Ana SayfaMansetEn Çok Kilo Aldıran 7 Besin
spot_img

Benzer içerikler

Bizi takip edin

Nuray Tacal

Editör

Sizler için birbirinden değerli ve pratik bilgileri biraraya getiriyoruz.

En Çok Kilo Aldıran 7 Besin

Kilo Almanızı Sağlayacak En Muhtemel 7 Yiyecek

Muhtemelen “yemek ilaçtır” terimini duymuşsunuzdur, ama işte yutması zor bir hap: bu her zaman böyle değildir. Sadece uzak bazı gıdalar olmak tıp, ancak gerektirir sağlık sorunları için dahi neden belirli yiyecekleri yeme almak ilacı.

Bazı yiyecekler o kadar sağlıksızdır ki, metabolik bozukluklardan kardiyovasküler hastalıklara ve kansere kadar bir dizi rahatsızlığa neden olabilirler. Kilo alımı, kesinlikle olumsuz bir yan etki olsa da, kıyaslandığında soluktur. Bununla birlikte, kilo alımı, kulaklarınızı canlandıran terimdir, bu yüzden oradan başlayacağız. Kilo almaya neden olduğu bilimsel olarak kanıtlanmış 7 gıda bulduk ve bu endişelerinizin en küçüğü olacak. Bunları Gezegendeki En Sağlıksız 100 Yiyecek arasında sayın  .

Tatillerde Ne Kadar Kilo Aldınız?

1  işlenmiş etler

İşlenmiş etler sosisli sosisli sandviç kırmızı et şarküteri

Yeme şarküteri , pastırma, sosisli ve sucuk sadece kilo-onlar kazanmak da risk altında hayatını koyarak olabilir yapmıyoruz. The New England Journal of Medicine’de yayınlanan bir Harvard araştırmasına göre , işlenmiş et tüketimi, 4 yıllık bir süre boyunca neredeyse fazladan bir kilo artışı ile ilişkilidir. Kilo almak, işlenmiş et tüketiminizi azaltmanızın tek nedeni değildir. Yiyecekler ayrıca diyabet , kanser ve hipertansiyon riskinin artmasıyla ilişkilendirilmiştir . Bu yüzden bunlar ayrıca Kalp Hastalığına Neden Olabilecek 50 Gıda listemizde .

2   Diyet soda

Soda bardağı dökün

Birden fazla çalışma , yapay tatlandırıcıları aşırı uzun vadeli kilo alımına bağladı . Araştırmacılar, bu besleyici olmayan tatlandırıcıları içmenin vücudunuzu kalori olmadığını düşünerek kandırdığına inanıyor. Sonuç, ” metabolik düzenlemeler ” dedikleri şeydir . Örnekler arasında zayıf insülin tepkisi ve yağ depolanmasına ve kilo alımına yol açabilen yüksek kan şekeri seviyeleri yer alır. Metabolik sendrom, tip 2 diyabet ve kardiyovasküler hastalık gibi bir dizi ilgili bozukluktan da muzdarip olabilirsiniz.

3 Patates cipsi

Sırt çantasında patates cipsi

Patates cipsi hiçbir zaman sağlıklı bir gıda olarak karıştırılmamış olsa da, şaşırtıcı olan, kilo almanıza neden olabilecek tüm yiyecekler arasında – soda, abur cubur, dondurma – yağlı patates cipsi en kötü suçludur. Daha önce atıfta bulunulan aynı Harvard araştırmasına göre, patates cipsi, dört yıl içinde kilo alımı ile en güçlü ilişkili besindir. Bize inanmıyor musunuz? Gezegendeki En Sağlıksız Patates Cipsi’ne daha yakından bakın  .

4 Patates  kızartması

Yağda kızartılmış patates kızartması

Harvard araştırmacılarının en fazla kilo almaya neden olduğunu buldukları ikinci yiyecek? Patates. Ve daha spesifik olarak, dört yıl boyunca 3,35 pound kilo artışı ile ilişkilendirilen patates kızartması. Sadece tüm bu yağları emdiği için aşırı kalorili patates kızartması değil, aynı zamanda kilo almaya da neden olabilecek tehlikeli bir işlemle yapılırlar. Patates kızartması derin yağda kızartılır. Bu yöntem gösterilmiştir karın yağ ile ilişkili olan akrilamid adlandırılan tehlikeli, kanserojen kimyasal bileşik, elde edildi.

 

5  Alkol

Elbette, ara sıra bir bardak veya benzeri alkol tek başına kilo almaya neden olmaz; Ancak, içkiyle aşırıya kaçmak, kilo almanıza neden olur. Sadece alkolün boş kalorilerle dolu olması değil. Ayrıca alkol tüketmenin vücudunuzu daha fazla yemeye kandırdığı da görülmüştür. Journal of the Academy of Nutrition and Dietetics’te yayınlanan bir araştırma  , alkol içmenin insanların günde fazladan 384 kalori yemesine neden olabileceğini buldu. Sağlıklı bir şekilde içmek için alkollü içecekler arasında su yudumlayın ve şekerli kokteyllerden uzak durmaya çalışın .

6  Beyaz ekmek

Ahşap kesme tahtası üzerinde beyaz ekmek

Göbek yağını kaybetmek için çalışırken ne pahasına olursa olsun rafine beyaz ekmekten kaçınılmalıdır. Araştırmalar , rafine tahıl yemenin göbek yağını artırabileceğini gösteriyor. Ayrıca ekmek, Amerikalıların diyetlerine en çok sodyum katkısı yapan besindir . Tüm bu sodyum, su ağırlığı kazanmanıza ve kalıcı şişkinliğe yol açacaktır.

7  Soda Gibi Şekerle Tatlandırılmış İçecekler

Buzlu çay

Şekerle tatlandırılmış içecekler (soda, tatlı çay, aromalı meyve suyu içecekleri, spor içecekleri ve kahveli içecekler) ABD diyetindeki en büyük ilave şeker kaynağı ve en iyi kalori kaynağıdır. Bu şekerli içeceklerin obezite ve kilo alımı ile en yakından bağlantılı gıda maddesi olduğunu destekleyen yeterli kanıt vardır . Su, tatlı, çay veya kahve için soda değiştirin. Biraz hidrasyon ilhamı için, kilo vermek için detoks sularına göz atın !

Yorum yapın

Lütfen yorumunuzu kontrol ediniz.
Lütfen isminizi buraya yazınız.

Son içerikler