Ana SayfaGüzellikYaşınızı ele veren 7 detay
spot_img

Benzer içerikler

Bizi takip edin

Nuray Tacal

Editör

Sizler için birbirinden değerli ve pratik bilgileri biraraya getiriyoruz.

Yaşınızı ele veren 7 detay

Başkaları hangi gerekçeyle bir kadının 25 yaşın üzerinde olduğunu tahmin ediyor?
Bir gün, yaşlanma karşıtı makyajın ve yaşa bağlı değişikliklere karşı mucizevi kremlerin artık tasarruf etmediği bir an gelir: Aynadaki yansıma pasaporttaki yaşı ele verir. Minimal invaziv yüz plastik cerrahisinde Doğru kliniğinin önde gelen uzmanı plastik cerrah Ilya Kislyakov ile birlikte sizi tam olarak neyin yaşlandırdığını bulalım.

Deri
“Açıkçası: kırışıklıklar!” Çoğumuz haklı olarak sırıtacağız. Belirgin işaretler dışında – belirgin nazolabial kıvrımlar, kaz ayakları, alt dudağın altında bir kırışıklık, alın ve kaş bölgesinde kırışıklıklar, göze çarpan ilk şey cildin kalitesidir. Kuruluk, dehidrasyon, gevşeklik, ton eksikliği ve düzensiz ton, doğru yaşlanma karşıtı bakımı bulma zamanının geldiğini gösterir.

Ne yapmalıyız? Günde en az 7-8 saat uyuyun, günlük saf karbonatsız su alımını izleyin (1 kg vücut ağırlığı başına 30-40 ml oranında), başta sigara olmak üzere kötü alışkanlıklardan vazgeçin ve stresli durumlardan kaçının. Plazma tedavisi, mezoterapi, dolgu maddeleri, biorevitalizasyon, peeling, foto gençleştirme, lazerle cilt yenileme gibi modern kozmetik prosedürler cildi sadece taze, genç, bakımlı bir görünüme kavuşturmakla kalmaz, aynı zamanda kaçınılmaz biyolojik yaşlanma sürecini de yavaşlatır. Bu prosedürler yeterli olmadığında, cerrahi düzeltme mümkündür – yardımı ile fazla cildi ortadan kaldırabilir, yüzün çeşitli bölgelerinde mimik ve statik kırışıklıkların şiddetini azaltabilirsiniz.

Gözler
Bir konuşma sırasında, ana odak muhatabın gözleridir. Yaşla birlikte, kaşların “kuyrukları” ve gözlerin dış köşeleri sarkarak yüze üzgün bir görünüm verir ve sarkan göz kapakları, koyu halkalar ve “torbalar” nedeniyle görünüm yorgun görünür.

Ne yapmalıyız? Erken aşamalarda kozmetik kusurlarla kendi başınıza başa çıkmak kolaydır: kompresler (buz, çay), hassas masaj, göz çevresindeki cilt için yüksek kaliteli maskeler ve kremler, sarkan göz kapağı için özel makyaj uygundur. Yaşlanmanın ilk görünür belirtilerinde, periorbital bölgenin ince, oldukça hassas cildinin dikkatli bir profesyonel bakıma ihtiyacı olduğundan, hemen bir güzellik uzmanına danışmak daha iyidir. Göz kapağının üzerinde fazladan bir deri kıvrımı oluştuğunda, palpebral fissür belirgin şekilde daraldığında ve kaşlar yavaş ama emin adımlarla gözlerin üzerine doğru kaydığında, bir plastik cerraha başvurma zamanıdır. Blefaroplasti (üst, alt, dairesel), karmaşık minimal invaziv Milanese kaldırma, kaş kaldırma ve şakak lobu kaldırma, birkaç yıl boyunca görsel olarak rahatlatabilir, yorgun, üzgün bir görünümü ortadan kaldırabilir.

Alın
Üst yüz bölgesindeki yaşa bağlı değişikliklere hepimiz aşinayız. Bunlar elbette kırışıklıklar. Bu kırışıklıklar taklittir: yatay – ön kasın aktivitesi, alnın buruşması, kaşların kaldırılması gibi kötü alışkanlık nedeniyle oluşur; burun köprüsünün üzerindeki dikey olanlar, oluklu ve procerus’un (frontal kasın antagonistleri) aktivitesi nedeniyle ortaya çıkar ve yüze kasvetli, çatık bir ifade verir.

Ne yapmalıyız? Yüz ifadelerini kontrol etmeyi ve alnınızı buruşturma ve kaşlarınızı çatma alışkanlığından kurtulmayı öğrenmek ve bu oldukça zordur. Yüz kaslarının aktivitesini ve dolayısıyla kırışıklıkların şiddetini kontrol eden botulinum toksin preparatları yardımcı olur. Ayrıca yüzün üst bölgesindeki kasların aktivitesi, kaşların şeklini ve pozisyonunu doğrudan etkiler. Bu bölgedeki değişikliklerin cerrahi olarak düzeltilmesi için, endikasyonlara bağlı olarak, frontotemporal (tam alın ve kaş kaldırma), zamansal ve ayrıca karmaşık bir bakış gençleştirme yöntemi olarak Milanese kaldırmaya başvururlar.


yüz oval
Yüzün “yüzen” hatlarını, uçtuğunu (insanlarda – “bulldog yanakları”), çift çene ve şişkinliği fark ettiniz mi? Bunun nedeni, deri altı yağ ve sarkık yüz kaslarının yıllar içinde yerçekimi kuvvetinin altına düşme eğiliminde olmasıdır ve ne yazık ki hiçbir şey onları durduramaz. Neşter hariç tabii.

Ne yapmalıyız? Oval deformasyonla mücadelede en etkili yöntemler SMAS ve MACS liftingdir. Günümüzde cerrahi tekniklerin sürekli gelişmesi nedeniyle bu tür operasyonlar daha az travmatik hale gelmekte, görünür yara izi bırakmamakta ve uzun rehabilitasyon gerektirmemektedir. Sonuç, net yüz hatları, gözle görülür gençleşme ve uzun süreli sonuçlardır. SMAS lifting, birçok plastik cerrah tarafından yaşlanma karşıtı cerrahinin altın standardı olarak kabul edilir ve şaşırtıcı sonuçlar elde etmenizi sağlar. Küçük ve başlangıçtaki yaşa bağlı değişiklikleri düzeltmek için iplik ve donanım kaldırmaya başvurabilirsiniz, ancak gelecekte cerrahi düzeltme gerekli olacaktır.

Eller
Her gün ellerimizin derisini test ediyoruz: soğuk havalarda eldivenleri evde bırakıyoruz, güneşe çıkmadan önce SPF’li koruyucu krem ​​sürmüyoruz, bulaşıkları çok sıcak veya çok soğuk suyla yıkıyoruz ve özel eldiven kullanmadan temizlik yapıyoruz. . 35-40 yıl sonra, fibroblast hücrelerinin çalışması önemli ölçüde bozulur, kollajen ve elastin sentezi yavaşlar, deri altı yağ tabakası incelir. Sonuç olarak, ellerin derisi yoğunluğunu ve elastikiyetini kaybeder, gevşek hale gelir, damarları “gizlemeyi” bırakır ve yaşlılık lekeleri ortaya çıkar.

Ne yapmalıyız? Güneşlenmeyi ve solaryumu aşırı kullanmayın, aşırı sıcaklıklardan kaçının, cildi düzenli olarak besleyin ve nemlendirin. Kimyasal peelingler, lazerle cilt yenileme, mezo ve plazma tedavisi yaşlılığın izlerini silmeye yardımcı olacaktır. Fırçaların lipofillenmesi ile mükemmel bir sonuç elde edilebilir.

Boyun ve dekolte
Birçok insan cilt bakımının sadece yüz bakımından daha fazlası olduğunu unutur. Ancak yaş göstergesi olan boyun ve dekolte bölgesidir. Bu bölgedeki cilt pratik olarak subkutan yağdan yoksundur, erken solmaya eğilimlidir ve düzeltilmesi oldukça sorunlu bir alandır.

Ne yapmalıyız? Duruşunuza dikkat edin! Eğilme alışkanlığı, Venüs’ün sözde halkalarıyla doludur – boyundaki yatay kıvrımlar. Kaprisli cildi düzenli olarak temizlemek, tonlamak ve beslemek eşit derecede önemlidir – besleyici kremler, serumlar, tonikler, kollajen maskeleri, retinollü peeling ajanları kullanın. Uzmanlar ayrıca nazik peeling, lazer tedavisi, biorevitalizasyon, dolgu maddeleri, mesothreads, mikroiğneli RF kaldırmayı tavsiye ediyor. Boyundaki yaşa bağlı değişikliklerin cerrahi olarak düzeltilmesi için, özellikle SMAS kaldırma ile kombinasyon halinde etkili olan boyun korse plastiği denilen platismoplasti kullanılır.

Fazla ağırlık
Yaşla birlikte beldeki “can simidi”, kalçalardaki “portakal kabuğu” ve “kulaklar” ile baş etmek giderek zorlaşıyor. Obezitenin erken yaşlanmaya neden olduğu ve ateroskleroz, karaciğer ve kardiyovasküler hastalıklar gibi ciddi hastalıkların gelişmesine neden olduğu kanıtlanmıştır. Açıkçası, vücut bundan sadece içeride değil, dışarıda da acı çekiyor.

Ne yapmalıyız? Fazla kilolar sizi uzun yıllar rahatsız ediyorsa ve diyet ve ağır antrenmanlardan sonra bile geçmiyorsa, sağlığınızı kontrol etmelisiniz. Donmuş kilogramlar, iç organların ve sistemlerin işleyişindeki bozuklukları işaret edebilir. Ancak “geniş kemik” in nedeni fast food, tatlılar ve gece atıştırmalıkları ise, spor salonu üyeliği satın almanın ve diyeti ayarlamanın zamanı gelmiştir. Spordan uzaksanız, liposuction ve lipofilling’e dikkat edin: bu tür operasyonlar sırasında, fazla olduğu bölgelerden (karın, uyluk) deri altı yağ alınır ve gerektiğinde hacim eklenir (kalçalar, göğüsler).

Yorum yapın

Lütfen yorumunuzu kontrol ediniz.
Lütfen isminizi buraya yazınız.

Son içerikler