Ana SayfaMansetÜnlü bir beslenme uzmanı McDonald's'ta şişmanlamadan nasıl yenileceğini anlattı
spot_img

Benzer içerikler

Bizi takip edin

Nuray Tacal

Editör

Sizler için birbirinden değerli ve pratik bilgileri biraraya getiriyoruz.

Ünlü bir beslenme uzmanı McDonald’s’ta şişmanlamadan nasıl yenileceğini anlattı

Bir diyete uyum, en azından ara sıra “zararlılığı” terk etmek için bir neden değildir. Örneğin, bir süre önce inanılmaz kilo veren ünlü İngiliz şarkıcı Adele, haftada bir kendine McDonald’s’tan yemek yemesine izin verdiğini medyayla paylaştı.Ödüllü şarkıcı, son iki yılda 45 kilodan fazla kilo verdi ve bunu kanıtladı. bu diyet mutsuz olmak zorunda değil.İngiltere’nin önde gelen beslenme uzmanı ve çok satan kilo verme yazarı Graham Tomlinson, şişmanlama korkusu olmadan en iyi 10 fast food restoran menü seçeneğini sıraladı.

Vogue için bir videoda Adele şunları söyledi: “Big Mac ve Chips ile McChicken Nugget benim üç yemeğim. Onları haftada en az bir kez yiyorum. Hala çok yemek yiyorum.”

McDonald’s çoğu zaman şeytanlaştırılır ve diyeti sabote edecek “abur cubur” olarak adlandırılır.Fakat sanılanın aksine en sevdiğiniz fast food’dan vazgeçilmemelidir.Diyetisyen Tomlinson sağlıklı bir yaşam tarzına mantıklı bir yaklaşım getiriyor, yemek kültürü mitlerini yok ediyor ve insanlara hatırlatıyor. kilo vermenin en iyi yolunun en sürdürülebilir yol olduğunu ve zaman zaman McDonald’s’ı ziyaret etmeyi gerektiriyorsa, öyle olsun.

Kısa süre önce Instagram sayfasında şunları yazdı: “Emin olun, fazla kilolu olmak yüksek kalorili fast food yemeklerinden değil, onu nasıl yönettiğinizden kaynaklanmaktadır. Porsiyonlama ve enerji harcaması dahil toplam gıda alımı, bir kişinin doğal kompozisyon sonuçlarını belirleyecektir. Fast food seviyorsanız mutlaka yemelisiniz.”

“Büyük porsiyon boyutları seçerken kendinize bunun gerçekten gerekli olup olmadığını soruyor olabilirsiniz. Cevap evet ise, öyle olsun. Ancak cevap hayırsa, daha düşük kalorili eşdeğerleri seçebilir ve yine de aynı hoş hislerin tadını çıkarabilirsiniz ”diye ekledi.

Burger King veya KFC, istenen beslenme ayarlama hedefinden geçici olarak ödün verebilir, ancak alt çizgiyi etkilemez. Aynı zamanda uzmana göre de tedbire uymak gerekiyor. Beslenme uzmanı, “Ancak tüketim ılımlıysa ve besinler açısından zengin genel destekleyici bir diyet süreci eşlik ederse, zaman zaman yaşamda önemli bir yer tutabilir” dedi.

Kilo verirken nasıl McDonald’s yiyebilirsiniz?

Graham, fast food yemenin mutlaka binlerce kalori tüketmek anlamına gelmediğini göstermek için birkaç örnek verdi. McDonald’s’ta bir dizi peynirli burger, büyük boy patates kızartması ve büyük kola toplam 1.406 kalori olacak.

Setin daha küçük bir öğün lehine biraz değiştirilmiş bir versiyonu, 855 kaloriden daha azını içerecektir. Karşılaştırma, bazı küçük seçim değişikliklerinin yarattığı büyük farkı gösteriyor.

Aynı gönderide Graham, aynı yöntemi kullanarak bir Burger King’de kalorileri 2.221’den 1.054’e nasıl indirebileceğinizi gösterdi. Büyük bir çilekli milkshake (869 kalori) yerine, sadece 131 kalori içeren çilekli dondurmayı tercih edin.
En iyi 10 fast food restoranı seçeneği

Çevrimiçi yemek menüsünü kullanarak, herkes en sevdiği yemeklerdeki kalorileri ve bunları diyetlerine nasıl uygun şekilde yerleştireceğini öğrenebilir. Diyetisyen, düşük kalorili bir yemek hazırlamanın ne kadar kolay olduğunu göstermek için McDonald’s’ın en sevdiği yiyeceklerin 10 kombinasyonunu seçti.

Ulusal Sağlık Servisi, kadınlar için 2.000 ve erkekler için 2.500 günlük kalori alımını tavsiye etti. Güvenli kilo kaybı için NHS, günde 600 kalori veya haftada 4.200 kalori kesilmesini önerir. Yani herkes bir Cuma gecesi 500-800 kalorilik McDonald’s yemeğini gerçekten sıkabilir – ya da isterse daha fazlasını.

Bir diyetisyenin McDonald’s Kalori Hesaplayıcısını kullanmasını tavsiye ederiz.Aldığınız kaloriye ekleyebileceğiniz fast food ürünleri aşağıdadır:

1 Double Cheeseburger, Orta Boy Patates Kızartması ve Büyük Diyet Kola: 784 kalori
2 Double Big Mac ve Diyet Kola: 694 kalori
3 Sandviç McKeeken ve Gevrek Cadbury McFlurry: 685 kalori
4 Üçlü Çizburger ve Patates Kızartması: 825 Kalori
5 Mayonezli ve büyük patatesli tavuk: 763 kalori
6 Altı McNuggets ve Smarts McFlurries Tavuk Nuggets: 532 kalori
7 Big Mac ve Küçük Coca-Cola: 614 kalori
8 Mayonezli Duble Tavuk ve Büyük Patates Kızartması: 814 kalori
9 Baharatlı Sebze ve Vanilyalı Milkshake: 688 kalori
10Balık Filetosu ve Orta Boy Patates Kızartması: 666 kalori

Yorum yapın

Lütfen yorumunuzu kontrol ediniz.
Lütfen isminizi buraya yazınız.

Son içerikler