker.

Kirpikler kendi başınıza geri yüklenebilir, ancak bir profesyonele güvenmek daha iyidir. Nitelikli bir uzman, sağlığınıza zarar vermeden kısa sürede sonuç almanızı sağlayacak prosedürler ve vitaminler önerecektir.

Yorum yapın

Lütfen yorumunuzu kontrol ediniz.
Lütfen isminizi buraya yazınız.

Son içerikler