Ana SayfaSağlıkLiposuction Hakkında Doğru Bilinen 3 Yanlış
spot_img

Benzer içerikler

Bizi takip edin

Nuray Tacal

Editör

Sizler için birbirinden değerli ve pratik bilgileri biraraya getiriyoruz.

Liposuction Hakkında Doğru Bilinen 3 Yanlış

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

pratikelle (@pratik_elle)’in paylaştığı bir gönderi

Liposuction Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar
Liposuction, birçok yanlış anlamaya sahip yaygın bir kozmetik prosedürdür. Aşağıda, liposuction ile ilgili en büyük efsanelerden dördü – rekoru düzeltmek için liposuction gerçekleriyle birlikte.
Efsane 1: Liposuction yağı geri gelir.
Gerçek: Liposuction, yağ hücrelerini küçültmek yerine tamamen ortadan kaldırır. Yağ hücreleri vücudun yeni bölgelerinde büyüyemez veya yeniden ortaya çıkamaz. Sağlıklı bir diyet izleyerek ve düzenli egzersiz yaparak yeni kilonuzu koruyabilir ve gelecekte kilo alımını önleyebilirsiniz.


Efsane 2: Liposuction sadece ünlüler içindir.
Gerçek: Birçok ünlü liposuction yaptırırken, bu prosedür herkes tarafından yapılabilir. Aslında, hayalini kurduğunuz vücut düşündüğünüzden daha uygun fiyatlı olabilir. Uygun finansman seçenekleri, prosedürün maliyetini bütçenize uydurmaya yardımcı olabilecek çeşitli ödeme planlarını içerebilir.
Efsane 3: Liposuction izleri belirgindir.
Gerçek: Sono Bello’nun TriSculpt mikro lazer prosedürü dahil birçok liposuction tedavisi minimal invazivdir. Bu, daha küçük kesilerle sonuçlanır ve çoğu hasta iyileşmeden sonra çok az yara izi bildirir veya hiç bildirmez. Uygun tedavi sonrası takip bakımı ve zamanla, kesi yerinizi bile fark etmeyebilirsiniz.
Efsane 4: Liposuction ağrılıdır.
Gerçek: Ağrı kişiden kişiye değişebilse de, çoğu hasta işlem sırasında ve kısa iyileşme süresi boyunca sadece hafif bir rahatsızlık bildirmektedir. Liposuction prosedürlerinin çoğu, hasta uyanıkken lokal anestezi kullanılarak gerçekleştirilir, bu da hastaların herhangi bir rahatsızlık yaşadıklarında doktora haber vermelerini sağlar, böylece ayarlamalar yapılabilir.

Yorum yapın

Lütfen yorumunuzu kontrol ediniz.
Lütfen isminizi buraya yazınız.

Son içerikler