1920’lerde  kozmetiklerin  popülaritesi önemli ölçüde arttı ve film endüstrisinin gelişmesi ve ekranlarda yeni yüzlerin ortaya çıkmasıyla birlikte güzellik standartları da değişti. Kadınlar Jean Harlow, Clara Bow ve Marlene Dietrich gibi aktrislere benzemek istediler.

Son derece ince, kavisli ve aşağıya doğru uzanan kaşlar, modaya önem veren her kadının olmazsa olmazı haline geldi. Kızlar saçlarını neredeyse tamamen yoldu veya tıraş etti ve bir kurşun kalemle iki net çizgi çizdi, böylece Elizabeth dönemi ve ortaçağ Asya’nın güzellik standartlarını takip etti. Kemerlerin en yüksek noktası gözbebeklerinin hemen üzerindeydi ve kaşlara ışıltı katmak ve daha fazla dikkat çekmek için üstüne vazelin sürülürdü.

Dünya Savaşı’nın patlak vermesi, güzellik endüstrisindeki trendler üzerinde büyük bir etkiye sahipti. Kadınların kendilerine bakmaya vakitleri olmadığı için daha gösterişsiz kaş şekillerine yöneldiler . Bu nedenle çoğu, herhangi bir gereksiz manipülasyon olmadan doğal kalın veya orta kaşlarını korudu.

On yıl geçtikçe ve savaş yatışırken, kaşlar daha da kırpıldı. Hollywood’un  etkisiyle, saç rengi ne olursa olsun kadınlar, Audrey Hepburn, Lauren Bacall, Marilyn Monroe ve Elizabeth Taylor gibi film yıldızlarının parlak görünümlerinden esinlenerek koyu renkli kaşları tercih ettiler. Köşeli kemerli kaşlar, görüntüye kadınlık ve gizem kazandırdı.

60’larda, görünüşle ilgili bir dizi deney gözlemlenebilirdi. O zamanların halkının ana idollerinden biri İtalyan aktris Sophia Loren’di. Doğal kaşlarını tamamen tıraş etti ve kılları küçük vuruşlarla kendisi çizdi.

Bir diğer stil ikonu ise daha düz ve daha kısa kaşlara sahip İngiliz süper model Twiggy idi ve Amerikalı şarkıcı Diana Ross, 20’li yılların en önemli güzellik trendini modaya geri döndürmeye ve göz alıcı görünümler yaratmaya karar verdi. O yıllarda, mağaza raflarında kaş bakımı için özel kitler ortaya çıktı ve epilasyon güzellik salonlarında en popüler prosedürlerden biri haline geldi. Genel olarak, makyajda onlara ve dudaklara ana dikkat gösterildi, ancak bunun dışında doğallık ve sadelik takdir edildi.

1980-1990’lar

Bu dönemde herkese “ne kadar çok, o kadar iyi” ilkesi rehberlik etti. Ve kaşlar bir istisna değildi. Uygun bir şekil seçerken yoğunluk ve hafif ihmal ana kriterler haline geldi. Brooke Shields’in güzelliği popülerliğin zirvesindeyken , kadınlar doğal büyümeye güvenerek kaşlarını tamamen izlemeyi bıraktılar. Söylentiye göre o yıllarda ağda ve cımbız satışları önemli ölçüde düştü.

Kaş modası nasıl değişti?

90’ların ortalarında, ince kaşların muzaffer dönüşü gerçekleşti. Artık uzunlardı ve sonlara doğru kıvrılarak kavisliydiler.

Kaş modası nasıl değişti?

2000’ler

2000’li yılların başındaki ana trend, hafif kaş telleriydi. Bazen yüzlerinde neredeyse görünmez oluyorlardı ve tüm dikkatler göz alıcı göz makyajına odaklanıyordu. Kükreyen Yirmili yıllarda olduğu gibi çizgiler çizmek yerine, kadınlar sadece fazla kılları yolarak ince bir yay bıraktılar.

2010’lar

Bu dönemde kadınlar, Cara Delevingne ve Lily Collins’inkiler gibi geçmişin hatalarını düzeltmeye ve geniş ve kalın kaşları yeniden büyütmeye çalıştılar. Tabii ki, herkes başarılı olmadı, bu nedenle piyasada kaşların büyümesini teşvik etmek ve onlara özen göstermek için çok sayıda özel ürün ortaya çıktı

2020’ler

Doğal gür kaşlar bu güne kadar popülerdir ve aşırı yolma artık sıra dışı bir şey olarak kabul edilmektedir. Kabarık ve kalın kaşlar sahipleri tarafından inanılmaz derecede beğeniliyor ve 2000’li yılların trendlerini aktif olarak takip edenler dövme yardımıyla favori kaşlarını oluşturmaya çalışıyorlar .

 Ksenia Sobchak’a, Vera Brejneva, Nastya Ivleeva, Alena Vodonaeva ve diğer ünlülerin çivi gibi görünür nasıl.