Ana SayfaGüzellikGöğüslerinize Bunları Kesinlikle Yapmayın!
spot_img

Benzer içerikler

Bizi takip edin

Nuray Tacal

Editör

Sizler için birbirinden değerli ve pratik bilgileri biraraya getiriyoruz.

Göğüslerinize Bunları Kesinlikle Yapmayın!

Göğüslerinize Bunları Kesinlikle Yapmayın!

Sağlıklı göğüslere sahip olmak içim kendinizi muayene etmenizin yeterli olduğunu düşünenler üzgünüz ki yanılıyorsunuz. Kadınların %70’inden fazlası göğüs ağrısıyla mücadele ediyor. Oldukça hassas olan göğüsler tahrişe ve kaşıntıya da maruz kalıyor. Bu yazımızda bütün ağrıları ve problemleri çözmeniz için yapmanız gereken 7 maddeden bahsettik.

1. Kılların çıkarılması

Me-me uçlarındaki siyah tüylerden kurtulmak istemeniz gayet doğal. Bunu yaparken çok dikkatli olun çünkü göğüsler oldukça hassastır, bu işlem tahrişe/iltihaplanmalara neden olabilir. Kılları kendiniz koparmak yerine bir dermatoloğa gidin ve işi profesyonellere bırakın.

2. Süt-yen olmadan koşmayın veya spor süt-yenini alın

Kadınlar egzersiz sırasında göğüs ağrısı çekerler. Bunun sebebini Hiç merak ettiniz mi? Koşarken bile 21 cm’ye kadar hareket eden göğüsler spor sırasında sizi oldukça zorlayacaktır. Bu nedenle acilen bir spor süt-yeni edinin ve ağrılarınızı azaltın.

Doğru spor süt-yeni uğraştığınız spor dalına göre değişim gösterir. Size hangisinin uygumlu olduğunu bilmiyorsanız bir satış asistanına danışın.

3. Yanlış süt-yen giymekten kaçının

Süt-yen seçiminde sadece model önemli değildir. Yanlış süt-yen seçimi gün boyu ağzrı çekmenize ve sürekli rahatsız hisetmenize sebep olur. Süt-yen seçiminde en çok dikkat edilmesi gereken nokta rahatlıktır. Kendinize uygun süt-yeni bulmak için şunlara dikkat etmelisiniz:

a) Süt-yenin yanları vücudunuzu sıkmamalı, kayışlar çok sıkı olmamalıdır.

b) Süt-yen ebatlarını değiştirirseniz fincan ebatlarını da değiştirmelisiniz

c) Bardakların kumaşının pürüzsüz olmalı ve göğsünüz yan taraflara tam olarak oturmalıdır.

d) Size en uygun olanı bulmak için farklı süt-yen tipleri deneyin.

4. Me-me uçlarına piercing takmaktan kaçının

Piercing me-me uçları için çok tehlikelidir. İlerde sağlıklı bir şekilde emzirme yapamayabilirsiniz çünkü piercing süt üretimine zarar verebilir. Apse oluşumunu artırır.

5. Göğüslerinizi düzeltmek için koli bandı kullanmayın

 

Bazı dekolteli kıyafetler süt-yen kullanımına uygun değildir. Koli bandıyla göğüslerinizi kolaylıkla dik tutabilirsiniz fakat bu hiç de sağlıklı bir seçenek değildir. Çünkü koli bandı direkt olarak tahrişe ve kaşınmaya neden olur. Me-me uçlarında kızarıklık meydana gelir.

6. Göğüslerinizi nemlendirin

 

Eller ve yüz kadar göğüsler de nemlendirilmeye ihtiyaç duyar. Göğüsler kaşıntılı pullar geliştirirler. Krem ve losyon yardımıyla göğüslerinizi nemlendirin, göğüslerinizin genç kalmasını sağlayın

7. Sutyeninize deodorant koymayı unutmak

Yaz aylarında koltuk altlarımız kadar göğüslerimiz de terler. Terleyen göğüsler direk tahriş olur. Me-melerin terlemesini önlemek için kaliteli ve sentetik içermeyen süt-yen kullanın. Alüminyum içermeyen deodorant edinin ve göğüslerinize me-me losyonu uygulayın. Alternatif olarak bebek pudrası da kullanabilirsiniz.

8. Göğüslerin düzleştirilmesi ve sıkılması

Göğüslerinize hassas davranın çünkü onlar kolayca darbe alıp şişliğe uğrayabilir. Göğüslerinizi sıkmayan sert olmayan süt-yen kullanın.Göğüslerinizi fazla düzleştirme yen bir süt-yen kullanın.

Yorum yapın

Lütfen yorumunuzu kontrol ediniz.
Lütfen isminizi buraya yazınız.

Son içerikler