Ana SayfaMansetNeden kadınlarda selülit var ama erkeklerde yok
spot_img

Benzer içerikler

Bizi takip edin

Nuray Tacal

Editör

Sizler için birbirinden değerli ve pratik bilgileri biraraya getiriyoruz.

Neden kadınlarda selülit var ama erkeklerde yok

2021 bilgi ve teknoloji çağı gibi görünüyor, ancak adil seks hala neden selülitleri olduğunu tam olarak anlamıyor, erkekler ise anlamıyor.
Tek bir yumru olmadan güzel ve sıkı kalçalar birçok kız için idealdir. Bu tür formların sahibi olabilmek için klinikte beslenme takibi yapmak, spor yapmak ve destekleyici işlemler yapmak gerekir. Cildin neredeyse tüm yüzeyinin hasar gördüğü durumlarda, karmaşık tedavi vazgeçilmezdir
Selülit erkek ve kadın
Selülit veya jinoid lipodistrofi, deri altı yağdaki yağ hücrelerinin hacminde şişliklere neden olan bir artıştır. “Selülit” terimi, 1973’te parlak sayfalarda ortaya çıktı. Gösteriler için pürüzsüz tenli kızlar seçildi ve o zaman inişli çıkışlı cilt sorunu halka açıldı. Sonra Kafkas tipi temsilcilerin selülitlere Afrikalı ve Asyalı kadınlardan daha duyarlı olduğunu fark ettiler.

Tıp açısından selülit, deri altı yağ tabakasında mikro sirkülasyon ve lenfatik drenajın bozulmasına yol açan yapısal bir değişikliktir. Sıradan insanlarda buna “portakal kabuğu etkisi” denir, cilt düzensiz göründüğünde ve üzerinde şişlikler ve çöküntüler belirir.

Selülitin nedenleri şunlardır:

çeşitli patolojiler (varisli damarlar, kılcal damar hastalıkları vb.) nedeniyle bozulmuş kan dolaşımı;

vücutta sıvı durgunluğuna yol açan lenfatik sistemdeki problemler;

genetik eğilim;

karbonhidratların, sentetik bileşenlerin, yarı bitmiş ürünlerin hakim olduğu bir diyet;

hormonal değişiklikler ve aşırı kilolu olmak .

Araştırmalara göre, nüfusun erkek kısmı vücutta çok fazla testosterona sahip, elastikiyet ve pürüzsüzlükten sorumlu. Kızların biraz farklı bir resmi var, çünkü güzel ciltleri östrojen ve progesterondan sorumlu – çok az fayda sağlayan tatlı bir çift. Ancak, bir erkek fast food ve bira seviyorsa, bu ürünler “portakal kabuğu” gelişimini tetikleyen östrojen içerdiğinden, selülit ile hayatın tüm zevklerini öğrenme şansına da sahiptir.
Selülit tedavisi
Tedavi için entegre bir yaklaşım kullanılır:
Diyet
Selülit görünümünü azaltmak için diyeti değiştirmek gerekir . Aşağıdakilerin kullanımını tamamen hariç tutmaya veya en aza indirmeye değer:

koruyucular, özellikle domates ve sirke içerenler;

yağlı etler, füme etler, kızarmış yiyecekler;

cips ve fast food;

rafine şeker ve onu içeren ürünler;

küçük miktarlarda vücut üzerinde faydalı bir etkiye sahip olan kaliteli kuru şarap hariç alkol;

gazlı içecekler, kahve ve güçlü siyah çay;

ekmek, hamur işleri, buğday unundan yapılan her türlü ürün.

Diyete hakim olmalıdır: haşlanmış sebzeler, diyet etleri, süt ürünleri, deniz ürünleri ve deniz yosunu, tam tahıllı tahıllar büyük fayda sağlayacaktır.

Egzersiz stresi
Sorunlu alanları çözmek için egzersiz kompleksleri çok faydalıdır. Egzersiz sırasında kan dolaşımı ve yağ dokusundan sıvı drenajı artar. Sabit bir bisiklet ve koşu üzerinde yapılan egzersizlerin iyi bir etkisi vardır. Havuza gitmek çok faydalıdır, suyun masaj etkisi vardır.

Masaj
Yağ hücrelerine kan akışını aktive eden ve yoğun yağ dokularını yumuşatmaya yardımcı olan her türlü masaj uygundur.

Selülit önleyici kozmetikler
Selülit önleyici ürünlerin kullanılması, selülitle mücadelede daha hızlı sonuç almanızı sağlar. Özel ürünler, cilt tonunu iyileştiren, mikro dolaşımı artıran bileşenler içerir. Çeşitli sargı türleri çok faydalıdır.
LPG masajı
Bu, vücut şekillendirme ve şekillendirme için uzun süredir patentli bir yöntemdir. Bu teknoloji yaklaşık 50 yıldır talep kaybetmeden kullanılmaktadır. Kilo vermeyi ve cildi iyileştirmeyi amaçlar. Bu işlem sırasında yağ dokusu yoğrulur, sıvı alınır ve cildin durumu düzelir.

Masaj, ağrıyı en aza indirmek ve hijyen sağlamak için özel bir takım elbise içinde gerçekleştirilir. Kostüm tüm kurs süresince verilir. Ayrıca satın alınabilir ve uzun süre kullanılabilir.

LPG Alliance gövdesi
Bu, önceki yöntemin geliştirilmiş bir versiyonudur. Bu teknoloji sadece yağ dokusu, vücuttaki aşırı sıvı ve selülitin klinik tezahürü ile savaşmakla kalmaz, aynı zamanda kan damarlarının durumunu iyileştirerek varislerin tezahürünü azaltmaya yardımcı olur. Bu prosedür damar hastalıkları olanlar için yararlıdır. Etkisi çarpıcıdır – vücudu iyileştirir, mümkün olan en kısa sürede mükemmel bir figür ve yaşlanma sürecini yavaşlatır.

presoterapi
Bu prosedür, basınçlı hava kullanımına dayanmaktadır. Ekipmandan özel bir takıma aktarılır. Bu teknoloji, hem tüm vücudu hem de bireysel alanları etkilemenizi sağlar. İşlem sırasında hasta ağrı duymaz, ısı vücutta dolaşır ve kaslar gevşer. Çoğu zaman, bu teknik travma, inme sonrası reçete edilir. Araştırmalar, böyle bir masaj seansının spor salonunda birkaç manuel prosedürün veya iki antrenmanın yerini aldığını gösteriyor.

RF lipoliz
Bu, selülitle mücadele etmeyi amaçlayan modern bir prosedürdür. Tekniğin prensibi, insan vücudu mükemmel bir iletken olduğu için elektrik akımı kullanımına dayanmaktadır. Sıcaklık 10°C arttığında yarma işlemi 2 kat hızlanarak mümkün olan en hızlı sonucu verir.

şok dalgası tedavisi
Oldukça ciddi bir prosedür. Şok frekans dalgaları cilt altına 5 cm’ye kadar nüfuz eder ve dokularda mekanik enerjiye dönüştürülür. Bu, kan dolaşımını uyarır, kollajen sentezini aktive eder ve fibröz septayı yok eder.

Pratikte görüldüğü gibi pürüzsüz, elastik ve güzel kalçalara sahip olmak gerçektir. Selülitle mücadele başarıyı getirir. Kombinasyon halinde tedavinin en iyi etkiyi vereceğini hatırlamak önemlidir.

Yorum yapın

Lütfen yorumunuzu kontrol ediniz.
Lütfen isminizi buraya yazınız.

Son içerikler