Ana SayfaGüzellikYanak kaslarının düşmemesi için bu masajı yapın
spot_img

Benzer içerikler

Bizi takip edin

Nuray Tacal

Editör

Sizler için birbirinden değerli ve pratik bilgileri biraraya getiriyoruz.

Yanak kaslarının düşmemesi için bu masajı yapın

Hayatımın en güzel yüzünde hiç çekim yoktu . Lazerler, mikrodermabrazyon makineleri ve ileri teknoloji aletler veya gösterişli yüz maskeleri yoktu. Yine de, ortaya çıktığımda yüzüme bakmayı bırakamadım. Bir asırdır uyuyormuşum gibi görünüyordum ve bir şekilde daha dolgun yanakları, daha yontulmuş bir çene çizgisi ve daha önce hiç olmadığı kadar zahmetsiz bir ışıltı vardı.


Her iki haftada bir yüzüme geri dönmüş olurdum, ama işin püf noktası şuydu: Japon kozmetik markası Koh Gen Do’nun genel merkezinde Tokyo’daydı. Yüz bakımı için gidip gelmek istiyorum, ancak Los Angeles’tan Japonya’ya gideceğimden biraz daha uzak. Yıkıcı.

Neyse ki, hayat değiştiren bu yüz masajından birkaç hafta sonra, mucidi, Koh Gen Do’nun kıdemli genel müdürü ve baş yüz uzmanı Megumi Setoguchi, Los Angeles’a geldi ve bu yüz masajını kendinize nasıl uygulayacağınız konusunda bir ders verdi. Şaşırtıcı derecede basittir ve sadece birkaç dakika sürer, böylece günlük rutininize kolayca dahil edebilirsiniz. Daha da iyisi, bu kaldırılmış, şekillendirilmiş sonuçları görmek için bir estetisyenin sihirli ellerine sahip olmanıza bile gerek yok – bunları tamamen kendiniz elde edebilirsiniz. İleride, Setoguchi ve Dr. Jeannette Graf, makro güzellik masajının ardındaki adımları ve faydalarını paylaşıyor. Kendinize makro güzellik masajı yapmayı öğrenmek için okumaya devam edin.

UZMANLA TANIŞIN

Dr. Jeannette Graf , kurul onaylı bir dermatolog ve New York’taki Mount Sinai Tıp Fakültesi’nde klinik dermatoloji profesörü yardımcısıdır.
Megumi Setoguchi, Tokyo merkezli spa Koh Gen Do’nun kıdemli genel müdürü ve baş yüz bakımı uzmanıdır .
Makro Güzellik Masajı Nedir?
Setoguchi, “Makro güzellik masajı, başınızın, boynunuzun, sinirlerinizin, kaslarınızın, meridyenlerinizin ve lenf düğümlerinizin sertliğini gevşeten eşsiz bir yöntemdir ve güzel cildi desteklemeye yardımcı olur” diyor. İçten dışa cilt sağlığını destekler . “Birçok kadın sorunlu cilt bölgelerine odaklanma eğilimindedir, ancak genellikle sorunlu cildin nedenleri yüz yüzeyinde belirgin değildir” diye ekliyor.

Makro Güzellik Masajının Faydaları
Genel cilt sağlığını destekler
Sertliği ve kas gerginliğini azaltır
Lenfatik dolaşımı iyileştirir
Cilde parlaklık katar
Şişlik görünümünü azaltır
Gergin, kasılmış yüz kaslarını gevşetir 1

Genel olarak, Dr. Graf, bu masaj tekniğinin lenfatik drenajı desteklediğini ve “yüzdeki gerginliğin hemen azalmasına, şişkinliğin azalmasına, cildin sertleşmesine ve fazlalığı boşaltmak için yüz kaslarını şekillendirmenin doğası gereği ışıltılı bir parıltıya neden olacağını söylüyor. şişkinliğe neden olan sıvı. ”

“Bu yüz masajı yöntemi, kulakların altındaki ve boyundaki lenf düğümlerini hedef alır ve cildin altında oluşan ve donuk cilde neden olan toksinleri boşaltır. Bu alanlarda daha fazla dolaşım, cilde daha fazla oksijen getirir ve bu da kollajen üretimini genel cilt besinlerini ve sağlık, “diye açıklıyor.

makro yüz masajı
MİCHELA BUTTİGNOL / BYRDİE
Tedavinin yıldızı, estetisyenin ellerinin avuçlarını derin doku vücut masajı gibi yüz kaslarımı sıkıca şekillendirmek ve yoğurmak için kullandığı özel bir yüz masajı tekniğiydi. Ortaya çıktığımda, yüzüm tam anlamıyla farklı bir şekle benziyordu – daha kalkık ve daha konturlu. 2 Lobide aynı cilt bakımından yeni çıkmış bir kadına “Gerçekten iyi seks yaptığımı hissediyorum” dedim ve o da gönülden kabul etti.

Yüz masajı
AMANDA MONTELL
Makro Güzellik Masajı Sırasında Neler Beklenmeli?
Masajın iki ana amacı vardır: Kas gerginliğini gevşetmek ve yüzde şişkinliğe neden olan fazla sıvıyı boşaltmak. Bu masaj için parmak uçlarınız yerine avucunuzun yüzeyini kullanmak isteyeceksiniz. Koh Gen Do tekniği sizden “derin, yavaş ve geniş” masaj yapmanızı ister. Bu yüz bakımı için ihtiyacınız olan tek ürün , fiziksel masajın faydalarını desteklemek için sıkılaştırıcı ve dolgunlaştırıcı maddeler içeren Koh Gen Do’s Macro Vintage Royal Massage Milk (210 $) gibi kremsi bir nemlendiricidir .

Tekniğin ilk kısmı gerilimi azaltmaya ayrılmıştır: Nemlendiricinizi parmak uçlarınız yerine avucunuzun yüzeyini kullanarak yüzün her yerine eşit şekilde uygulayarak başlayın. Şimdi kaşlarınızın arasına bir avuç içi yerleştirin. Sağlam eşit basınçla saç çizginize doğru dairesel hareketlerle masaj yapın. Ardından, her iki avucunuzu şakaklarınıza götürün ve dairesel hareketlerle sıkı bir basınçla masaj yapmaya devam edin. Bunu gerginlik seviyenize göre ne kadar süreyle yapacağınızı ayarlayabilirsiniz, ancak 20 saniye kadar genellikle benim için yapar.

Yüz Masajı Tekniği
Şimdi yüzünüzdeki fazla sıvıyı boşaltarak nefes alma zamanı. Aynı basınç seviyesini kullanarak, avuç içlerinizi elmacık kemiklerinin altına yerleştirin ve saç çizgisine doğru geriye doğru masaj yapın. Elmacık kemiklerini kaplamak için avuç içlerinizi kullanarak bitirin ve beş saniye boyunca sıkıca yukarı doğru çekin. Bu aynı adımları çene hattından yüzün kenarlarına doğru tekrarlayın ve lenfleri boşaltmak için boynu kulaklarınızın altından aşağı doğru kaydırarak bitirin. Bu hareketleri beş veya altı kez tekrarlamaktan çekinmeyin.

Son olarak, işaret parmaklarınızın yanlarını nazolabial kıvrımın üzerine yerleştirin (diğer bir deyişle, burnunuzun kenarlarını ağzınızın kenarlarına bağlayan kıvrım) ve yüzünüzün yan tarafına doğru tek bir sıvı hareketiyle süpürün ve parmaklarınızı yavaşça kaydırarak bitirin. Lenfleri boşaltmak için çene hattınızdan boynunuza kadar. Görsel veya bu video eğitimine ihtiyacınız varsa yukarıdaki diyagramları izleyin .

Bakım sonrası
amanda montell
@KAFADERGİSİ
Bitirdiğinizde, yüz şeklinizde gözle görülür bir değişiklik fark etmelisiniz (Yaptığımı biliyorum! Yukarıya bakın – oldukça hatlı görünüyorsunuz, değil mi?). Kişisel olarak kullandığım ürünleri satın alın ve Dr. Graf aşağıda masaj sonrası kullanmanızı tavsiye ediyor. Dr. Graf, masaj sonrası her zamanki cilt bakımı rutininize devam etmenizi söylüyor.

Yorum yapın

Lütfen yorumunuzu kontrol ediniz.
Lütfen isminizi buraya yazınız.

Son içerikler