Ana SayfaMansetUykusuzluk sorununuz için
spot_img

Benzer içerikler

Bizi takip edin

Nuray Tacal

Editör

Sizler için birbirinden değerli ve pratik bilgileri biraraya getiriyoruz.

Uykusuzluk sorununuz için

Uykusuzluk sorununuz için çeşitli Youtube videolarını deneyebilirsiniz

Uykusuzluğa karşı dünyada milyonlarca insan Youtube’da farklı ses ve melodiler içeren videolar dinliyor. Platformda yayınlanan uğultu, hışırtı, hafif ıslık ve dalga seslerinin olduğu videoların, uykusuzluğa karşı yardımcı olduğu belirtiliyor.

Uykusuzluğa karşı dünyada milyonlarca insan Youtube’da farklı ses ve melodiler içeren videolar dinliyor. Platformda yayınlanan uğultu, hışırtı, hafif ıslık ve dalga seslerinin olduğu videoların, uykusuzluğa karşı yardımcı olduğu belirtiliyor.

Dünyada milyonlarca insan uykusuzluğa karşı Youtube’da yayınlanan uğultu, hışırtı, hafif ıslık ve dalga seslerinin olduğu videoları dinliyor. Birçok insan için anlamsız gürültüden öte bir anlamı olmayan bu videolar, uykusuzlar için son çare.

Youtube’da bu türden sayısız video bulunuyor Deep Layered Brown Noise ve White Noise Black Screen isimli videoların dinleyicileri, bu videoların altında yazdıkları yorumlarda hayatlarının değiştiğini yazıyor.

Youtube’da uykusuzluğa karşı çok sayıda video var. Şömine ateşinden, yağmur seslerine, deniz dalgalarından, ırmak akıntılarına kadar… Bu videolardan çıkan sesler diğer gürültüleri kapatıyor ve insanların sakinleşmesine katkı sağlıyor.

Panik atak ve gerilime de iyi geliyor

Aynı videolar ayrıca, konsantre olmak ve öğrenmek ile bebekleri uyutmak için de kullanılabiliyor. Bunun yanında bu videolardan ayrıca panik atak, içsel gerilim, kulak çınlaması gibi rahatsızlıkları olanlar da istifade ediyor.

En azından videoların altında yazılan yorumlarda söz konusu rahatsızlıkları olan kişilerin de bu videolardan istifade ettiği belirtiliyor.

Uykusuzluğun en önemli nedenlerinden biri cep telefonları

Almanya’da yapılan bir araştırmaya göre yaşları 12-17 arasında olan gençlerin üçte biri uykusuzluk sorunu yaşıyor. Bunun önemli nedenlerinden birisi de cep telefonları.

Genç ve çocuklar geç saatlere kadar telefonlarının ekranına bakıyor, ekranlarındaki mesajları okuyor ve bu, kendilerinde ilave stres yapıyor. Bu gençler de, saatlerce süren ekran takibinden sonra söz konusu videoları izleyerek uykuya dalıyor.

Başka yöntemler ’de var

Uzmanlar uykusuzluğa karşı sadece bir yöntemin olmadığına dikkat çekiyor. Gevşeme egzersizleri, rahatlatıcı düşünceler ve sakinleştirici bitkiler bunlardan bazıları. Youtube videoları da kişiye göre katkı sağlama potansiyeli taşıyor.

Yorum yapın

Lütfen yorumunuzu kontrol ediniz.
Lütfen isminizi buraya yazınız.

Son içerikler