Ana SayfaGüzellikYanak kaslarını rahatlatan masaj
spot_img

Benzer içerikler

Bizi takip edin

Nuray Tacal

Editör

Sizler için birbirinden değerli ve pratik bilgileri biraraya getiriyoruz.

Yanak kaslarını rahatlatan masaj

Yanak kaslarını rahatlatan masaj

Dudak üstü kırışıkları için egzersizler, yüzde oluşan ifade, kişinin mimikleri, kırışık çizgileri, kazayağı, ödem, şişlik gibi noktalar kişinin yaşını ele vereceği için yapılacak uygun bakımlar sayesinde bu bölümde bulunan yaşlılığa bağlı kırışıklıkların giderilmesi sağlanır. Özellikle göz çevresinde ve dudak çevresinde bulunan kasların yaşlanmaya bağlı olarak görevini yerine getirmemesi bu bölümde kırışıklık oluşmasına sebebiyet verir.

Dudak üstü kırışıklıkları için egzersizler, uygulanacak doğal egzersizler sayesinde göz etrafında, kaş etrafında ve dudak etrafında bulunan kırışıklıkların giderilmesi sağlanır. Uygulamaya başlamadan önce cildin ılık suyla yıkamasının ardından nemlendirici sürülmesi tavsiye edilir. Ardından yapılması gereken uygulamalar ile birlikte dudak etrafında bulunan kırışıklıkların giderilmesi sağlanır. Uygulamalara düzenli devam edilmesi halinde daha olumlu sonuç elde edilmesi açısından önemlidir.

Ağız etrafında bulunan kırışıklıkların giderilmesi için ağzın en geniş şekilde açılması ile çenenin geri ve ileri doğru hareket ettirilmesi sağlanır. Bu esnada dudak etrafında bulunan kaslar da hareketliliği sağladığı için kırışıklıkların giderilmesine fayda sağlar. Bu işlemin günde 4 kez uygulanması inanılmaz fayda gösterir.

Gülümseme esnasında dudaklarının etrafın da parmakların gezdirilmesi bu bölümde bulunan kasları hareket ettirir. Parmak uçları ile dudak kenarlarının yukarı, sağa, aşağı, sola hareket ettirilmesi ile birlikte kırışıkların giderilmesi sağlanır.

 

Yorum yapın

Lütfen yorumunuzu kontrol ediniz.
Lütfen isminizi buraya yazınız.

Son içerikler