Ana SayfaSaklanırSarımsak nasıl bozulmadan saklanır,
spot_img

Benzer içerikler

Bizi takip edin

Nuray Tacal

Editör

Sizler için birbirinden değerli ve pratik bilgileri biraraya getiriyoruz.

Sarımsak nasıl bozulmadan saklanır,

Sarımsak nasıl bozulmadan saklanır,

Yukarıdaki yönteme benzer bir şekilde uygulayabileceğiniz bu yöntemi diğerinden ayıran en temel özellikle buzlukta sakladığınız için çok daha uzun süreli saklamaya uygun olacağı. Ancak bu yöntem, yukarıda da anlattığımız gibi sarımsakları salata ve cacık gibi pişirmeden hazırlanan tariflerde kullanmanıza pek olanak tanımaz, bu şekilde kullanmak istediğinizde öncesinde mutlaka uzun süre buzlarının çözünmesini beklemeniz gerekir, aklınızda bulunsun.

“Peki bu yöntemin iyi yanı nedir?” derseniz çok daha uzun süre bozulmadan kalması ve yemek yaparken buzluktan çıkardığınız gibi kullanabilecek olmanız diyebiliriz.

Geçelim yöntemin nasıl uygulanacağına:

  • Sarımsaklarınızı güzelce ayıklayıp temizleyin. Ardından dilerseniz rendeleyerek, dilerseniz havanda ezerek, dilerseniz de bıçakla küçültün. (Tıpkı burada olduğu gibi çok fazla sarımsağınız varsa mutfak robotundan geçirerek işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz)
  • Bu işlemin ardından temiz bir buz tepsisi (buz kalıbı) çıkarın ve her bir küpün içine 1 seferde kullanacağınız miktarda sarımsağı bir kaşık yardımıyla pay edin.
  • Tüm sarımsaklar bitene kadar bu işlemi uyguladıktan sonra sarımsakların üzerine bol miktarda zeytinyağı ya da az miktarda temiz içme suyu ilave edin. (Bu işlem için yağ mı su mu seçeceğinize, sarımsakları ileride kullanacağınız yemekleri düşünerek karar verebilirsiniz. Eğer zeytinyağlı yemeklerde kullanacaksanız zeytinyağını tercih edebileceğiniz gibi farklı yağlarla hazırlanmış yemeklerde kullanacaksanız doğrudan suyu da tercih edebilirsiniz.)
  • Hazırladığınız buz kalıbını buzluğa kaldırın ve işte bu kadar! Artık dilediğiniz yemeklerde değerlendirmek üzere, hiçbir koku sıkıntısı olmadan sarımsaklarınızı güvenle kullanabilirsiniz.

Yorum yapın

Lütfen yorumunuzu kontrol ediniz.
Lütfen isminizi buraya yazınız.

Son içerikler