Ana SayfaGüzellikSaçınızı ütü veya saç kurutma makinesi olmadan düzeltme
spot_img

Benzer içerikler

Bizi takip edin

Nuray Tacal

Editör

Sizler için birbirinden değerli ve pratik bilgileri biraraya getiriyoruz.

Saçınızı ütü veya saç kurutma makinesi olmadan düzeltme

Düzleştiricinin düzenli kullanımı saç yapısına zarar verebilir. Çok az insan, zararlı ısıl işlem olmadan saçı pürüzsüz hale getirmenin birkaç alternatif yolu olduğunu biliyor.
Kıvırcık saçlar için bir salon ve bakım ürünleri olan Ice Curly’nin kurucusu ve stilisti Aysel Movlaeva, buklelerle çalışma konusunda uzman bir uzmanla birlikte, ısıyı etkileyen bir teknik olmadan saçınızı nasıl düzleştirebileceğinizi anlatacağız.

Kıvırcık saç çok etkilidir. Ancak, doğanın kızları çelişkilidir. Bukleleri olanlar genellikle tüm güçleriyle onları düzeltmeye çalışırlar. Saçınızı ütünün zararlı ısısından korurken düz tutmak için saçınızı düzleştirmek için bir şampuan ve saç kremi kullanabilirsiniz. Bu güzellik ürünleri, nemi en üst düzeye çıkaran ve saçları pürüzsüzleştiren maddelerle formüle edilmiştir. Özel yağlar da burada işe yarayacak , özellikle badem ve hindistancevizi yağları ”diye yorumluyor stilist.

Pürüzsüz saçlar elde etmenize yardımcı olacak birkaç yol daha:
“O”


Bu, Latinlerin bukleleriyle savaşmak için kullandıkları bir tekniktir.
Nasıl yapılır?

Kafayı doğal olarak yıkayıp kurutuyoruz. Son aşamada kuru saçı başın etrafına sarıyoruz ve görünmezlik yardımı ile sabitliyoruz. Sabah onları görünmezlikten kurtarıyoruz ve pürüzsüzlüğün tadını çıkarıyoruz.

Curlers – ters etki
Saçın bir kıvırıcı ile yumuşatılabileceği ortaya çıktı. Bu amaçlar için, Velcro’lu plastik bukle maşaları çok uygundur, gözle görülür geçişleri önleyecek ve pürüzsüz saça hacim verecektir . Hafifçe kurumuş telleri büyük bukle maşalarına sarıyoruz ve doğal olarak kurutuyoruz. Sonra bukleleri ellerimizle tarar ve sökeriz.

laminasyon
Bu prosedür, profesyonel bir sandalyede veya evde jelatin kullanılarak gerçekleştirilir. Bu arada, bu teknik sayesinde saç şaftı düzleşir ve daha yoğun hale gelir, pürüzsüz ve parlak hale gelir.

Bir güzellik salonunda bu prosedür, örneğin selüloz bazlı özel formülasyonlar kullanılarak gerçekleştirilir. Ürün saçı sararak üzerinde koruyucu bir film oluşturur. Anlamalısınız ki usta nefes alabilsinler diye kompozisyonu saç köklerine uygulamaz.

Evde laminasyon için aşağıdaki bileşimi kullanın:

Bir yemek kaşığı jelatin üç yemek kaşığı su ile dökülür, jelatin şişmeye bırakılır ve daha sonra mikrodalgada veya su banyosunda eritilir. Ardından, bir çorba kaşığı saç kremi ekleyin ve elde edilen karışımı saça uygulayın, köklerden birkaç santimetre geriye çekin. Ardından plastik bir başlık takmanız ve saçınızı üstüne bir havluyla sarmanız gerekir. 60 dakika sonra saçı şampuanla durulayın ve doğal olarak kurutun.
Sirke ile gargara yapın
Anneannelerimiz de saçlarını pürüzsüz ve parlak hale getirmek için bu yöntemi kullanmışlardır. Saçınızı yıkarken, sofra sirkesi eklenmiş soğuk suyla saçınızı durulayın. Su içeren bir kaba sirkeyi, suyun tadı biraz ekşi olacak şekilde ekleyin.

Her 3 santimetrede bir elastik bantlar
Saçı ikiye bölün ve iki alçak atkuyruğu şeklinde toplayın. İyice tararız ve elastik bantları her üç santimetrede bir kuyruğun tüm uzunluğu boyunca dağıtırız. Sabah onları çözeriz ve sonucun tadını çıkarırız.

Yorum yapın

Lütfen yorumunuzu kontrol ediniz.
Lütfen isminizi buraya yazınız.

Son içerikler