Ana SayfaGüncelKızların Hayalindeki 12 İş
spot_img

Benzer içerikler

Bizi takip edin

Nuray Tacal

Editör

Sizler için birbirinden değerli ve pratik bilgileri biraraya getiriyoruz.

Kızların Hayalindeki 12 İş

Çok az insan, günlerinin çoğunu ofiste geçirmeyi, bilgisayarlarında evrak işleri ve akılsız işler yaparak geçirmeyi hayal eder. Hepimiz heyecan verici bir işin hayalini kurarak büyüyoruz. Bazıları astronot olmak ister, diğerleri doktor ve insanların hayatı olmak ister, bazıları bir gün oyunculuk veya yönetmenlik için Oscar kazanmanın hayalini kurar. Mesele şu ki, hiçbirimiz bir çocuk olarak “hey, bir ofis odasında 8 saat geçirmek eğlenceli görünüyor” diye düşünmüyoruz, ancak birçok insan bunu yapıyor çünkü hayallerindeki meslekler ulaşılamaz görünüyor. Peki ya size bir şeyleri değiştirmek için çok geç olmadığını söylesek? Size bir Oscar garanti edemeyiz, ancak şu anda yaptığınızdan çok daha havalı olan bir sürü başka rüya işi işi var. Öyleyse, var olduğuna inanamayacağınız kızlar için 12 rüya işine bir göz atalım.
1. Su Kaydırağı Test Cihazı
Evet, doğru okudunuz. 2013 yılında bir İngiliz şirketi Avrupa, Tunus, Tayland ve Mısır’ı dolaşacak ve tema parklarındaki su kaydıraklarını test edecek birini arıyordu. Tek yapmanız gereken bir mayo giymek, birden fazla su kaydırağına inmek ve pozisyon sosyal medya deneyimi gerektirdiğinden, bunun hakkında sosyal medyada biraz bilgi yayınlamanız gerektiğini tahmin ediyoruz. Gerçek olamayacak kadar iyi geliyor mu? Gerçekten öyle. Aslında, biri size bu işi teklif etseydi, muhtemelen bunu ücretsiz yapmayı kabul edersiniz, ancak teklif ettikleri 31.000 dolarlık maaş da kulağa harika geliyor, değil mi?
2. Profesyonel Uyuyan
Uyurken para kazanabileceğinizi kim bilebilirdi? Tam olarak değil. 2012 yılında, lüks yatak yapımında uzmanlaşmış bir şirket, öğrencileri yataklarını test etmeleri için işe aldı. Temelde çeşitli koşullar altında yatakta uyumak zorunda kaldılar ve ardından deneyimleri hakkında blog yazdılar. Yani temelde – süslü yataklarda uyudular ve sonra internette yazdılar. Ve ayda 1500 dolar gibi mütevazı bir maaş alıyorlar ki bu bir öğrenci için oldukça iyi. Nereye kaydolacağım?

3. Panda Dadı
Dünyada çok az Panda kaldı ve yok olma ihtimalleri olsa da, hala var olan pandaların mutlu ve tatmin edici bir hayat sürmelerini sağlamak için ellerinden gelenin en iyisini yapan insanlar var. Bir panda dadısı olmak için Çin’deki Dev Panda Koruma ve Araştırma Merkezi aracılığıyla başvurmanız gerekir ya da bazen benzer pozisyonlar sundukları için bazı hayvanat bahçelerini kontrol edebilirsiniz. İş, pandalarla ilgilenmeyi, onların mutlu ve stressiz olmalarını sağlamayı ve aynı zamanda ara sıra panda kucaklamayı gerektiriyor.
4. Yatak Isıtıcı
Biraz saçma ama aslında yatağa girip ısınana kadar orada biraz uzanmak için para alabilirsiniz. Görünüşe göre Büyük Britanya’daki Holiday Inn’ler aslında çalışanlarında “yatak ısıtıcısı” pozisyonuna sahipler ve bu hizmeti müşterilerine sunuyorlar. Yatakta uzanmaktan başka bir şey yapmamanın yanı sıra, temelde elektrikli battaniyeye eşdeğer olan rahat bir özel takım elbise giyersiniz, böylece her zaman sıcacık olursunuz. Soğuk mevsim için harika bir iş gibi görünüyor.

5. Fal Kurabiye Yazarı Hayatınız boyunca
kaç tane fal kurabiyesi açtınız? Muhtemelen epeyce. Ama bu falları kimin yazdığını hiç merak ettiniz mi? Balonunuzu kırmak için değil, ancak bu servet, onları alan kişiye bağlı olarak sihirli bir şekilde çerezde görünmez. Hayır, o falları yazan ve bunun için para alan çok gerçek bir insan var. Bu tür şeylerde iyi olduğunuzu düşünüyorsanız ve insanların yemek siparişlerine biraz sihir ve merak katmak istiyorsanız, bu dikkate değer bir iş olabilir.
6. Netflix Tagger
Netflix mi ve mükemmel bir gece fikriniz mi? O zaman bu rüya iş senin için yapıldı. Netflix etiketleyicisinin Netflix’te film ve TV şovları izlemesi ve bunları doğru kategorilere etiketlemesi yeterlidir. Başkalarının istedikleri filmleri daha kolay bulmalarına yardımcı olur ve Netflix etiketleyicisi olmak, yatakta kalıp her zaman Netflix izleyebileceğiniz anlamına gelir.

7. Çikolata Tadımı
Tüm çikolata tutkunlarının dikkatine – bu bir tatbikat değil! Çikolata tadımcısı olmak gerçek bir iştir ve evet, her gün çok fazla çikolata tatmayı gerektirir. Kulağa mükemmel geliyor değil mi? Özellikle çikolatayı seviyorsanız. Kim her gün çikolata yemek için para almak istemez ki? Yani, olası kilo almanın hafif bir yan etkisi olduğundan eminim. Ama bu rüya işine sahip olmak ne kadar havalı olurdu?
8. Dondurma Lezzet Gurusu
Yiyecekleri parayla tatmaktan bahsetmişken, dondurmaya daha çok meraklıysanız, sizin için de bir iş var. Ünlü Ben ve Jerry’s dondurma şirketinin “dondurma lezzet gurusu” olarak adlandırılan bir pozisyonu var ve yaptıkları şey “damak zevkinizi cezbedici hale getirmek”. Günlerini ve gecelerini dünyanın en iyi yemeğini tatmakla geçirirler, sonra eşsiz bir saf dondurma coşkusu elde edene kadar karıştırır, harmanlar, doğrar, çırpar ve tadına bakar, tadına bakar, tadına bakarlar. Daha önce hiçbir dondurmacının gitmediği yerlere cesaretle giderler. Ben ve Jerry’nin web sitesine göre, patates cipsinden çarkıfelek meyvesine kadar, bir sonraki karşı konulmaz, tamamen beklenmedik Ben & Jerry’s lezzeti için hiçbir bileşen dikkate alınmaz.
9. Cennet Adası Bekçisi
Bir adada yapayalnız kalma fikri sizi korkutmuyorsa ve aslında kulağa oldukça ilgi çekici geliyorsa, bu sizin için hayalinizdeki iş olabilir. Yapmanız gereken tüm iş yüzmek, rahatlamak ve keşfetmek, ayrıca bunun hakkında blog yazmak. Ana fikir bölgeyi tanıtmaktır. Bu kulağa cennet gibi gelmiyor mu?
10. Deniz Kızı
En sevdiğiniz Disney prensesi Ariel mi? Küçük Deniz Kızı’nı seviyor musun? Peki ya size deniz kızı olabileceğinizi ve hatta mesleğiniz yapabileceğinizi söylesek. Yüzmeyi seviyorsanız ve uzun süre nefesinizi tutabiliyorsanız, profesyonel deniz kızı olarak iş bulabilir ve başkalarının eğlencesi için büyük su tanklarında yüzebilirsiniz. Ayrıca denizkızı gibi görünmek için dev bir yüzgeç takıyorsun. Model olmak gibi bir şey ama su altında.

11. Noel Baba Mektubu Yazarı
Noel Baba’ya hâlâ inanıyor musunuz? 12 yaşın üzerindeyseniz, muhtemelen yapmazsınız. Ama yaptığın zamanı özlemiyor musun? Sadece büyülü bir zaman değil miydi? Noel Baba’ya mektup yazar ve Noel’de hediye beklerdin. O zamanlar hayat daha basitti. Bu inancı başkaları için sürdürmek istiyorsanız, aslında Noel Baba için mektup yazarı olmak için başvurabilirsiniz. İşiniz Noel Baba gibi davranmak ve çocuklara mektup yazmaktan ibaret olacak.
12. Seyahat Blogger
Bu, kulağa inanılmaz ve çok ulaşılabilir görünen işlerden biridir, ancak hiçbirimiz nasıl biri olunacağını bilmiyoruz. Uzun bir yol alabilir ve sosyal medyada büyük bir takipçi kitlesi edinebilir ve sponsorlardan ve reklamlardan yeterince para kazanabileceğinizi umabilir ve ardından dünyayı dolaşmaya başlayabilirsiniz. Veya insanların dünyayı dolaşmasına ihtiyaç duyan seyahat acentelerinde iş fırsatları arayabilir ve kaldıkları oteller ve gittikleri restoranlar hakkında blog yazabilirsiniz. Oldukça harika, değil mi?

Yorum yapın

Lütfen yorumunuzu kontrol ediniz.
Lütfen isminizi buraya yazınız.

Son içerikler