Ana SayfaMansetTavuk yağsız nasıl yapılır biliyor musunuz?
spot_img

Benzer içerikler

Bizi takip edin

Nuray Tacal

Editör

Sizler için birbirinden değerli ve pratik bilgileri biraraya getiriyoruz.

Tavuk yağsız nasıl yapılır biliyor musunuz?

TAVUK GÖĞSÜNÜ PİŞİRMENİN 3 YOLU

Evde mükemmel tavuk göğsü pişirmek için rock yıldızı ipuçları ve tekniklerim var. Fırında sulu tavuk göğsünü nasıl pişireceğinizi öğrenin, altın renkte kızartın ve suda haşlayın.

tavuk göğsü

Sulu tavuk göğsü ve her seferinde mükemmel hale getirme ipuçları içeren bir düzineden fazla yemek hazırlama tarifim var, ancak her seferinde mükemmel, sulu tavuk canavarı pişirmenin üç yolunu içeren bir video ve bir blog yazısı hazırlamak istedim.  Bu teknikler, bir tavada tavuk göğsünün nasıl pişirileceğini, fırında pişirildiğini ve suda nasıl haşlanacağını gösterecektir.

Kemiksiz derisiz tavuk göğsü içeren yemek hazırlama tarifleri arıyorsanız, baharatlı kabuklu tavuk göğsümü, yabani pirinçli süper gıda salatası veya fırında pişmiş kemikli Yunan usulü tavuk göğsü üzerine spagetti kabak ile deneyin .

Bu oyun değiştirici teknikleri öğrendikten sonra bir tavuk göğsü patronu olacaksınız. İpucu, tavuk göğsünün pişirmeden önce oda sıcaklığına gelmesine izin vermiyorsan, yanlış yapıyorsun.

Ağırlık kaldırmış gibi görünen bu kocaman tavuk göğsü değil, küçük taraftaki tavuk göğsü satın almak istiyorsunuz. Organik tavuk göğsü satın alıyorum çünkü dokusu ve aroması gelenekselden çok daha iyi ve o kadar büyük değiller.

Büyük tavuk göğsünün eşit şekilde pişirilmesi neredeyse imkansızdır. İçi tamamen piştiğinde, dışı fazla pişirilir. Bu, biraz orantısız olabilen organik ve daha küçük tavuk göğsü için de geçerli olabilir. Bu sorunun cevabı, onları düzleştirmek için biraz dövmektir.

Tavuk Göğsü Nasıl Dövülür?
Bir parça plastik örtü koyun, tavuk göğsünü üstüne yerleştirin ve tavuğu en az 3 inç kaplayan başka bir plastik sargı parçasıyla örtün. Bir et çekiçinin düz tarafını veya bir oklava kullanarak aşağıya ve yana doğru sıkıca vurun. Sadece ezmeyin yoksa tavuk göğsü etini parçalayabilirsiniz.
Amaç, kemiksiz tavuk göğsünü daha eşit hale getirerek daha hızlı ve daha eşit pişmesini sağlamaktır. Krep haline getirme. Sadece meme baştan aşağı olacak şekilde yapın.

tavada pişmiş tavuk göğsü

Tavada Tavuk Göğsü Nasıl Pişirilir
Öncelikle, oluşan lezzetli kabuk nedeniyle en sevdiğim teknik olan tavada tavuk göğsü nasıl pişirileceğine odaklanalım. Tavuk göğsü tavaya girmeden önce oda sıcaklığında olmalıdır, çünkü soğuk tavuk eşit olmayan bir şekilde pişebilir ve sert olma eğilimindedir. Tavuk göğsünü 20 dakika dışarıda bekletin. Bu hile yapmalı.

En sevdiğim mutfak gereçlerinden biri de dökme demir tava. Büyükanne için yeterince iyiyse, benim için yeterince iyi. Hiçbir şey bir parça tavuğu veya eti dökme demir kadar kızartmaz, ancak bunu paslanmaz çelik veya yapışmaz tavada da yapabilirsiniz. Tavayı orta-yüksek ateşte 2 dakika önceden ısıtın. Bu arada, tavuk göğsüne bir tutam tuz ve her iki tarafına da birkaç çatlak biber ekleyin. İsterseniz baharat ovma kullanabilirsiniz. neredeyse tüm tariflerim bunu kullanıyor, ancak burada basit tutacağız.

Tavaya 2 çay kaşığı sıvı yağ ekleyin, yağın ısınması için 30 saniye bekleyin ve ardından kemiksiz tavuk göğsünü tavaya koyun ve 4 dakika dokunmayın. Kabuğun oluşabilmesi için tavuk göğsünü rahat bırakmalısın. 4 dakika sonra tavuğu çevirin ve kalınlığına göre 3-4 dakika daha pişmesine izin verin. Tavuk göğsünü tavadan çıkarın ve temiz bir tabağa koyun ve dilimlemeden önce 3 dakika dinlendirin.

Tavuk Göğsü Neden Kuru ve Sert?
Tavuk göğsünü pişirmeyi bitirdikten sonra 3-5 dakika dinlendirdiğinizden emin olun. Hemen göğsün içine dilimleme yaparsanız, içindeki meyve suları kaynar ve göğüsten dışarı sızar ve sertleşir. Ayrıca, pişirmeden önce tavuk göğsünü oda sıcaklığında 20 dakika beklettiğinizden emin olmalısınız. Bu, soğuğu azaltacak ve tavuk göğsünün daha eşit şekilde pişmesine izin verecektir.

Fırında Tavuk Göğsü Nasıl Pişirilir
Fırında tavuk göğsü pişirmek benim ikinci favori yöntemim. Tavuğu fazla pişirmemek için bir termometre kullandığınızdan emin olmanız yeterlidir, bu çoğu insanın sahip olduğu ortak bir sorundur. Başlamak için, tavuk göğsünün soğuğu gidermek için oda sıcaklığında beklemesine izin verin, ancak bunu yaparken lezzetli bir baharat ovma uygulayabilirsiniz.

Tavuk göğsünü bir kadeh zeytinyağı ve bir tutam füme kırmızı biber, kimyon, tuz ve her iki tarafta da birkaç parça karabiberle baharatlayın. Fırını önceden 450 derece F’ye ısıtın, tavuk göğsünü alüminyum folyo kaplı tepsi üzerine koyun ve fırında 15-18 dakika pişirin. Tavuk göğsünü fazla pişirmemenin anahtarı, pişirme işlemi sırasında fırında kalabilen dijital bir prob termometresi kullanarak sıcaklığını ölçmektir. Bunu Polder’den şiddetle tavsiye ederim . Bende iki tane var ve her zaman kullanıyorum.

10 dakika piştikten sonra probu tavuk göğsünün ortasına yapıştırın ve iç sıcaklık 155 derece F’ye ulaştığında tavuğu fırından çekin ve temiz bir tabağa taşıyarak termometreyi içeride bırakın.

Çoğu tavuk göğsü tarifinde, tavuğu istenen son sıcaklık olan 160 derece F’ye kadar pişirmek gerekir, ancak tavuk göğsünü fırından 155 derece F’ye çekerseniz, pişirmeye devam edecek ve sıcaklık en az 5 derece daha artacaktır. 160 derece F’ye (aktarmalı pişirme olarak bilinir). Tavuğu 160 derece F’ye ulaşana kadar baştan çekmeyi beklerseniz, tavuk göğsü biraz fazla pişecektir.

Tavuk göğsü fırından çıktıktan sonra 3-5 dakika dinlendirin ve tadını çıkarın.

Yorum yapın

Lütfen yorumunuzu kontrol ediniz.
Lütfen isminizi buraya yazınız.

Son içerikler