Ana SayfaGüncelYüzünüzde oluşan kırışıklıklar için tüm yüz masajı
spot_img

Benzer içerikler

Bizi takip edin

Nuray Tacal

Editör

Sizler için birbirinden değerli ve pratik bilgileri biraraya getiriyoruz.

Yüzünüzde oluşan kırışıklıklar için tüm yüz masajı

Parlayan ciltler için en iyi 5 yaşlanma karşıtı yüz masajı


Yaşlanmayı geciktiren bu yüz masajları, dört dakika veya daha kısa bir sürede ışıldayan bir cilt sağlar ve ücretsizdir. Onları her gün yapmaya bağımlıyız

# 1 Yaşlanma önleyici yüz masajı
Ünlü yüz bakımı uzmanı Abigail James , yaşlanmayı geciktirici yüz masajını sadece dört dakikada nasıl yapacağınızı gösteriyor – bu da her gün yapılacak kadar hızlı.

Talimatlar:
Masaj için doğal bitki bazlı bir yağ kullanın , yaban mersini büyüklüğünde birkaç pompa alın, ısıtın ve yüzünüzün tamamına uygulayın.
Bastırın, boynu dahil edin ve dekolte edin ve kaydırın.
Bu kaldırma masajı ile önce birkaç lenf hareketi yapacağız ve sonra pompalayacağız: boynunuzu geriye doğru esnetin, kasları aşağı doğru esnetin.
Başparmaklarınızla çenenizin altından başlayarak tüm yüz boyunca kayma, geriye iterek ve tutma.
Bu özel masajda biraz yüz yogası ilhamı var: Süzülüp dışa doğru esneme ve çimdikleme – tüm bu hareketler çene kemiği parçaları için harikadır.
Sağ kulaklara ve sonra yukarı kaldırmak için tutun ve sonra itin.
Yaşlandıkça ağzımızın etrafında sık sık çizgiler oluyor, bunun etrafında oldukça sıkı bir şekilde masaj yapacağız, tüm yol boyunca çalışacağız.
Daha sonra dibe geldiğinizde çenenizi tutun ve yukarı doğru itin.
Gevşemiş bir çeneniz olması güzel çünkü bu kaslara daha kolay girebileceğiniz anlamına geliyor.
Tutun ve yukarı itin ve bu gerginliği yüzün yan tarafına kadar çekin, gerin ve sonra yukarı kaldırın – bu kasları olmasını istediğimiz yerde cesaretlendirmek için tutuş gerçekten önemlidir.
Her iki tarafa da yapın.
Bunu beş veya on saniye veya daha uzun süre tutabilir, ardından bu tutma ve kaldırma işlemlerini karga ayakları alanlarımıza ve ayrıca kaşına kadar alabilirsiniz.
Alnınıza zikzak çizin, atılan çizgiler üzerinde çalışın, orta çizgilerin neredeyse bir kısmının parmaklarınızla silerek bunları silmeyi unutmayın.
Kaşları kaldırın ve düzeltin (belirli baskı noktaları hakkında endişelenmek yerine yüzünüze çok sayıda baskı noktası yapmak güzeldir) ve sadece hafifçe bastırın ve biraz yukarı doğru kaldırarak tutun.
Hepsini boynundan aşağı doğru düzleştirin ve bazı boyun germe hareketleriyle bitirin.
# 2 Kabarık gözleri azaltmak için yüz yogası
Yüz yogası, cildin ışıltısını canlandırmak için dolaşımı güçlendirerek, tonlandırarak ve iterek kasları uyandırmaya yardımcı olur. Danielle, ‘yüz yogasının daha genç ve daha sağlıklı görünmenin ve hissetmenin doğal bir yolu olduğunu ve ek bir rahatlama ve esenlik duygusu olduğunu’ söylüyor.

Bu sekans, dolaşımı iyileştirmeye ve şişmiş gözleri azaltmanın ve göz bölgesinin daha pürüzsüz ve sıkı görünmesini sağlamanın anahtarı olan lenfatik akışı artırmaya yardımcı olmak için üç basit yüz yoga tekniğini kullanır.

Talimatlar:
Egzersiz 1 – Gözleri daire içine alın

Egzersiz 2 – Mini V

Egzersiz 3 – Göz hareketleri

# 3 Gua Sha Aracı ile Yaşlanma Karşıtı yüz masajı
Gua Sha masajı, Çin’de geleneksel olarak yaşlanmayı geciktirmek için bir yeşim güzellik aracı ile kullanılır. Bu kısa videoda, refleksolog Michele Stevens size bir masaj kullanarak ‘Zone facelift’ masajının nasıl yapıldığını gösteriyor.

Önce yüzünüzü her zaman kullandığınız ürünlerle temizleyin ve ardından yüz yağı, serum veya nemlendirici (veya normalde kullandığınız her neyse) uygulayın. İşte yukarıdaki videoda da görebileceğiniz teknikler.

Talimatlar:
# 1 Makas hareketleri

İşaret ve orta parmaklarınızı birbirine kenetleyin, ardından makas tekniğini kullanarak tüm ön baş üzerinde hızlı bir şekilde ileri ve geri hareket ettirin. Bu, kan akışını uyarır ve alındaki gerginliği azaltmaya yardımcı olur. Bunu düzenli olarak yaparsan, kaşlarını çattı çizgilerini hafifletmeye yardımcı olabilir.

# 2 Araçları kullanma

Yukarıdaki YouTube videosunda gösterildiği gibi, Gua Sha aracını veya Jade Sculpting and Lifting Massager’ı çene, boyun ve yanaklar boyunca hareket ettirin . Süpürme hareketlerini kullanarak yüzün içinden dışarıya doğru gidin.

# 3 Diyafram

Elmacık kemiklerinizin çizgisini kulaklarınızın hemen önüne kadar takip edin, orta parmaklarınızı kullanın ve elmacık kemiklerinin altına bastırın. Bu hareket, yüzün açılmasına ve gerginliğin giderilmesine yardımcı olarak stresi azaltmanıza ve daha rahat hissetmenize olanak tanır.

# 4 Denge refleksleri

Parmaklarınızı kullanarak kulağınızın üst kısmının önündeki alana bastırın. Yavaşça bastırın ve 3 saniye boyunca daire içine alın. Bu hareket, gerginliği ve baş ağrısını hafifletmek için faydalıdır. Bu, dışarıda olduğunuzda ve Gua Sha aracına ihtiyacınız olmadığında harika.

# 4 Bu aydınlatıcı yüz masajı ile parlak bir cilde sahip olun
Ünlü yüz bakımı uzmanı Abigail James , her gün sadece üç dakika içinde parlamanıza yardımcı olmak için bu aydınlatıcı yüz masajıyla nasıl parlak bir cilde kavuşacağınızı gösteriyor.

Talimatlar:
Boynu serbest bırakarak başlayın: Aydınlatıcı bir masajın anahtarı hareketin hızı ve derinliğidir, bu nedenle boynunuza ve omuzlarınıza derinlemesine çalışın. Parmaklarınızı köprücük kemiğinizin hemen üzerinde boynunuza sabitlerseniz ve gererseniz, boynunuzun yan tarafında gerçekten enerji verici hissettirecek bir gerginlik hissedebilirsiniz.
Sonra yüze biraz yağ sürün, bu tür bir masaj için çok fazla ihtiyacınız olmayacak çünkü cilt yüzeyinde bir miktar sürtünme yaratmak istiyoruz. Nar çekirdeği gibi bir şey içeren bir yağı az miktarda alın ve yüzünüze ve boynunuza uygulayın.
Ağzınızın her tarafına ve boynunuza oldukça sıkı bir şekilde vurun, vurmayın: kan akışını uyaracaktır.
Ardından, dokuyu yanlardan yukarı doğru hareket ettirerek aktif olarak yukarı doğru itin ve alnınızda da tamamen yukarı kaldırın.
Kaşınızı kaldırın ve göz bölgesini aşağıya doğru itmeye çalışın.
Kaldırarak yüzün bir tarafına gidin. İki parmağınızı dahil ederseniz, aslında daha derin çalışabilir, derin ve hızlı hareketlerle ciltte sürtünme yaratabilirsiniz.
Sonra kaz ayakları üzerinde derin hareketler yapın, itmeye ve aydınlanmaya devam edin.
Alnınızda bir miktar sürtünme hareketi yapın, yukarı itin ve sonra biraz hafifçe vurun – çenenin gevşemesine izin verirseniz, daha sıkı bir çeneniz olduğundan daha kolay kaslara girebilirsiniz.
Bunu çene kemiği parçalarının altına alın.
Çeneyi serbest bırakmak için derin daireler çizerek düzleştirin ve itin.
Tam yüz şınavı ile bitirin, cildi aydınlatın ve canlandırın ve ardından bu boyun germe hareketleriyle boynunuza geri dönün.
Bu 3 dakikalık yüz yogası dizisiyle boyun çizgilerini azaltın
Yüz yogası uzmanı Danielle Collins , yüz ve boyundaki kırışıklıkları ve şişlikleri azaltmak için yüz egzersizleri, masajlar, akupunktur ve gevşeme konularında size rehberlik eder.

Bu yüz yogası dizisi, boyun bölgesindeki kasları tonlayarak ve kaldırarak boyundaki çizgileri yumuşatmaya ve sıkılaştırmaya yardımcı olan üç egzersiz kullanır.

Yorum yapın

Lütfen yorumunuzu kontrol ediniz.
Lütfen isminizi buraya yazınız.

Son içerikler